Skocz do zawartości

Zestaw grający, na biurko do macbooka, za około ~ 2tyś


bezelinja

Recommended Posts

Cześć, 

szukam jakiegoś ciekawego zestawu grające w okolicach 2tys zł, który pójdzie na biurko o wymiarach 160x90cm. Myśle, że muzyki będę głównie słuchać siedząc przed kompem w odległości 90cm od głośników ale zależy mi również żeby nagłośnić cale pomieszczenie o wymiarach 15m2. Będę chciał tez słuchać muzyki kiedy przeniosę się na sofę. 

Słucham głównie metalu ale raz na jakiś czas lubię sobie posłuchać rapu / hip hopu. Zależy mi na w miarę dobrym bassie. 

Zestaw będzie podpięty pod macbooka z 2021 i z tego co się orientuje te MacBooki maja w miare dobry wbudowany DAC aczkolwiek domyślam się, ze zewnętrzny DAC za około 1tys zł będzie go bił na głowę pod względem jakości? 

W przyszłości chciałbym tez pod ten zestaw podpiąć odtwarzacz CD jeśli będzie taka opcja. 

Z tego co wyszukałem na forum i w necie widzę, ze są dwa w miarę przyzwoite DACi:

Fiio K5 Pro oraz SMSL Q5 PRO

A co do kolumn to ludzie chwalą  ELAC Debut 2.0 B5.2

Zastanawiam się czy ktoś mógłby się pochwalić podobnym zestawem na biurko do słuchania muzyki i ewentualnie coś doradzić.

 

Jest jeszcze druga opcja nad która myślałem a mianowicie kupienie zestawu stereo mini - np. MusicCast Pianocraft MCR-N470D aczkolwiek ten zestaw stereo będzie zabierał zbyt wiele miejsca. 

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w tej cenie masz dwie opcje.

Pierwsza to kolumny pasywne na przykład wspomniany przez ciebie dość dobry wybór nagłośnienie pomieszczenie 15 metrów kwadratowych ale siedząc przy biurku nie będziesz miał dobrego dźwięku.

Druga opcja to wybór aktywnych monitorów bliskiego pola.

One zapewnią ci lepszy dźwięk w momencie kiedy siedzisz przy nich blisko. Nie wiadomo jak sprawdza się w odsłuchu z sofy.

Twój wybór 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2022 o 23:02, bezelinja napisał:

Zestaw będzie podpięty pod macbooka z 2021 i z tego co się orientuje te MacBooki maja w miare dobry wbudowany DAC aczkolwiek domyślam się, ze zewnętrzny DAC za około 1tys zł będzie go bił na głowę pod względem jakości? 

nie no jak do macBooka to nawet za 1k będzie zbyt tani!

 

A na poważnie, należy to zmierzyć bo inaczej się nie dowiesz, 

1 godzinę temu, bezelinja napisał:

Zdecydowałem się kupić Topping mx5. Powinien być już niedługo dostępny.

zobacz sobie Loxije A30 w testach wypadł bardzo dobrze w przeciwieństwie do Topping mx3. Niestety testów Topping mx5 jeszcze nie ma chociaż producent deklaruje że będzie lepiej ale ja bym się chyba wstrzymał do czasu testów.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za odpowiedź. Faktycznie nie ma jeszcze w Polsce nowego toppinga ale na YouTubie naprawdę go chwalą. Jeśli nie topping to Loxije. Jestem przekonany, że będzie brzmią lepiej niż mac i pc bo to też będę podpinał do pc.

Także jest między tymi dwoma dacami z wzmacniaczami.

Teraz pozostali tylko dobranie kulumn które będą fajnie brzmiały na biurku.

Z innego podobnego watka wynika że Polk Audio Signature S15E albo ELAC Debut 2.0 B5.2 są dobre i będą dobre na biurko.

Dzięki 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2022 o 23:02, bezelinja napisał:

Zastanawiam się czy ktoś mógłby się pochwalić podobnym zestawem na biurko do słuchania muzyki i ewentualnie coś doradzić.

Monitory bliskiego pola z dobrym basem? Brałbym Kali LP8 v2, które są nieco droższe niż 2k, ale możesz śmiało zaoszczędzić na DACu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki wszystkim za odpowiedzi. 

Ale chyba się trochę pogubiłem pod względem różnicy między monitorami bliskiego pola a zwykłymi pułkowymi głośnikami. 

Rozumiem, że monitory dałyby mi bardzo czyste brzmienie (bez dodatków) a głośniki pułkowe mogły by mieć np większy bass itp. Rozumiem, że głośniki pułkowe najlepiej sprawdzają się z kilkumetrowej odległości? 

Dzięki!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bezelinja napisał:

Rozumiem, że monitory dałyby mi bardzo czyste brzmienie (bez dodatków) a głośniki pułkowe mogły by mieć np większy bass itp. Rozumiem, że głośniki pułkowe najlepiej sprawdzają się z kilkumetrowej odległości? 

Różnica między monitorami bliskiego pola a kolumnami podstawkowymi jest taka, że te pierwsze są zaprojektowane z myślą o odsłuchu z bliskiej odległości, natomiast te drugie mogą się do tego nadawać, choć nie muszą. Jakość brzmienia to już kwestia modelu, a nie rodzaju kolumny głośnikowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

Różnica między monitorami bliskiego pola a kolumnami podstawkowymi jest taka, że te pierwsze są zaprojektowane z myślą o odsłuchu z bliskiej odległości, natomiast te drugie mogą się do tego nadawać, choć nie muszą. Jakość brzmienia to już kwestia modelu, a nie rodzaju kolumny głośnikowej.

Dobra dzięki. Rozumiem. Czyli nie warto się sugerować rodzajem głośnika tylko brzmieniem co jest w sumie zrozumiałe. Mam w okolicy salon hifi to skoczę sobie i może coś posłucham na miejscu. 

Oczywiście jeśli ktoś ma pomysł na dobre głośniki na biurko do słuchania na blisko to chętnie je obadam.

Jeszcze raz dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę więcej researchu w tym temacie i w sumie znalazłem jeszcze 3 głośniki w dobrej cenie. 

monitor audio black edition 100

Wharfedale diamond 11.1

oraz Wharfedale D320 (które są teraz obecnie na promocji i wyglądają najlepiej).

Podobno D320 są najlepsze z tych głośników i dobrze wypadadaja w bliskiej odleglosci. Co o nich sądzicie?

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wilson napisał:

A po prostu nieco większe głośniki do kompa - Audioengine A5+BT? lub Edifier S2000 Pro?

 

Dzięki, to też jest dobry pomysł ale wychodzi poza budżet.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Chodzi o to że Ty siedzisz blisko przy komputerze więc takie pasywne kolumny straca. Różnica pomiędzy poszczególnymi modelami nie będzie za duża.

Stąd moja propozycja aktywnych monitorów.

Piotr

Dzięki za opinie. Na razie zastanawiam się nad

 

monitor audio 100 vs Wharfedale diamond 11.1 / Wharfedale D320

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Możesz spróbować z małymi, aktywnymi głośnikami, Audio Pro A26 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

-Są w pełni funkcjonalne, dobrze się sprawują w małych pokoikach i nie ma "kablozy" :) Zapraszamy Cię na prezentację.

Super. Dziękuję za odpowiedź i wybiorę się do salonu żeby ich posłuchać ale DAC za 1000zl plus głośniki za 2tys to razem ponad 3tys 😀

Edytowano przez bezelinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bo one mają go w sobie.

obraz.thumb.png.b51ab92589138c57106a077b52587ae5.png

Ale nie o takich aktywnych monitorach myślałem. Tu basu będzie brakować na pewno.

Piotr

A teraz dopiero zrozumiałem. Jednak zdecydowanie preferuje głośniki bez wbudowanego DAC'a bo taka opcja daje mi więcej możliwości na przyszłość. Zawsze mogę sprzedać głośniki / kupić nowe itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2022 o 17:45, bezelinja napisał:

Super. Dziękuję za odpowiedź i wybiorę się do salonu żeby ich posłuchać ale DAC za 1000zl plus głośniki za 2tys to razem ponad 3tys 😀

Zapraszam, posłuchaj. Może zmieni Ci się jakoś wizja albo dozbieraj sobie i wtedy będziesz miał dobry komplet :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2022 o 08:46, bezelinja napisał:

A teraz dopiero zrozumiałem. Jednak zdecydowanie preferuje głośniki bez wbudowanego DAC'a bo taka opcja daje mi więcej możliwości na przyszłość. Zawsze mogę sprzedać głośniki / kupić nowe itp. 

No to ELAC Debut ale B6.2, Magnat Signature 503, KEF Q350, Dali Oberon 3

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...