Skocz do zawartości

wymiana sprzętu


bestnickever

Recommended Posts

Witam Forumowiczów

Od 15 lat posiadam zestaw Onkyo TX SR-505 E oraz zestaw głośników 5.1 Jamo s606. Zdecydowałem się w końcu na jego wymianę.

Obecne warunki to salon 45m2, podzielony na część wypoczynkową i obok jadalnię. Oglądanie TV i kina domowego na wprost z ok. 5,5m.

Podpięty Xbox, CD Onkyo, TV OLED LG.

Przeznaczenie : Netflix, muzyka (różna ze względu na gusta rodzinne), filmy z nośników, radio. Niekoniecznie granie Xbox przez amp.

Niestety jest ograniczenie rozmiarów dla amplitunera ze względu na wielkość wnęki w szafce pod TV: wys. wnęki to 17,5 cm , szerokość 58cm. Od przodu i tyłu jest prześwit - powietrze swobodnie przechodzi.

W przyszłości rozważam podwieszenie sufitowe głośników Atmos na front.

Sam zastanawiałem się nad zestawami. Byłem na odsłuchu HECO Aurora 700 oraz Canton GLE 70 (nie mieli 80). Osobiście lubię muzykę rockową ( duży przekrój po mocniejsze uderzenia) ,żona bardziej jazz, RnB,

Budżet ok. 10 000zł

Moje typy to:

amplituner: Denon AVR s760 / X1700h do miesiąca dostępne

                   Onkyo TX NR696 ale tu niestety problemem jest wysokość 17,3cm zostaje parę mm prześwitu (zagrzeje się?) - mogę mieć go za 2 tyg

głośniki:  - HECO Aurora 700 + 300 + 30c + sub30A

              - Canton GLE 80 +50 +10

              - Klipsh R-820f + R-52c + R51/41 + R-100SW

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

 

                                   

Edytowano przez bestnickever
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bestnickever napisał:

Niestety jest ograniczenie rozmiarów dla amplitunera ze względu na wielkość wnęki w szafce pod TV: wys. wnęki to 17,5 cm ,

no to mamy problem i to spory. Według mnie wszystkie normalne sprzęty odpadają bo je tam po prostu ugotujesz.

Alternatywą będzie Marantz SR1711 i do tego dwa monobloki które napędzą fronty.

To wszystko co można Ci zaproponować jeżeli nie chcesz umiejscowić sprzętu w bardziej dla niego komfortowych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny Onkyo (505) ma wysokość tych Denonów ( ok 15cm) i radzi sobie tam już 3 lata. Jest ciepło po włożeniu ręki, ale nie gorąco. Sama obudowa nie jest ciepła, powietrze przepływa po prostu. Wiem, że to głupi pomysł, ale rozważałem nawet wsadzenie do wnęki centrala, a amp na szafkę....

Niestety wymiana mebla nie wchodzi w grę obecnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bestnickever napisał:

iem, że to głupi pomysł, ale rozważałem nawet wsadzenie do wnęki centrala, a amp na szafkę....

to chyba będzie lepsze rozwiązanie dla amplitunera. Ewentualnie inna opcja to zamontowanie wentylatora z tyłu. Takie 140mm z firmy Noctua zapewni dobre chłodzenie i będzie super ciche. Niestety sprzęt tani nie jest ale nie będziesz go słyszał. Wymuszony przepływ powietrza wydłuży żywotność sprzętu.

Nadal jednak masz tam mało miejsca na coś lepszego a metraż masz spory na te zaproponowane amplitunery pomijam już ich półkę jakościową. To najtańszy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba AMP nowe. A co z głośnikami? Które bardziej pasują do onkyo a które do Denona?

Czy dużo zmieni zamiana r820f na RP 8000? Cenowo różnica ok 1600zl...

Mam budżet i chciałbym się zmieścić a nie dokładać co chwila kilka stówek bo co chwila coś będzie ciut lepsze.

12k.... Kolumny i amp

Dzięki za odpowiedź przy okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bestnickever napisał:

Oba AMP nowe. A co z głośnikami? Które bardziej pasują do onkyo a które do Denona?

Czy dużo zmieni zamiana r820f na RP 8000? Cenowo różnica ok 1600zl...

Mam budżet i chciałbym się zmieścić a nie dokładać co chwila kilka stówek bo co chwila coś będzie ciut lepsze.

12k.... Kolumny i amp

Dzięki za odpowiedź przy okazji.

Klipsh do Denona, Heco do Onkyo.

43 minuty temu, bestnickever napisał:

Oba AMP nowe. A co z głośnikami? Które bardziej pasują do onkyo a które do Denona?

Czy dużo zmieni zamiana r820f na RP 8000? Cenowo różnica ok 1600zl...

Mam budżet i chciałbym się zmieścić a nie dokładać co chwila kilka stówek bo co chwila coś będzie ciut lepsze.

12k.... Kolumny i amp

Dzięki za odpowiedź przy okazji.

Klipsh do Denona, Heco do Onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2022 o 19:01, bestnickever napisał:

W przyszłości rozważam podwieszenie sufitowe głośników Atmos na front.

Czyli gdzie?

Dnia 29.01.2022 o 19:01, bestnickever napisał:

amplituner: Denon AVR s760 / X1700h do miesiąca dostępne

                   Onkyo TX NR696 ale tu niestety problemem jest wysokość 17,3cm zostaje parę mm prześwitu (zagrzeje się?) - mogę mieć go za 2 tyg

głośniki:  - HECO Aurora 700 + 300 + 30c + sub30A

              - Canton GLE 80 +50 +10

              - Klipsh R-820f + R-52c + R51/41 + R-100SW

Każdy amplituner będzie się grzał sadzony w szafkę. Nie rob tego

To tylko kwestia czasu kiedy padnie.

R820 moim zdaniem odrzuć. A jak przy odsłuchu wypadło Heco 700 vs Canton?

21 godzin temu, bestnickever napisał:

Czy dużo zmieni zamiana r820f na RP 8000? Cenowo różnica ok 1600zl...

Kompletnie inne kolumny.

RP 8000 to znacznie wyższa półka. Ale tu ważne jest abys do setu tez wział serie RP. Głównie center

Zapraszam po wyceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to podjedź do salonu na odsłuch i porównaj brzmienie tych kolumn, bo różnią się one dość znacznie. Klipsch zagra energiczniej, bardziej efekciarsko w kinie, ale i ostrzej. Heco równiej, nie będzie wyostrzał brzmienia, może dla ciebie zagrać nieco przyjemniej w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...