Skocz do zawartości

Yamaha RN 803D prośba do użytkowników


Slawko69

Recommended Posts

😪 Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy więc z góry przepraszam za ewentualne wpadki. Ale do rzeczy.Przed chwilą rozpakowałem przywiezioną z zagranicy nową Yamahę RN 803D. Uruchomiłem i..katastrofa. Brzmi jakbym na głośnikach miał położone grube koce. Nie robiłem żadnej kalibracji YPAO. Czy ktoś ma może polską instrukcję obsługi? Szukałem w necie ale znalazłem tylko po angielsku. Stary system - NAD C352 +Dali Ikon 6+ leciwy Technics SL- PS 740a jest przy tym wulkanem energii i czystości brzmienia. Będę wdzięczny za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiej instrukcji w wersji cyfrowej nie znajdziesz. Chyba że komuś będzie się chcialo skanować.

Tak czy siak to nie kwestia instrukcji. Jeśli ten amplituner gra dla Ciebie w domyślnych ustawieniach tak słabo to coś jest nie tak.

Owszem Twoj poprzedni NAD 352 to znacznie lepszy wzmacniacz.

Ale Yamaha + Ikony i nakrycie kocem? No nie mogę w to uwierzyć wręcz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja mam jakąś awersję do kombajnów Yamahy, ale śmiem twierdzić, że miałeś brzmieniowo lepszy set i nie będziesz zadowolony z takiej zmiany...

Może ja mam jakąś awersję do kombajnów Yamahy, ale śmiem twierdzić, że miałeś brzmieniowo lepszy set i nie będziesz zadowolony z takiej zmiany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten amplituner z satelitami Bowers & Wilkins 603. Zestaw kupiony w ciemno. Odtwarzanie jedynie Tidala Hi-Fi oraz radia internetowego. Po wyjęciu z pudełek i podłączeniu też nie byłem zachwycony. Po kilku godzinach byłem bardzo zadowolony. Może ampli musi się wygrzać? Na pewno dużą robotę zrobiło YPAO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Slawko, jakieś zmiany po dobie?

Piotr

Niestety miałem wczoraj bardzo pracowity dzień i nie było czasu na wygrzewanie. Daję sobie weekend. Poinformuję o efektach.

Minęło kilka godzin i Yamaszka dogadała się z głośnikami. Bas masuje wątrobę a Lisa Gerard śpiewa dla mnie .....i mam ciary

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Yamaszka już dogadała się z głośnikami. Myślę że to był mój błąd. Po kilku godzinach podróży w zimnym bagażniku wyjąłem sprzęt z kartonu i już po godzinie wpiąłem w system. Domyślam się że wewnątrz wszystko było jeszcze zmarznięte i stąd ten dźwięk. Teraz trzeba rozstać się z dziadkiem Technicsem😭. I tutaj moje pytanie co wybrać transport CD czy odtwarzacz?. Budżet to 5-6 tys. Z czym grają Wasze Yamaszki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Slawko69 napisał:

Uff. Yamaszka już dogadała się z głośnikami. Myślę że to był mój błąd. Po kilku godzinach podróży w zimnym bagażniku wyjąłem sprzęt z kartonu i już po godzinie wpiąłem w system. Domyślam się że wewnątrz wszystko było jeszcze zmarznięte i stąd ten dźwięk. Teraz trzeba rozstać się z dziadkiem Technicsem😭. I tutaj moje pytanie co wybrać transport CD czy odtwarzacz?. Budżet to 5-6 tys. Z czym grają Wasze Yamaszki?

Masz szczescie, ze wszystko dziala ;)

Taki sprzet powinien po wypakowaniu postac w pokojowej temperaturze przynajmniej kilka, a nawet kilkanascie godzin. I nie chodzi tu o zadne voodoo wygrzewanie, na skutek duzych roznic temperatur na elektronice wewnatrz moze pojawic sie wilgoc, reszte sobie domaluj... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...