Skocz do zawartości

Jakie kolumny dla Magnat MR780?


Ace2

Recommended Posts

Witam. 

Sprzedałem dotychczasowe kolumny Taga Charmony F100 i szukam jakiś dobrze grających basem pod muzykę różną, głównie rocka i muzyka klubowa. Pokój 20m2 ale trudny akustycznie bo ma skosy. Myślałem początkowo o MA Silver 500 ale nie wiem czy nie za potężne do takiego małego pokoju. Ktoś mi doradzał MA 500 Bronze i Saxo 60.  Budżet to max. 12k.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ace2 napisał:

Witam. 

Sprzedałem dotychczasowe kolumny Taga Charmony F100 i szukam jakiś dobrze grających basem pod muzykę różną, głównie rocka i muzyka klubowa. Pokój 20m2 ale trudny akustycznie bo ma skosy. Myślałem początkowo o MA Silver 500 ale nie wiem czy nie za potężne do takiego małego pokoju. Ktoś mi doradzał MA 500 Bronze i Saxo 60.  Budżet to max. 12k.

Pozdr.

Polecam klipsch rp-260f- bardzo zacne połączenie i dobrze zgrane.

Sam używam chociaż już mnie ciśnie żeby pogonić króliczka ha ha 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ace2 napisał:

Biorę też je pod uwagę, jedynie nie wiem jak grają , gdzieś ktoś napisał z recenzentów że grają basem nawet jak go nie ma :) muszę odsłuchać oba ale w nie w studio tylko u mnie w pokoju.

Nie zgadzam się. Bas jest wtedy kiedy powinien. Jest mocny i glęboki - to prawda. Ich skuteczność też jest nie do przecenienia. Seria rp nie gra typową vką jak poprzednie rfy. Niemniej też jestem na etapie potestowania innych chociaż wybierałem odrzucając kilka innych propozycji..

Może być też tak, że każdy słyszy nieco inaczej i opinie, również moja mogą być nieco subiektywne 😉

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

Nie no ale gdzie Monitor Audio Silver 500 a gdzie RP 260. To różnica klas jest.

Jeśli masz taki budżet to faktycznie Silver 500, dalej Heco Revolution 7/9, KEF R 7, Focal Aria 948

https://s4home.pl/outlet

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Z Rybnika do Oświęcimia daleko nie jest. Zaproponowane poza MA np Focal Aria 948 to już poza moim zasięgiem ponad 16K to dużo. Wolałbym okolice 10K za parę ew. 12K max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ace2 napisał:

Sprzedałem dotychczasowe kolumny Taga Charmony F100 i szukam jakiś dobrze grających basem pod muzykę różną, głównie rocka i muzyka klubowa. Pokój 20m2 ale trudny akustycznie bo ma skosy.

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a7-rtia7-kolumny-podlogowe-2szt?combination_id=2922&pozostałe&utm_source=ceneo&utm_medium=referral#szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko przyglądałem się kolumną, myślałem że MA Silver 500 to duże kolumny, nic bardziej mylnego. Wzornictwo nie zbyt ładne. Zwróciłem uwagę na Heco Revolution 7 lub 9 cena 12k to chyba 9 i Focal 926. Będę raczej z nich wybierał i być może Heco. Nie wiem na ile MA gra surowo metalicznie jak to nazwano. W środę się przekonam. Ciekawe jakie wasze są sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ace2 napisał:

Dziś tylko przyglądałem się kolumną, myślałem że MA Silver 500 to duże kolumny, nic bardziej mylnego. Wzornictwo nie zbyt ładne. Zwróciłem uwagę na Heco Revolution 7 lub 9 cena 12k to chyba 9 i Focal 926. Będę raczej z nich wybierał i być może Heco.

Tak, jak napisał wyżej Rafał, jasne MA Silver nieźle zgrywają się z ciemniejszym Magnatem (ale raczej 300 zamiast 500 do 20m^2). Focale podobnie, choć powinno być ciut łagodniej. Heco jeszcze łagodniej, to połączenie może już być mało wyraziste - zależnie od preferencji i reszty toru.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 25m2. Ogólnie w salonie ogluplem z ilości kolum i wiedzy przekazywanej przez sprzedawców. Co do 300 to wystraszyło mnie że to taka malutka kolumna. W porównaniu do poprzednich Taga Platinum F100 które były duże. W sumie dziś się zastanawiam czy warto wydać 12k czy zejść na kwoty 8k. Czy jest aż tak duża różnica i czy ja ją zauważe? 

Edytowano przez Ace2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ace2 napisał:

W sumie 25m2. Ogólnie w salonie ogluplem z ilości kolum i wiedzy przekazywanej przez sprzedawców. Co do 300 to wystraszyło mnie że to taka malutka kolumna. W porównaniu do poprzednich Taga Platinum F100 które były duże. W sumie dziś się zastanawiam czy warto wydać 12k czy zejść na kwoty 8k. Czy jest aż tak duża różnica i czy ja ją zauważe? 

Tak do rozważenia: zmieniłem klipsch na cantony ergo 92dc  i drugie 900 dc 🙂 używany produkt jakby nie było ale fajne to połączenie. Sporo środka przybyło i więcej generalnie szczegółów. Pod rozwagę vs koszt. Dosć powiedzieć że nowe kosztowaly ok. 7 -8 k 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

12 tysięcy za kolumny, to będzie niepotrzebny wydatek względem Twojego wzmacniacza.  Tutaj, kolumny do 5-6 tysiecy to będzie absolutnie wszystko.

Moja propozycja to ELAC DEBUT REFERENCE https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

Melodyjne, dynamiczne, otwarte... Zapraszamy Cię na prezentację do naszych punktów Tophifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj

12 tysięcy za kolumny, to będzie niepotrzebny wydatek względem Twojego wzmacniacza.  Tutaj, kolumny do 5-6 tysiecy to będzie absolutnie wszystko.

Moja propozycja to ELAC DEBUT REFERENCE https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

Melodyjne, dynamiczne, otwarte... Zapraszamy Cię na prezentację do naszych punktów Tophifi :)

Ciekawa propozycja. Cena niska a jeśli budzet podniesiemy do 8k to dalej ten Elac? Dużo osób chwali Elac a na forach raczej nikt nie poleca. Jest jeszcze MA seria Bronze. Też je rozważałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ace2 napisał:

Ciekawa propozycja. Cena niska a jeśli budzet podniesiemy do 8k to dalej ten Elac? Dużo osób chwali Elac a na forach raczej nikt nie poleca. Jest jeszcze MA seria Bronze. Też je rozważałem.

Nie ma sensu, przesadzać względem Twojego wzmacniacza. Nie wiem dlaczego wcześniej nikt tego nie zauważył. 

Z wyższych Elac-ów masz CARINE, ale w tej sytuacji również będzie to zbyt wysoko. Czy rozważasz w przyszłości zmianę wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie ma sensu, przesadzać względem Twojego wzmacniacza. Nie wiem dlaczego wcześniej nikt tego nie zauważył. 

Z wyższych Elac-ów masz CARINE, ale w tej sytuacji również będzie to zbyt wysoko. Czy rozważasz w przyszłości zmianę wzmacniacza?

Tak. Przypadkowo spodobał mi się taki lampowy Vincent za ok 10k. Nigdy nie wiadomo. Myślę że przyszłość ale nie najbliższa. Zobaczę jak będzie grał po wymianie lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

Tak. Przypadkowo spodobał mi się taki lampowy Vincent za ok 10k. Nigdy nie wiadomo. Myślę że przyszłość ale nie najbliższa. Zobaczę jak będzie grał po wymianie lamp.

Wymiana lamp coś wniesie, ale reszta toru w tym wzmacniaczu nie pomoże. Jeśli myślisz perspektywicznie, to zakup droższych kolumn ma sens, ale co z tego, skoro w tej obecnej konfiguracji tego nie poczujesz. Byłby za tym abyś dopasowywał kolumny pod to, co masz teraz. Kolumny za 5-6 to jest wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ace2 napisał:

Ciekawa propozycja. Cena niska a jeśli budzet podniesiemy do 8k to dalej ten Elac? Dużo osób chwali Elac a na forach raczej nikt nie poleca. Jest jeszcze MA seria Bronze. Też je rozważałem.

Jeśli masz budżet 8-10k, to go wykorzystaj - usłyszysz różnicę. Zdecydowanie odradzam kolumny za 5-6k (MA Bronze czy tańsze Elaki). Nawet z budżetowym wzmacniaczem dobrze dobrane droższe kolumny zabrzmią lepiej (chociaż nie rozwiną skrzydeł w pełni). A jeśli za rok, czy dwa wymienisz wzmacniacz, to dopiero pokażą na co je stać. Zresztą MA Silver wcale nie są na wyrost do tego Magnata. Ich cena bierze się w dużej mierze z tego, że to podłogówki. Zauważ, że podstawkowy odpowiednik byłby już cenowo na zbliżonym poziomie do wzmacniacza, a przecież nie miałby gorszych przetworników, prawda?

Propozycji Top Hi-Fi oczywiście warto posłuchać, ale z Elaków, daj chociaż szansę Carinom. A jeśli lubisz jasne granie, to sprawdź Bowersy z podobnej półki. Chociaż przy nastawieniu na bas, obstawiałbym jednak Silvery z Monitor Audio. :)

Pamiętaj, że tańszych kolumn będzie Ci się potem trudniej się pozbyć i relatywnie najwięcej na nich stracisz przy sprzedaży. Wynika to z tego, że kupują je niemal wyłącznie początkujący, a oni raczej sięgają po nowe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ace2 napisał:

Też mi się tak wydaje. Zostaje tylko czy model 300 czy 500 :) 6 czy 7 generacja, różnica sporą w cenie.

Weź 6G, jeśli tylko są tańsze, albo jeśli jest szansa na większy rabat na nich. (Ogólnie, zawsze lepiej wziąć wyższy model starszej generacji niż niższy nowszej. ) :)

Spróbuj pożyczyć w miarę wygrzane Silver 300 i posłuchaj. Jeśli będzie Ci brakować basu, możesz pomyśleć o 500, ale te drugie naprawdę są robione dla jeszcze większych pomieszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...