Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego.


ProXy88

Recommended Posts

Witam to mój pierwszy post na tym forum szukam zestawu kina a domowego do pomieszczenia 25mk w kwadracie. Budżet z amplitunerem 7000 zł lub sam zestaw kolumn 3000-4000zł. Miałem na oku denon avr x2700h heos. 70%-tv 30%-muzyka. Szukam czegoś opłacalnego co będzie współpracowało z philips 865.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ProXy88 napisał:

Witam to mój pierwszy post na tym forum szukam zestawu kina a domowego do pomieszczenia 25mk w kwadracie. Budżet z amplitunerem 7000 zł lub sam zestaw kolumn 3000-4000zł. Miałem na oku denon avr x2700h heos. 70%-tv 30%-muzyka. Szukam czegoś opłacalnego co będzie współpracowało z philips 865.

Amplituner tak naprawdę jaki uda Ci się kupić. Denon X1700 x2700, Yamaha rv4a, rv6a. Co do kolumn zależy jaki znajdziesz amplituner. Ciężko teraz o jakikolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

proszę, nie stawiaj w jednej linii RX-V4A oraz X1700, X2700, RX-V6A. Jako jedyny jest to najbardziej ubogi amplituner ponieważ obsługuje tylko pięć kanałów a to oznacza, że nie masz w nim obsługi DTS:X oraz Atmosa.

No tak, ale czy kolega pisał coś o tym że chce 7.1 czy inne kombinacje. Najpierw to trzeba coś znaleźć co da się kupić a potem zastanawiać się czy coś takiego spełni oczekiwania. Budżet jak sam widzisz jak na te czasy jest średni dlatego propozycje są takie. Oczywiście możesz zaproponować coś innego od siebie bo jestem świeży w tych sprawach i nie znam szczegółów między urządzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProXy czy będziesz używał Atmosa?

Nie wiem czy to ma znaczenie  ale Yamaha 4A i tak szybko nie znajdziesz.

Chyba że mieszkasz za granicą.

Ale fakty Denon X 1700, X 2700 raz obie wspomniane Yamahy są ok.

Czekamy na dostawę Onkyo 696 i Pioneera więc jeszcze te dopsiz do listy.

Jesli stanie na Denon to polecam Quadral Argentum 6000 albo Polk XT

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

jaki sens skoro to nie wspiera ani eARC ani tym bardziej hdmi 2.1?

Już prędzej Onkyo TX-RZ50

A taki że kolega może nie uzywac eARC?

Ty znasz potrzeby ludzi którzy tu piszą czy tylko ustaliłeś sobie że będziesz promował nowe technologie.

Pytam serio.

Nie wiesz ale jaki jest sens 5 kanałowego? Jaki sens jak nie ma eARC jaki sens że nie ma 8K. wyluzuj. Czasem zapytaj. :)

A widziałeś RZ50 w Europie?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak koledzy wyżej zauważyli temat audio jest dla mnie dość świerzy i nie dokońca wiem co potrzebuje dla tego wolałem zapytać osoby siedzące w temacie. Sprzęt na tą chwilę 5.1 w okolicach budżetu jak napisałem bo jestem po dość intensywnym generalnym remoncie i nie mogę pozwolić sobie na wydatki o rząd większe. Najnowsze technologie jak najbardziej na przyszłość. Sali kinowej nie będę robić więc wydaje mi się atmos zbędny w chwili obecnej. Obsługa hdmi 2.1 jak najbardziej.

Myślałem o czymś takim np.
https://allegro.pl/oferta/denon-avr-x2700h-kolumny-5-0-dali-spektor-6-11001359876

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, S4Home napisał:

A taki że kolega może nie uzywac eARC?

Ty znasz potrzeby ludzi którzy tu piszą czy tylko ustaliłeś sobie że będziesz promował nowe technologie.

Pytam serio.

skoro nie potrzebuje eARC czy hdmi 2.1 to nie ma sensu kupno nowego amplitunera ze sklepu. To wywalanie kasy po prostu.

52 minuty temu, S4Home napisał:

A widziałeś RZ50 w Europie?

czyli jak nie ma TX-RZ50 w Europie to mamy kupować dwuletnie stany magazynowe które nie wspierają nowych technologi? ok, jak będą w cenie 50% niższej niż konkurencja to można się zastanowić, inaczej nie ma sensu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, maciek72 napisał:

Do czego potrzebujesz HDMI 2.1 ?  Do  czego i w jakim celu  ?  

a co za różnica? Kupuje nowy sprzęt to zapewne chce aby wspierał najnowsze rozwiązania. Nie jest to nic dziwnego. Może ma konsole?

Ja bym zrobił tak samo gdybym szukał nowego amplitunera, bo inaczej po co kupować nowy?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciek72 napisał:

, czy Ty czasami nie przekwitasz ? Wszystko jest na NIE , nic nie pasuje i wszystkie bzdety są na wagę złota.  

nie, dlaczego?

I co niby nie pasuje? Zadałem chyba proste pytanie. Po co kupować nowy amplituner skoro nie wnosi on żadnych zmian w stosunku do starego? I jak widać nikt nie odpowiedział na to pytanie. W zamian za to jak widać na przykładzie Twojego komentarza, ludzie się rzucają, że śmiem mieć wymagania co do nowego sprzętu ale nikt nie podważył tej tezy.

 

7 minut temu, maciek72 napisał:

Żyjesz cyframi , tabelkami . Masz jakąś bliską osobę , psa ? Kota ? 

a inni nie? Ostatnio ktoś tutaj się chwalił, że zbudował w oparciu o Arcama kino domowe 7*120W. Jak zapytałem w jakim celu podając fakty, to oczywiście nie dostałem odpowiedzi ale ważne jest, że zrobił 7*120W.

Ale widzę, że to ja jestem problemem bo się opieram na konkretnych danych? No wybacz ale tak to funkcjonuje i tak się sprzęt kupuje.

Przecież nie kupisz Amplitunera 2.0 aby podpiąć system 5.1 no nie? I jak się tutaj nie oprzeć na "cyferkach"?

Skoro cyferki nie są ważne to po co kupować np Marantza SR8015 skoro można kupić SR5015. Przecież "to tylko cyferki", prawda?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówi się o HDMI 2.1a , 8K raczkuje . 

Będzie tak samo jak z pierwszym 4K . Potem okazało się,  że dodali HDR , potem HDR10 , potem Dolby Vision,  potem HDMI 2.0 , potem HDCP 2.3 ITP .

Jak masz ograniczony budżet , to nie planuj na lata , bo kasę utopisz , a okaże się , że i tak są już nowe standarty . Rób pod siebie , nie syna . Takie moje zdanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ProXy88 napisał:

No właśnie tylko Spektory nie pasują do Denona i masz zestaw za 8500 bez subwoofera :/

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

skoro nie potrzebuje eARC czy hdmi 2.1 to nie ma sensu kupno nowego amplitunera ze sklepu. To wywalanie kasy po prostu.

No to zapytaj autora czy może być uzywany. Niektórzy wolał pierwsi wyjąć z opakowania.

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

czyli jak nie ma TX-RZ50 w Europie to mamy kupować dwuletnie stany magazynowe które nie wspierają nowych technologi? ok, jak będą w cenie 50% niższej niż konkurencja to można się zastanowić, inaczej nie ma sensu.

Jak sam dobrze wiesz to nie są dwuletnie stany magazynowe. Producenci mają wiele modeli. Od 5 kanałowego. Bo tak używa 90 % ludzi w domach do 11/13 whatever które masz Ty. I ok. Też bym chciał, ale nie mam. Ale znowu. Zapytaj!

18 godzin temu, maciek72 napisał:

@lolekdrugi , czy Ty czasami nie przekwitasz ? Wszystko jest na NIE , nic nie pasuje i wszystkie bzdety są na wagę złota.  

Żyjesz cyframi , tabelkami . Masz jakąś bliską osobę , psa ? Kota ? 

Też odnoszę takie wrażenie

17 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Zadałem chyba proste pytanie

No właśnie nie zadajesz pytań i to jest problem.

Od razu skreślasz.

Po co ludzie kupują nowe skody albo Fiaty Tipo skoro to podstawowe modele.

W Audi będa LED i czujniki cofania. Po co kupowac taki nowy skoro jest zacofany? No to jest to samo.

17 godzin temu, ProXy88 napisał:

W chwili obecnej nie posiadam konsoli ale nie wykluczam w przyszłości jak syn dorośnie  a kupując sprzęt według mnie kupuje się go z myślą na przyszłość i z lekkim zapasem inna sprawa ma się używanego sprzętu bo to inna kategoria cenowa .

No to jeśli myślisz tak o przesłości to szykuj znacznie większy budżet.

17 godzin temu, maciek72 napisał:

Jak masz ograniczony budżet , to nie planuj na lata , bo kasę utopisz , a okaże się , że i tak są już nowe standarty . Rób pod siebie , nie syna . Takie moje zdanie 

I Moje!

13 godzin temu, execut0r napisał:

A jaki zestaw do tego denona 2700 lub 1700  Wilson RAPTOR 7 czy Taga Harmony TAV-607F ?

Taga albo quadral Argentum 6000. Ewentualnie Polk serii XT.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...