Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Audiovector R3 Signature


Kamil Bień

Recommended Posts

Witam.

Tak jak w tytule - szukam wzmacniacza do Audiovector R3 Signature w budżecie do 20 000 złotych. R3 dopiero co zostały zakupione i póki co podpięte są do Atolla IN200 Signature. Źródło, które też prędzej czy później zostanie wymienione to Bluesound Node 2i.

Muzyki słucham tak naprawdę każdej, dlatego fajnie gdyby wzmacniacz był uniwersalny, aczkolwiek główną cechą jakiej szukam to magia na średnicy. Jestem gotowy na ustępstwa na rzecz bajecznych wokali :)

Co chciałbym poprawić:

Przy tej konfiguracji czuje, że basu jest nieco zbyt mało, mógłby schodzić niżej i być szybszy.  Wokale mogłyby być ciut bardziej dociążone. Góry natomiast zdarza się, że jest zbyt dużo i potrafi zakłóć w uszy. 
 

Wstępnie po głowie chodzi mi Naim Supernait 3. Co myślicie o takiej konfiguracji no i z jakimi konkurentami warto by było go zestawić? 
 

Z góry dziękuję za pomoc ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kamil Bień napisał:

Naim Supernait 3. Co myślicie o takiej konfiguracji no i z jakimi

Moim zdaniem trop idealny pod to czego szukasz. Mocny bas jest, ani twardy ani miękki, taki złoty środek, walnięcie ma  wręcz "fizjologiczne" chociaż nie jest z pewnością mistrzem różnicowania niskich tonów ale jakoś miska się cieszy z tego co ma tutaj do zaoferowania :). Średnica gęsta, dolny środek razem z nikismi tonami grają w nim pierwsze skrzypce, od górnego środka po najwyższą górę następuje lekkie wycofanie tych pasm ale! góra jest znowu takim złotym środkiem, nie sucha i nie przesadnie soczysta czy podbarwiona. W połączeniu z Qutestem nie zaobserwowałem szorstkości a z wcześniejszym moim źródłem potrafił u mnie podkreślać za bardzo głoski syczące i to nawet z miękkimi i ciepłymi ATC7. Wokale zdecydowanie ma podgrzane, pięknie namacalne ale nie krzykliwe, w jakiś tylko sobie znany sposób wręcz sam z siebie podkręca jeszcze emocje na wokalach, oczywiście tu podbarwiając. Wady - z nie naimowym źródłem trzeba się będzie pobawić w kabelek do uziemienia, inaczej w głośnikach będzie słychać wyraźny  przydźwięk. Nie jest mistrzem pokazywania detalu czy realizmu! . Jest wyjątkowy wykop na basie i czarujące, ciepłe, duże wokale, jest gęsto, góra lekko wycofana ale ładna! Polecam. Kandydat na mój prywatny wzmacniacz obok Cyrusa i9XR. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi chociaż 4 dni. Na ten moment mogę się wypowiedzieć tylko o Cyrusie i7XR i tutaj mamy kierunek na realizm, większy kontur, większą szybkość, ale nie tak potężne walnięcie na dole. Fortepian, barwy wokali odbieram jako bardzo prawdziwe, bez podbarwień. Nie ma docieplania, jest więcej detalu jak w SN3. Całkiem inny kierunek jak SN3. Niskich tonów wyraźnie mniej jak u Atolla czy Supernaita 3.  Realizm a nie czarowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil Bień napisał:

 

Ja bym tego Naima Supernait 3 mocno przemyślał. Wprawdzie da efekt o którym piszesz, ale kosztem degradacji sceny w stosunku do Atolla in200 Signature. Tych wad przy Twoich oczekiwaniach nie będzie miał Atoll in400se, ale i in300 da dużą zmianę na plus (przepraszam za to nieładne słowo). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FromBorg napisał:

Ja bym tego Naima Supernait 3 mocno przemyślał. Wprawdzie da efekt o którym piszesz, ale kosztem degradacji sceny w stosunku do Atolla in200 Signature. Tych wad przy Twoich oczekiwaniach nie będzie miał Atoll in400se, ale i in300 da dużą zmianę na plus (przepraszam za to nieładne słowo). 

Naima, jak i żadnego innego wzmacniacza bez odsłuchu u siebie oczywiście nie zakupie. Z tego też powodu z in400 będzie problem, no chyba, że znasz sklep, w którym go fizycznie mają? Natomiast in300 miałem okazje porównywać bezpośrednio z in200 przed zakupem - prawdę powiedziawszy nie usłyszałem żadnej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z jednym z klientów, który finalnie zdecydował się na IN400 porównywaliśmy go z IN200 ( na kolumnach Audio Physic Classic 30 ). Najwyższa integra ma świetną dynamikę, bardzo dobre zejście na basie ale również zdecydowanie większy nacisk kładzie na tony wyższe, gra bardziej otwartym dźwiękiem niż 200 czy 300. Jeśli nie chcesz podkreślić mocniej góry koniecznie wcześniej odsłuchaj. 

Osobiście sprawdziłbym wzmacniacz hybrydowy włoskiej marki Unison Research Unico 150. To tranzystor z lampowym przedwzmacniaczem w klasie A. Mamy dynamikę, mamy dociążony wokal, mamy fajne wypełnienie. Drugim moim typem jest Musical Fidelity M6si 500. Tu granie z dobrze zarysowanym dołem i środkiem, jednak bliższe realizmowi. Wspomniany wcześniej przez kolegów Naim Supernait 3 również będzie bardzo dobrym kompanem dla tych kolumn. Z mojego doświadczenia starszą wersję SR3 Signature łączyłem bardzo często z A-klasowym Sugden A21SE Signature, rewelacyjne połączenie, również polecam sprawdzić.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Naim Supernait 3 to bardzo dobry wzmacniacz o energicznym brzmieniu ale mam pewne obawy czy średnica przypadnie Ci do gustu. 
Bardziej soczyste brzmienie uzyskasz na Atollu IN400, o którym była już mowa. Od siebie polecałbym jeszcze zwrócić uwagę na Trigon Exxceed oraz hybrydę Vincent SV700. Trigon jest to połączenie dynamiki oraz muzykalności. Kontrola oraz zróżnicowanie basu jak na ten przedział cenowy jest genialna. Na duży plus zasługuje tutaj także przestrzeń jaką kreuje ten wzmacniacz. Vincent zagra nieco węższą sceną ale większą głębią. Basu w tym przypadku będzie więcej. Przewagą Vincenta mogą być także lampy, które zawsze można wymienić i dopasować brzmienie pod własne preferencje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, engajner napisał:

Karan Acoustics KA 180 mk2...poczytaj, jak masz okazję to posłuchaj. Kilka dni temu słuchałem z SCM40 i wgniotło mnie w fotel. Dosłownie. Z całym szacunkiem do wymienionych wzmacniaczy. 

Miałem okazję go kiedyś słuchac u naszego klienta.

PETARDA.

To najlepszy wzmacniacz z tych tu wymienionych.

Z tym że jak się wtedy zacząłem nim interesować to nie tak łatwo go zdobyć. Mała produkcja ilościowo, brak sprzedaży w Polsce, zakończenie produkcji.

Ale fakt mnie też wgniotło a rzadko mi się to zdarza.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...