Skocz do zawartości

Zestaw 5.1.2 (6000-7000 zł) na Denonie 1700/2700


Recommended Posts

Hej, postanowiłem w końcu kupić do mieszkania zestaw kina domowego pod D. Atmos. Będzie on używany głównie do 50% muzyki i 50 % filmów (wiem, że ciężko znaleźć złoty środek :P)

Pokój w którym będzie znajdował się zestaw ma wymiary: 5.30 x 3.45 i wys. 2.90 (strefa odsłuchu to ok. 10 m2).

Obecny TV fullHD + Nvidia Shield TV pro2019 -> HDMI 2.0. W przyszłości jakiś TV 4k

Po analizie neta i Waszego forum chodzi mi po głowie:

a) Denon 1700H / 2700H na korzyść 1700 (jest nowszy i nie wiem czy jest sens iść w 2700 przy takiej małej strefie odsłuchu)

b) Głośniki POLK serii T w zestawie 5.1 (T50/T15/T30) + sub PSW10E (podobno Polk fajnie gra z denonem)

c) Głośniki atmosowe na sufit - tutaj pomysłu brak

w załączeniu schemat pokoju

Dzięki :)

salon TV.jpg

Salon.jpg

Edytowano przez Mateusz Koclęga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lolekdrugi napisał:

@Mateusz Koclęga jak nie boisz się używek to możesz trochę zaoszczędzić i kupić starszy amplituner o ile nie planujesz podpinać konsoli.

konsole zastępuje mi shield tv + GF now. W ampli HDMI 2.1 jest tylko potrzebne do 120 fps w 4k czy do dolby vision itp ? 
Starszy masz na myśli 2600 / 1600 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał konsole i ten nowy TV to może Ci się przydac. W innym wypadku pewnie tego nie wykorzystasz.

Co do kolumn lepiej jest dorzucić do Polk XT.

Jednak model T531 to podstawowe kolumny.

Masz jeszcze Quadral Argentum 6000, Taga 607.

Na atmosa weź sobie tanie Magnaty z serii IC

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Jak będziesz miał konsole i ten nowy TV to może Ci się przydac. W innym wypadku pewnie tego nie wykorzystasz.

Co do kolumn lepiej jest dorzucić do Polk XT.

Jednak model T531 to podstawowe kolumny.

Masz jeszcze Quadral Argentum 6000, Taga 607.

Na atmosa weź sobie tanie Magnaty z serii IC

Piotr

 

Sufit nie jest podwieszany więc będę musiał prowadzić kable w maskownicach :P dlatego Te Magnaty odpadają.

Jest jeszcze wygodniejsza opcja dźwięku odbitego z sib evo 5.1.2 ale nie wiem czy jak bym je zamontował na wysokości odsłuchu to czy te pozostałe ~2m nie wpłyną negatywnie na odbity dźwięk. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) O ile go gdzieś dorwiesz. Ale będzie ok.

b) A jak samochód kupujesz to kierujesz się wyłącznie opinią innych czy wolisz się sam przejechać? Z kolumnami to samo. To że komuś dany dźwięk pasuje i będzie to polecał, Tobie niekoniecznie musi.

c) Ja bym brał Magnat, ale patrz b)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

a) O ile go gdzieś dorwiesz. Ale będzie ok.

b) A jak samochód kupujesz to kierujesz się wyłącznie opinią innych czy wolisz się sam przejechać? Z kolumnami to samo. To że komuś dany dźwięk pasuje i będzie to polecał, Tobie niekoniecznie musi.

c) Ja bym brał Magnat, ale patrz b)

planuje testowy odsłuch przed zakupem, zwłaszcza, że fajnie by było żeby przy muzyce też coś tam zagrały fajnego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Skup się też na prawidłowym doborze głośników podstawowego poziomu i miejscem gdzie je zamierzasz ustawić. Sugeruję przejrzeć poradnik od Dolby.

Dolby Atmos® Home Theater Installation Guidelines

Książkowego ustawienia nie uzyskam bo niestety ale kanapy od ściany nie odsunę, a co do reszty powinno się udać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wyższy model amplitunera kupisz tym lepszy efekt i dźwięk stereo. W kolumnach rzeczywiście dziś można przebierać, ale pomysł  z kolumnami Polk z serii T, czy nowszej XT powinien ci się spodobać biorąc pod uwagę oczywiście ich niewygórowaną cenę. Polecałbym dla ciebie jeszcze niewielkich rozmiarów, ale dobrze grający zestaw kolumn firmy Wharfedale Diamond 330 + 310 + 300C, do którego możesz dokupić również głośniki atmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Q21 napisał:

Czym wyższy model amplitunera kupisz tym lepszy efekt i dźwięk stereo. W kolumnach rzeczywiście dziś można przebierać, ale pomysł  z kolumnami Polk z serii T, czy nowszej XT powinien ci się spodobać biorąc pod uwagę oczywiście ich niewygórowaną cenę. Polecałbym dla ciebie jeszcze niewielkich rozmiarów, ale dobrze grający zestaw kolumn firmy Wharfedale Diamond 330 + 310 + 300C, do którego możesz dokupić również głośniki atmos.

Czy 2700H może odczuwalnie lepiej grać w stereo od 1700h ? Czy to jednak kwestia indywidualna ? Po specyfikacji tego nie zauważyłem w kwestii stereo (ale mogę się mylić)

Ciekaw jestem czy te suby w Argentum 6000 przypadkiem nie zrobiły roboty zamiast 1 oddzielnego suba :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mateusz Koclęga napisał:

o specyfikacji tego nie zauważyłem w kwestii stereo (ale mogę się mylić)

według specyfikacji powinno być trochę lepiej. 2700 ma większy zapas mocy czyli można przyjąć delikatne założenie, że dysponuje większym "zapasem" mocy. Niestety brak mu pre-out co można byłoby wykorzystać do podpięcia końcówki w razie czego. Jest za to pre-out na zone2, można się próbować tym ratować w razie czego. Ewentualnie zerknij do specyfikacji czy przypadkiem nie można tych pre-out dla zone2 wykorzystać jako pre-out dla frontów w zone1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odlatujmy, bo zaraz ktoś napisze ze nie ma też 9-kanałów, Auro3D, konwertowania analogowego obrazu na HDMI itd. 1700 to podstawowy amplituner Denona, nie jest zły... 2700 to segment wyżej. Nie przyjmujemy delikatnych założeń, on po prostu gra lepiej, jak Cię stać to warto się skusić.

 

21 minut temu, Mateusz Koclęga napisał:

Ciekaw jestem czy te suby w Argentum 6000 przypadkiem nie zrobiły roboty zamiast 1 oddzielnego suba

Sub oddzielny w kinie to podstawa, choćbyś nie wiem jakie kolumny miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2022 o 08:04, Mateusz Koclęga napisał:

Sufit nie jest podwieszany więc będę musiał prowadzić kable w maskownicach :P dlatego Te Magnaty odpadają.

nie rozumiem? To jak chcesz mieć Atmosa?

Dnia 3.03.2022 o 08:11, Butler napisał:

Strata pieniędzy. Albo głośniki w suficie, albo sobie odpuść.

Agree

23 godziny temu, Mateusz Koclęga napisał:

Ad b) Czy cena idzie za jakością ? Polk XT -> Argentum 6000 -> Taga 607 (od najlepszego)

Polki XT posadził bym obok Argentum 6000 a nei że lepsze.

23 godziny temu, Mateusz Koclęga napisał:

Ad c) Magnat ATM 202 -> JAmo S8 ATM -> Wilson RAPTOR X  ?

Tu Magnat. Ale to nie Atmos

23 godziny temu, Mateusz Koclęga napisał:

Czy 2700H może odczuwalnie lepiej grać w stereo od 1700h ?

Tak. Ale oba i tak grają przeciętnie

21 godzin temu, Mateusz Koclęga napisał:

Wstępnie mam już obraz zestawu, który pewnie potwierdzi się dopiero po odsłuchu.

Denon 2700 + 5.1 Taga Harmony TAV-607 TSW-90 v.4 + Magnat ATM 202 co cenowo i tak już robi prawie 8000.

Zakup planuje w maju więc może do tego czasu coś się uda dorwać w promocji.

Promocji pewnie nie. Ale oby bylo dostępne. To już będzie sukces!

20 godzin temu, Mateusz Koclęga napisał:

@S4Home Czy mógłbym prosić o ewentualną wycenę zestawu:
Denon 2700 + 5.1 Taga Harmony TAV-607F + TAV-C + TAV-S+  TSW-80 + jakieś 2 kolumny do Atmosa ? Widzę, że macie do 30 rat 0 % co by mi odpowiadało. Dzięki i pozdrawiam

Jasne. Napoisz do mnie na PW to przygotujemy ofertę. Ale teraz czy maj w końcu?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

nie rozumiem? To jak chcesz mieć Atmosa?

Agree

Polki XT posadził bym obok Argentum 6000 a nei że lepsze.

Tu Magnat. Ale to nie Atmos

Tak. Ale oba i tak grają przeciętnie

Promocji pewnie nie. Ale oby bylo dostępne. To już będzie sukces!

Jasne. Napoisz do mnie na PW to przygotujemy ofertę. Ale teraz czy maj w końcu?

Piotr

Czegoś nie rozumiem. Jeżeli chce mieć 5.1.2 do Dolby A. to atmosowe głośniki to tylko te montowane w sufit ?

Co do wyceny to chciałem wiedzieć z jaką finalnie kwotą na tą chwilę musiałbym się zmierzyć. Finalnie kupuje w maju.

2 minuty temu, Butler napisał:

A dlaczego nie? Tylko mocowanie trzeba by było dobrze przemyśleć. Nie każdy ma ochotę i w ogóle możliwości pruć sufit.

x2.thumb.PNG.7b25790073bff1d22e0457a80fb54e9b.PNGx3.thumb.PNG.4417baa883b1f3fc00fd15b2ecc06a48.PNGx4.thumb.PNG.41db360099afe8685fc7c1d0dda893e1.PNG

Dokładnie coś takiego myślałem na podstawie właśnie Twoich schematów w innych postach. Problem robi się z żoną bo kręci nosem że jakieś kable będę ciągnął po suficie :P Jak się nie uda jej przekabacić to zrezygnuje chwilowo z 5.1.2 na rzecz 5.1 aby w przyszłości znowu zaatakować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...