Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne do odtwarzacza Shanling M1 oraz smartfona.


Recommended Posts

13 minut temu, Adi777 napisał:

Chyba się trochę rozpędziłeś? :D Shanling dałby radę?

Wszystkie Grado, od tych za 500zł aż po flagowe PS2000e za prawie 14tys. mają tę samą impedancję i dynamikę. Teoretycznie więc powinien napędzić wszystkie podobnie. 
 

Zapomniałem o jednej technologicznej przewadze słuchawek Ultrasone nad  resztą świata: S-Logic. To system pomagający chronić słuch (o 40% mniejsze eksploatowanie słuchu przy takiej samej głośności oraz lepsze wrażenia przestrzenne). System działa, jest sprawdzony, i nie jest to tylko reklamowy bełkot.

A82F0511-BD27-4674-9232-AFD449854655.thumb.jpeg.a5407e806f2e3f61a653259a0ea4b1c8.jpeg

Wiecej: https://ultrasone.com/s-logic/?lang=en

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

55 minut temu, Adi777 napisał:

Chyba kupię te Austriany, jakiś model Ultrasone, prawdopodobnie Pro-900i, i Hifiman Deva Pro, no i wybiorę jedne z nich.

Super! Firma Austrian Audio do AKG ma się jak Fyne Audio do Tannoy czy Pylon Audio do Tonsila. Część ambitnej ekipy otworzyła swój kram. Austrian to bardzo dobry kierunek. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sonique napisał:

Super! Firma Austrian Audio do AKG ma się jak Fyne Audio do Tannoy czy Pylon Audio do Tonsila. Część ambitnej ekipy otworzyła swój kram. Austrian to bardzo dobry kierunek.

No właśnie, nie wiem. Podobno może być bardzo mało basu, tylko, co to znaczy? Na moje rozumowanie basu powinno być tyle, ile jest w nagraniu, i słuchawki po prostu powinny go tylko jak najlepiej jakościowo pokazać, ani nie dodawać, ani nie odejmować. Hmm.

Są ładne, dobrze wykonane, otwarte - to powinna być zaleta, bo będę słuchał głównie w domu. Kurczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi777 napisał:

No właśnie, nie wiem. Podobno może być bardzo mało basu, tylko, co to znaczy? Na moje rozumowanie basu powinno być tyle, ile jest w nagraniu, i słuchawki po prostu powinny go tylko jak najlepiej jakościowo pokazać, ani nie dodawać, ani nie odejmować. Hmm.

Ee tam mało basu. Gadanie. Trzeba posłuchać. A do satysfakcji ze słuchania niepodbitego basu trzeba też dojrzeć. Jak ktoś całe życie siedzi z Sennheiserami serii 6 na głowie to potem większość słuchawek jasna i ze słabym basem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sonique napisał:

A do satysfakcji ze słuchania niepodbitego basu trzeba też dojrzeć. Jak ktoś całe życie siedzi z Sennheiserami serii 6 na głowie to potem większość słuchawek jasna i ze słabym basem;)

No właśnie, ja nie chcę podbitego basu.

Sennheisery HD 600 podobno świetne i równe słuchawki. Szkoda, że nie do Shanlinga M1, bardzo chętnie bym je sprawdził. Natomiast HD 650 podobno całkiem inne granie, ciepłe, misiowate, coś czuję, że prędzej bym je ściągnął niż założył 🤣

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2022 o 19:21, MobyDick napisał:

Ciekaw jestem Twoich wrażeń :) .

Słuchawki mam od wczoraj. Duże, całkiem wygodne, wyglądają na w miarę solidne, jakość wykonania wydaje się być w porządku, ale dłużej im się nie przyglądałem. Dźwięk? 

Na początku popełniłem gafę, i adapter podłączyłem pod prawy kanał, i tylko prawy kanał grał 😁 Słuchałem tylko chwilkę, przez bluetooth, jak i usb podłączone do laptopa - rozumiem, że laptop tutaj nie ma znaczenia dla jakości dźwięku? Swoją drogą, szkoda, że w zestawie nie ma kabla USB-C - USB-C, muszę go dokupić. Słuchałem tylko utworu Pilgrims zespołu Van der Graaf Generator w jakości flac. Różnicy między USB z laptopa a bluetooth nie wychwyciłem żadnej. 

Szczerze mówiąc, nie chce mi się za bardzo porównywać poszczególne połączenia, ale zobaczę dzisiaj po pracy bluetooth vs jack na Shanlingu M1.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

Ciekaw jestem jak ocenisz głośność z wyjścia jack w Shanlingu M1. Przy obciążeniu 18 ohm powinien oddawać do jakichś 50mW.

Jeśli chodzi o głośność, to bardzo głośno jest z laptopa przez USB - jak to jest z tą jakością przez USB? 

Nawet do 10 procent wystarczy na USB, z kolei na bluetooth bodajże około 40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem ze sobie zdajesz sprawę że przez USB te słuchawki są podłączone do do DAC/Ampa słuchawkowego który montujesz na nich. Jego wyjście jest na dodatek symetryczne. Z tego co czytałem teoretyczna moc tego wzmacniacza to ponad 1W, lecz osiągalne jest kilkaset mW. Bluetooth obsługuje chyba wszystkie kodeki wysokiej jakości dźwięku jakie można przesłać tą drogą, więc spadek jakości powinien być możliwy niewielki. Do tego sam DAC który ma, czyli R2R jest bardzo dobrej jakości. Zawsze można je podłączyć do innego źródła z wyjścia analogowego słuchawkowego. Ich niska impedancja i stosunkowo dobra efektywność powinna ułatwiać napędzanie do sensownych poziomów głośności z niezbyt mocnych źródeł. Ten mały DAC/Amp R2R powinien sprawdzać się z nimi idealnie i daje możliwość używania ich bezprzewodowo bez specjalnej utraty jakości, a zasilanie z wbudowanych baterii nie powinno obciążyć za bardzo nawet smatphona słuchaniem muzyki z pełna jakością przewodowo. Szkoda ze nie masz przejściówki z USB-C/A żeńskie i z tego co wiem działa również z kablami wtyczkami USB-C z obu stron. Zdaje się że czasem moze być wtedy istotny kierunek podłączenia. W przypadku tak zwanego kabla OTG, ta przejściówka musi być od strony smartphona lub M1. Piszę że tak zwanego, bo pełne połączenie USB-C powinno być obustronne i bez konieczności sprawdzania kierunku połączenia. 

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-deva-pro-recenzja/

Układ wzmacniacza który użyto w M1 przy zasilaniu pełnym napięciem daje 120 mW. W tym Shanlingu najwyraźniej obniżono napięcie zasilania dla obniżenia poboru mocy i wtedy przy mniejszej impedancji obciążenia moc powinna być zbliżona do jej podwojenia przy jej obniżeniu o połowę. Dlatego mimo że jest słabszy to ma sekcję wzmacniacza teoretycznie lepsza niż M0 zbudowanego później i o większej mocy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Szkoda ze nie masz przejściówki z USB-C/A żeńskie i z tego co wiem działa również z kablami wtyczkami USB-C z obu stron. Zdaje się że czasem moze być wtedy istotny kierunek podłączenia. W przypadku tak zwanego kabla OTG, ta przejściówka musi być od strony smartphona lub M1. Piszę że tak zwanego, bo pełne połączenie USB-C powinno być obustronne i bez konieczności sprawdzania kierunku połączenia. 

Czyli USB-C na USB-C wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Słuchawki mam od wczoraj. Duże, całkiem wygodne, wyglądają na w miarę solidne, jakość wykonania wydaje się być w porządku, ale dłużej im się nie przyglądałem. Dźwięk? 

Na początku popełniłem gafę, i adapter podłączyłem pod prawy kanał, i tylko prawy kanał grał 😁 Słuchałem tylko chwilkę, przez bluetooth, jak i usb podłączone do laptopa - rozumiem, że laptop tutaj nie ma znaczenia dla jakości dźwięku? Swoją drogą, szkoda, że w zestawie nie ma kabla USB-C - USB-C, muszę go dokupić. Słuchałem tylko utworu Pilgrims zespołu Van der Graaf Generator w jakości flac. Różnicy między USB z laptopa a bluetooth nie wychwyciłem żadnej. 

Szczerze mówiąc, nie chce mi się za bardzo porównywać poszczególne połączenia, ale zobaczę dzisiaj po pracy bluetooth vs jack na Shanlingu M1.

Ty tu pisz o brzmieniu bo to bardzo interesująca konstrukcja. A nie o wyglądzie, głośności, i kabelkach ;)

Pilgrims VdGG jest jednym z moich ulubionych. Ciekawy wybór…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Adi777 napisał:

Czyli USB-C na USB-C wystarczy?

Czytałem na jakimś forum że działa z kablem USB-C ( oba końce :) ) bo ktoś sprawdzał. Generalnie tak powinny wyglądać połączenia USB-C :) . To złącze powstało nie po to aby zastąpić złącza USB-B  najczęściej zastąpiło microUSB, które jest najmniejszą odmianą złącza typu USB-B. USB-C z założenia ma zastąpić USB-A i wszystkie wielkosci USB-B :) . 

14 minut temu, sonique napisał:

Ty tu pisz o brzmieniu bo to bardzo interesująca konstrukcja. A nie o wyglądzie, głośności, i kabelkach ;)

Pilgrims VdGG jest jednym z moich ulubionych. Ciekawy wybór…

Przecież pisał że słuchał ich tylko przez chwilę wczoraj :) . Pewnie jak posłucha dłużej to napisze więcej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adi777 napisał:

Panowie, rozumiem Waszą ciekawość, ale co mam napisać o dźwięku, bez porównania z innymi słuchawkami?

 

No jak Cię podpytywałem to wiedziałeś jakiego brzmienia szukasz. Więc założyłem, że pójdzie gładko z oceną czy słuchawki się wpasowały… ;)

Słuchawki można ogólnie ocenić bez bezpośrednich porównań. Ale dokładniej to już się raczej nie da bez drugiej pary pod ręką. Pożycz jeszcze jakieś. Wtedy będzie łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wydaje mi się, że dźwięk jest dość neutralny, a przynajmniej tak mi się wydaje. Raczej na pewno bardziej jasny niż ciemny. Szkoda, że NADy w Polsce są, miałbym porównanie. Hifimany są chyba trochę jaśniejsze.

Tak czy siak, to nie jest prawdopodobnie brzmienie, z jakim chciałbym zostać na lata.

Tak myślę 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...