Skocz do zawartości

B&W 704 S1 Jaki wzmacniacz wybrać?


Tomasz G

Recommended Posts

Witam Szanowne Grono.

Ostatnimi czasy ogarnąłem akustycznie moje pomieszczenie odsłuchowe (28m2) oraz wymieniłem kolumny na B&W 704 S1. Źródło to Bluesound Node N100. Słucham spokojniej muzyki zależy mi bardziej na szczegółach niż dynamice.

Poszukuje wzmacniacz lub ew  pre+ końcówka budżet to max.2500zł.

Z tego co sam patrzyłem:

1. Primare A20 / A21

2. CA 651A (moc 75W ale podobno daje rade plus za DAC)

3. Nad c372 + w przyszłości końcówka c272

4. Może jakiś Rotel.

 

Liczę na opinie bardziej doświadczonych kolegów....

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Primare oraz CA651 grają dość chłodnym brzmieniem więc przy raczej analitycznych kolumnach B7W trzeba uważać. Wspomniałeś, że zależy Ci na szczegółowym brzmieniu więc to może być dobry trop. Aby zachować możliwie dużą uniwersalność brzmienia można się pokusić o szybkie i szczegółowe wzmacniacze ale takie, które mają pełniejszą barwę i bardziej nasycone średnie tony np. Atoll IN50/80, jakieś starsze NAD-y, jak sam wspomniałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci podpasuje brzmieniowo , ja kupiłem bo miałem Sm6 więc chciałem komplet dodam że grało to z MA.

Ale jak podpiąłem AA do Monitor Audio dopiero ożyły , wiadomo każdy sprzęt ma minusy i plusy , zależy czego się oczekuje ., I na jakich aspektach brzmienia nam zależy . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy i Rotel pochodzą z jednej stajni i można powiedzieć, że są ze sobą fabrycznie "spasowane".  Właściciel obu marek jest ten sam i zaleca ich łączenie ze sobą. Pomijając kwestie biznesowe, to z  Bowersami Rotel brzmi po prostu lepiej niż np. NAD.  Generalnie Bowersy grają podbitymi basami i sopranami, nie siląc się na wyrównane pasmo. Do takich kolumn sprawdzą się wzmacniacze, które grają raczej w neutralny sposób właśnie wyrównanym pasmem. Te kolumny z podbitymi skrajami pasma u góry i na dole w połączeniu ze wzmacniaczem, który też podbija basy albo soprany albo jedno i drugie to może być już za dużo. Potrzebny wzmacniacz, który tak jak Rotel daje dobry środek. Ja poza Rotelem, może spróbowałbym coś z Cambridga, albo może Arcama? Niech mnie ktoś poprawi jeśli błądzę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA 1520 nie ma DACa. Dostał go model nowszy PMA 1600NE. Ale przecież mozna dołączyć zewnętrzny.

8 godzin temu, greg235 napisał:

Bowersy i Rotel pochodzą z jednej stajni i można powiedzieć, że są ze sobą fabrycznie "spasowane".  Właściciel obu marek jest ten sam i zaleca ich łączenie ze sobą.

Już nie.

Rotel , Classe i Bowers nie sa już razem. Bowers jest teraz z Denonem miedzy innymi.

Czy są one, były, fabrycznie spasowane? Po prostu te urządzenia wzajemnie się wspierały. Oraz miały jedną dystrybucja,e w krajach. Więc tak wyglądały sety. Ale to się zmieni.

Arcam jest dobrym partnerem do Bowersa. Ale kilka ciekawych wzmakow też jest. Trzeba słuchać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...