Skocz do zawartości

Kolumny do muzyki , 30 m2 lubię bas i wys tony . Mały budżet 2500zł.


Domator 3344

Recommended Posts

Witam 

Szukam kolumn głównie do muzyki .  Stare Tonsile fajnie grają ale nowy salon  nie pasuje do nich  :) .

Głównie pod muzykę, ok 30 mkw, powierzchni , lubię dobry bas  i  wysokie tony.

Im więcej czytam tym mam więcej wątpliwości już prawie byłem zdecydowany na Pylon Audio Pearl 27 ewent 25 (chociaż spotkałem się  z negatywnymi opiniami wersji 27)

Biorę pod uwagę  również Teufel Theater 500 . Co o tym myślicie ? Może jeszcze coś innego ??

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, FromBorg napisał:

Heco Aurora 1000... Ups... 700

Dzięki za odp. troszkę drożej  jak mój pułap cenowy.

Ale znając życie jak cokolwiek  szukam w X cenie to ostatecznie kupuję X+50%   :) 

Ja muszę niestety dosunąć kolumny prawie na zero do ściany tyłem kolumny ,więc bass-reflex tyłem raczej odpada.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Domator 3344 napisał:

Dzięki za odp. troszkę drożej  jak mój pułap cenowy.

Ale znając życie jak cokolwiek  szukam w X cenie to ostatecznie kupuję X+50%   :) 

Ja muszę niestety dosunąć kolumny prawie na zero do ściany tyłem kolumny ,więc bass-reflex tyłem raczej odpada.

 

Magnat Transplus 1000/1500?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uważam że 25tki sa lepsze od 27. Ale to kolumny które nie dadza Ci ani basu ani góry. Do tego będa za małe do takiej powierzchni.

Jaki masz wzmacniacz?

Aurora 700 ok ale one tez nie błyszcza na górze.

Może Magnat Signature 507, Transplus 1000.

A z używanych Klipsch F3, RF 62, Dali Opticon 6 MKII

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Tonsila to proponowałbym zwrócić uwagę na dynamiczne i szczegółowe Klipsch RP260f. Bas jest potężny, a góra szczegółowa. 
Alternatywą mogłyby być Magnat Transpuls 1000 ale jest to szeroka kolumna i obawiam się czy znajdzie zastosowanie w nowym salonie skoro Tonsil został odrzucony. 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 10.03.2022 o 20:37, Domator 3344 napisał:

Witam 

Szukam kolumn głównie do muzyki .  Stare Tonsile fajnie grają ale nowy salon  nie pasuje do nich  :) .

Głównie pod muzykę, ok 30 mkw, powierzchni , lubię dobry bas  i  wysokie tony.

Im więcej czytam tym mam więcej wątpliwości już prawie byłem zdecydowany na Pylon Audio Pearl 27 ewent 25 (chociaż spotkałem się  z negatywnymi opiniami wersji 27)

Biorę pod uwagę  również Teufel Theater 500 . Co o tym myślicie ? Może jeszcze coś innego ??

Pozdrawiam 

 

Witam 

Decyzja padła na Teufel Theater 500 . I teraz się zaczęło , wzmacniacz: )

Czy oferowany w zestawie THEATER 500 KOMBO to dobra kompilacja  w tych pieniążkach czy raczej coś innego ??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2022 o 07:29, S4Home napisał:

Oj to dobrze. To jest jeszcze szansa że zbdujesz fajny system.

No to kilka propozycji kolumn masz wyżej. Teufele mają świetny marketing ale to nie są kolumny brzmiące dobrze.

Jednak idż w inną stronę. Udaj się do salonu odsłuchaj.

Zapraszam Cie do nas

Piotr

Dzięki za odpowiedź

Chętnie Was odwiedzę  na odsłuch . Zapewne w  moim pułapie  na miejscu do odsłuchania nie ma za wiele opcji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od lat produkowane, duże, ze sporym basem na dole i podniesioną górą, -tak grają Yamahy NS 555 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/ns-555.html

-mogą się wydawać najmniej "audiofilskie" spośród propozycji powyżej, -ale przyjdź do nas i posłuchaj :):) Mamy trochę naszych salonów więc gdzieś musisz mieć blisko:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...