Skocz do zawartości

Malina od początku.


Atlas1304

Recommended Posts

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Mówisz że aż tak duża różnica? Ja sobie usbridge signature z liniowym bardxo chwale, ale na tym samym systemie nie mam porównania 

Tak, byłem zadowolony z Node, dopóki nie wpiąłem malinki. To nie były niuanse, tylko poprawa we wszystkich aspektach. Node był bez modu zasilania. Być może z porządnym zasilaniem byłoby lepiej. Oczywiście porównanie z tym samym dac zewnętrznym. Wtedy Gustard A20h, którego też już nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

No to na malinie jest pełni connect obu teraz. W Moode

 Tak, ale jest też dodatek to moode i działa już z aplikacji. Jako pełny connect

Piotr

Przepraszam, ale czy mógłbyś jeszcze podać jakieś źródło które to potwierdzi? Zainstalowałem Moode na swojej malinie i nie mogę znaleźć żadnego dodatku związanego z Tidalem, a na ich oficjalnym forum są wzmianki tylko o upnp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kosciukus napisał:

Przepraszam, ale czy mógłbyś jeszcze podać jakieś źródło które to potwierdzi? Zainstalowałem Moode na swojej malinie i nie mogę znaleźć żadnego dodatku związanego z Tidalem, a na ich oficjalnym forum są wzmianki tylko o upnp.

trzeba doinstalować skrypt, który to doda do moode. Efekt jest taki, że widzisz to jako render w apce Tidala i możesz do niego streamować. Na drugim forum była instrukcja jak to zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

trzeba doinstalować skrypt, który to doda do moode. Efekt jest taki, że widzisz to jako render w apce Tidala i możesz do niego streamować. Na drugim forum była instrukcja jak to zrobić

Tak, to widziałem i nawet spróbowałem ale z wersją 7 moode'a to nie jest taka prosta sprawa... Poza tym to nie jest oficjalne rozwiązanie i mocno odradzane na oficjalnym forum moode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kosciukus napisał:

Tak, to widziałem i nawet spróbowałem ale z wersją 7 moode'a to nie jest taka prosta sprawa... Poza tym to nie jest oficjalne rozwiązanie i mocno odradzane na oficjalnym forum moode.

Też tego nie polecam. Nie wiadomo co to ściąga i co to jest, poza tym że jest to przerobiony skrypt ifi. Nie rozumiem ciągu do kiepskiego Tidal connect skoro za 15zl jest świetny bubble upnp, który gra Tidal lepiej niż apka Tidala. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Też tego nie polecam. Nie wiadomo co to ściąga i co to jest, poza tym że jest to przerobiony skrypt ifi. Nie rozumiem ciągu do kiepskiego Tidal connect skoro za 15zl jest świetny bubble upnp, który gra Tidal lepiej niż apka Tidala. 

Na iOS nie ma bubble upnp tylko, np. mconnect. Ale tak czy inaczej dla mnie rozwiązanie bez "connect" jest niewygodne, musze cały czas pilnować żeby aplikacja była włączona i żeby telefon był podłączony do ładowarki (szybko drenuje mi to baterię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kosciukus napisał:

Na iOS nie ma bubble upnp tylko, np. mconnect. Ale tak czy inaczej dla mnie rozwiązanie bez "connect" jest niewygodne, musze cały czas pilnować żeby aplikacja była włączona i żeby telefon był podłączony do ładowarki (szybko drenuje mi to baterię).

Bubble UPNP działa też w trybie Open Home, czyli mam kolejkę w malinie i w związku z tym również w pełni działający idealnie gapless (pierwszy raz spotykam się z tak dobrze działającym tym trybem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Pytanie po co... 

Po to, żeby jak biały człowiek korzystać z natywnego Tidala a nie jakiegoś porąbanego interfejsu Mconnect czy Bubble. Wiadomo, kwestia przyzwyczajenia i nauczenia się interfejsu, ale na pewno nie jest tak prosty i fajny jak natywny. Choćby takie bzdety jak MyDaily Mix czy inne Mixy - w Tidalu są pod ręką, UpnP też ale tak koślawo. 

 

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Nie rozumiem ciągu do kiepskiego Tidal connect skoro za 15zl jest świetny bubble upnp, który gra Tidal lepiej niż apka Tidala. 

Kilka razy już widziałem to zdanie, głownie na AS. Serio są różnice soniczne między Bubble a Tidal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Node gral dużo słabiej od maliny u mnie. Z tym, że ja mam malinkę z nakładką digione signature i podwójnym zasilaniem liniowym, więc kosztowo jest porównywalnie. Sonicznie przepaść

To tutaj jest bezdyskusyjnie.

Signature jest na plus. Myslę że Allo Digione też wygrywa. ale tu musial bym zrobić bezpośrednie porównanie.

 

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Pytanie po co... 

żeby mieć connect Tidala. Dla niektórych to kluczowe jak widać.

14 godzin temu, kosciukus napisał:

Tak, to widziałem i nawet spróbowałem ale z wersją 7 moode'a to nie jest taka prosta sprawa... Poza tym to nie jest oficjalne rozwiązanie i mocno odradzane na oficjalnym forum moode.

Hmmm, dziwne bo dziala.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Trochę odświeżę temat. W lipcu planuję zakup maliny. Za dużo nakładek, różnych aplikacji itd. Chcę malinę jako alternatywę dla Chromecast audio.

Rozumiem, że system to będzie jakiś Linux. Jaka dystrybucja? Z linuxami za pan brat, znam te systemy operacyjne oparte na Debianie czy Ubuntu. Wszelkie miksy.

Co do samej maliny który model? Pi 3 czy pi 4? Co do tego?

Do streamowania chcę używać telefonu na Androidzie. Na początek nie chcę kupować żadnego dodatkowego oprogramowania. Chciałbym spróbować porównanie i wtedy zdecydować czy zostaję przy malinie czy nie. I ewentualnie kupić jakiś soft.

Daca już mam. Zasilanie jestem w stanie sobie złożyć, ewentualnie kupić coś do polutowania.

Coś prostego na początek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

Czyli co jeszcze konwerter ???? Dodatkowo???

A różnice brzmieniowe 2 posty wyżej?

Jakoś z Maliny trzeba na ten S/PDIF przejść. Może być też nakładka, ale konwerter jest bardziej uniwersalny.

Co do jakości - nie ma różnicy, jeśli transport jest bitperfect.

Zamiennikiem dla Chromecasta może być też Wiim Mini, ale to już "normalny" streamer w formacie CA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...