Skocz do zawartości

Jak przymocowac do sufitu głośniki Heco Ambient 11F ??


Dawfil

Recommended Posts

Dnia 18.02.2022 o 16:59, Butler napisał:

I jak je zamontowałeś? :)

Butler dopiero wczoraj kable wpuszczalem w ścianę i sufit. Palce mam dzisiaj szorstkie a i czuję każdy mięsień . Poniżej foto przesyłam . :) Teraz tylko nawiercic otwory i przypomocowac głośniki . Żona jeszcze się uparla żeby jedną ścianę pomalować na miętowo więc zanim to wszystko ogarnę to jeszcze trochę minie. Przy okazji miałem 2 krótkie kable elektryczne i pojedyncze gniazdka elektryczne więc zrobiłem więcej wejść. Szczególnie brakowało mi na głośnik basowy dynaudio miałem zwykły przedłużacz podpięty . Teraz myślę że starczy mi tego prądu xd

Jeden niestety trochę rażący błąd to peszel wystający z rogu ściany. Nie potrafiłem skuć do samego końca między sufitem a ścian bo 5 cm niżej biegnie kabel prądowy na ścianie. Próbowałem ciężki. młotkiem i przecinakiem rozkuć ale ani drglo . Ten filigran to wszystko w nim było i kamienie i pręty i inne ustrojstwa których nazwać nie potrafię . Jedna dobra rzecz to taka że się nie dusiłem w nocy od kurzu . U mamy robiłem generalny remont w wieżowcu to myślałem że wyzione ducha w nocy ...

 

IMG_20220305_170329.jpg

IMG_20220305_170345.jpg

IMG_20220305_170354.jpg

IMG_20220305_181753.jpg

IMG_20220305_181755.jpg

IMG_20220305_192341.jpg

IMG_20220305_192351.jpg

IMG_20220305_192359.jpg

IMG_20220305_192407.jpg

Edytowano przez Dawfil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dedal75 napisał:

Nie lepiej było tego puścić prosto w kierunku TV później w dół? , W rogu trzeba było kilka razy nawiercic i peszel by się zmieścił . A zagruntowales to przed zalataniem 😉? Pzdr

Tak na początku myślałem żeby puścić z  drugiej strony ściany ale w tym samym miejscu u góry biegnie nie jeden a trzy wiązki kabli ( między sufitem a ścianą ) , a druga rzecz to odległość w suficie była by znacznie dłuższa niż ta którą mam. Od tej strony obecnie miałem dużo mniej wycinania . Co do tego rogu mogłem tak zrobić , myślałem o tym przez chwilę ale po części miałem już dość tego sufitu . To była moja najgorsza robota i najbardziej ciężką fizycznie . Grunt wiadomo że był dany z atlasu . Jak już mówiłem jakieś pojęcie mam na temat budownictwa , cały dom u siebie od deweloperki zrobiłem , potem siostry dom i mamy  mieszkanie. Jak powieszę kolumny i ustawie wszystko zrobię dokładne zdjęcia :)

Edytowano przez Dawfil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zboczenie zawodowe 🙃

Widzę że tynkiem łatales , ja wolę franspol ,  zielony do laczen bez taśmy ,drogi ale bardzo szybki materiał tego samego dnia można lecieć dalej z robotą ew. klej gipsowy .

W budowlance natomiast nie ma tylko dobrze albo źle 😉 naprawdę jest jeszcze baardzo  dużo  że tak powiem odcieni 😋 . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dedal75 napisał:

W budowlance natomiast nie ma tylko dobrze albo źle 😉 naprawdę jest jeszcze baardzo  dużo  że tak powiem odcieni 😋 .

Jesli ktoś robi dla siebie i "troszeczke" wyjdzie... tak sobie to ok, jesli akceptuje to. Natomiast robiac coś dla kogoś (usługa), powinno być "perfekt". A nie tam żadne "odcienie" fachowej pracy. Moim zdaniem jest robota zrobiona dobrze albo źle. Jesli juz mamy komuś płacić za to. Pozdr.

Ps: urzadzenia audio to tez czyjaś praca. Chcialbys dostać sprzęt o dopuszczalnych "odcieniach" i nie mam na mysli koloru!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2022 o 16:59, Butler napisał:

I jak je zamontowałeś? :)

Przyklejając się do montażu głośników w suficie ,czy jeśli posiadam glosniki z funkcja i modułem dolby które są na frontach (Monitor Audio Bronze AMS )mogę je zamontować na suficie ?(mam taki pomysł i czas może w lipcu wiem ze one zamontowane na ścianie przy suficie  nie spełniają funkcji atmos 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli ktoś robi dla siebie i "troszeczke" wyjdzie... tak sobie to ok, jesli akceptuje to. Natomiast robiac coś dla kogoś (usługa), powinno być "perfekt". A nie tam żadne "odcienie" fachowej pracy. Moim zdaniem jest robota zrobiona dobrze albo źle. Jesli juz mamy komuś płacić za to. Pozdr.

Ps: urzadzenia audio to tez czyjaś praca. Chcialbys dostać sprzęt o dopuszczalnych "odcieniach" i nie mam na mysli koloru!

Chyba mnie Miro nie zrozumiałeś 🤔 

Odniosłem się do tego że kolega "jakieś tam pojęcie ma " no właśnie . 

Ja wykonywałem swoją pracę zawsze tak samo byłem profesjonalistą w tym co robiłem  ,  ale rozstrzał w budowlance powiedzenia "wysoki standard " jest ogromny , czego byś nie mówił 

 

Przyjmowałem że tak powiem ludzi do roboty i są różne odcienie "mam pojęcie , potrafię to zrobić "  

Myśleli tylko że potrafią 😏.

No ale wyjeżdżasz do mnie więc , chyba masz jakiś problem ze mną , albo kiepska niedziela lub weekend Ci się nie udał . Nie mój problem .

Więc podziękuję , Ci za rozmowę . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Zwyczajny luzik nie ma co się denerwować . Ogólnie nie nazywam siebie jakimś wielkim majstrem . Staralem się to zrobić porządnie tak jak umiem i uważam że nie jestem tak zły w te klocki . Jeden mały mankament wyszedł z ta rurka a to wszystko przez to że ręce mi mdlały a chcialem to dokończyć w tym samym dniu a druga sprawa że kabel prądowy szedł i zwyczajnie się bałem wiertłem wjeżdżać i manewrować blisko  kabla. Może i by się dało ale po co ?? Robię to u siebie Kolumna boczna sufitowa przyjdzie i przykryje. Jeżeli chodzi o Goldband mam małe doświadczenie tylko ten tynk znam . Ogólnie to 1 dzień. Dałem mu czasu żeby wysechł a potem wyrównałem papierem ściernym . Obecnie jestem na etapie drugiego szlifowania gładzi , dziś to zrobię. Taka robota powinna być zaiste dobrze wyceniona przez fachowców. Z mojej rodziny już zaznaczyłem że zrobiłem to tylko u siebie i u nikogo innego się tego nie podejmuje , bo jak dla mnie ciężko jest w ogóle oszacować ile za to wziąć. Nie dość że się człowiek nawdycha , kucie w suficie jak i  szlifowanie itp tragedia to w dodatku jak rozłożone w czasie. To już 4 dzień a w domu pełno się osiadło pyłu pomimo zabezpieczeń 

 

Edytowano przez Dawfil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
9 godzin temu, lfajer napisał:

Ja temat wieszania głośników Heco 11F na suficie rozwiązałem w taki oto sposób. 

Natknąłem się na szyny do firan w Leroy Merlin. Są jak widać super płaskie i tym samym wszystko przylega dobrze do sufitu. 

Jeszcze nie wiszą na suficie ale wygląda to obiecująco. 

20230620_220935_resize_33.jpg

Super :) Widziałem to rozwiązanie także na kolumnach Heco u jednego z kolegów z forum AS

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...