Skocz do zawartości

Kef q350 vs elac debut reference b6


robotnik

Recommended Posts

20 minut temu, robotnik napisał:

Q21 już napisało że to NOWE kolumny i będą za 2 tygodnie na stanie . A czemu konkurencja pisała inaczej to niech między sobą wyjaśnią tą sytuację. 

Kiedy już mam , będę testował . Bdr62 za 2 tygodnie mają być na stanie . BR z przodu duża zaleta więc dlaczego większość kolumn ma BR z tyłu ?

Jeśli chcesz kolumny postawić w regale z książkami, to br z przodu często sprawdzi się lepiej. Choć nie zawsze :) . Generalnie panuje mit co do tego że br z tyłu sprawia problemy. Może być z tym jakiś problem gdy kolumny stoją w polu otwartym lub w odległości ponad kilak metrów od ścian :) . Zwykle umieszczenie br z tyłu ma więcej zalet niż wad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Jeśli chcesz kolumny postawić w regale z książkami, to br z przodu często sprawdzi się lepiej. Choć nie zawsze :) . Generalnie panuje mit co do tego że br z tyłu sprawia problemy. Może być z tym jakiś problem gdy kolumny stoją w polu otwartym lub w odległości ponad kilak metrów od ścian :) . Zwykle umieszczenie br z tyłu ma więcej zalet niż wad.

a jakie sa zalety vs wady ? bo z tego co czytalem BR z tylu to trzeba odsuwac od sciany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2022 o 15:29, robotnik napisał:

Jak oceniacie w/w kolumny ( pomijając cenę ) ? Które lepsze ? Będą grały z aiyma d3 , realnie około 55-65 w przy 4 ohm . I jak mają się do qauantum 723?

Myślę że Qauantum 723 lepiej sprawdzą się gdy ktoś lubi dynamiczne granie, Q350 gdy wymagana jest większa neutralność i budowanie przestrzeni. Elac Debut B6 wydają mi się z nich najmniej przejrzystymi kolumnami. To jednak znacznie tańsze kolumny niż KEF-y. Cena Q 723 zmieniała się dość mocno w czasie gdy były w sprzedaży i tu jest pewien problem z ich opłacalnością, która w pewnym okresie była bardzo dobra.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Myślę że Qauantum 723 lepiej sprawdzą się gdy ktoś lubi dynamiczne granie, Q350 gdy wymagana jest większa neutralność i budowanie przestrzeni. Elac Debut B6 wydają mi się z nich najmniej przejrzystymi kolumnami. To jednak znacznie tańsze kolumny niż KEF-y. Cena Q 723 zmieniała się dość mocno w czasie gdy były w sprzedaży i tu jest pewien problem z ich opłacalnością, która w pewnym okresie była bardzo dobra.

Dzieki za informacje , niestety te quantumy praktycznie niedostepne , nawet w drugiej reki .  Jezeli elac 5.2 sa najmniej przejrzyste to niedobrze , ja lubie takie czyste granie , wyrazne wolkale itp .. takie z bajerami  jak klipsch sixes :) narazie mam tylko supreme 202 i stwierdzam ze klipsch sixes graja lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, robotnik napisał:

Jezeli elac 5.2 sa najmniej przejrzyste to niedobrze , ja lubie takie czyste granie , wyrazne wolkale itp .. takie z bajerami  jak klipsch sixes

DBR62 to granie naturalne (choć cieplejsze), bez bajerów, z łagodną górą, a to właśnie góra w dużej mierze odpowiada za przejrzystość. Pisałem wyżej nie bez powodu, że ten model to dokładne przeciwieństwo brzmienia Klipsch.

Żeby nie było wątpliwości, bo te oznaczenia są mylące, ja piszę o tym modelu:

ELAC-Debut-Reference-B6-DBR62-KOLUMNY-PO

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, robotnik napisał:

Dzieki za informacje , niestety te quantumy praktycznie niedostepne , nawet w drugiej reki .  Jezeli elac 5.2 sa najmniej przejrzyste to niedobrze , ja lubie takie czyste granie , wyrazne wolkale itp .. takie z bajerami  jak klipsch sixes :) narazie mam tylko supreme 202 i stwierdzam ze klipsch sixes graja lepiej :)

Z tanimi Quantumami jest zawsze ten problem, że ludzie którzy je kupili nie mają ochoty się z nimi rozstawać :) . Od jakiegoś czasu nie są już produkowane, a nowe konstrukcje Magnata w porównywalnej cenie to zupełnie inne brzmienie i technologie. Supreme 202 maja się nijak do podobnej wielkości kolumn z serii Quantum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dzik napisał:

DBR62 to granie naturalne (choć cieplejsze), bez bajerów, z łagodną górą, a to właśnie góra w dużej mierze odpowiada za przejrzystość. Pisałem wyżej nie bez powodu, że ten model to dokładne przeciwieństwo brzmienia Klipsch.

Żeby nie było wątpliwości, bo te oznaczenia są mylące, ja piszę o tym modelu:

ELAC-Debut-Reference-B6-DBR62-KOLUMNY-PO

tak ja tez , przez przypadek napialem o elac debut 5.2 - mialem okazje ich sluchac i takie granie bez "polotu" wszystko niby ladnie i poprawnie , bas szybki ale brakowalo tego czegos. 

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Z tanimi Quantumami jest zawsze ten problem, że ludzie którzy je kupili nie mają ochoty się z nimi rozstawać :) . Od jakiegoś czasu nie są już produkowane, a nowe konstrukcje Magnata w porównywalnej cenie to zupełnie inne brzmienie i technologie. Supreme 202 maja się nijak do podobnej wielkości kolumn z serii Quantum.

no wlasnie chcialem sporobowac tych quantym , bo supreme 202 graja ok , ale tylko ok , nie ma tej krystalicznej czystosci co kipsch sixes :) tak jakby troche sucho . no ale o kolumny za 550zl .. a sixes 4200zl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, robotnik napisał:

Kiedy już mam , będę testował . Bdr62 za 2 tygodnie mają być na stanie . BR z przodu duża zaleta więc dlaczego większość kolumn ma BR z tyłu ?

Bo nie ma to znaczenia.

 

 

19 godzin temu, robotnik napisał:

a jakie sa zalety vs wady ? bo z tego co czytalem BR z tylu to trzeba odsuwac od sciany

Te z przednim tez. Złe źródła czytasz.

12 godzin temu, MobyDick napisał:

Z tanimi Quantumami jest zawsze ten problem, że ludzie którzy je kupili nie mają ochoty się z nimi rozstawać :) . Od jakiegoś czasu nie są już produkowane, a nowe konstrukcje Magnata w porównywalnej cenie to zupełnie inne brzmienie i technologie. Supreme 202 maja się nijak do podobnej wielkości kolumn z serii Quantum.

Zgadzam się. Starsze Quantum serii 5 i poźniej także serii 6 i 7 to bardzo dobre kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz kolumny które są kilkukrotnie droższe.

Magnat 202 to fajna kolumna ALE w swojej cenie. nie ma startu do KEFa Q 350.

9 godzin temu, robotnik napisał:

Kef q350 - naprawde swietnie brzmia , pierwsze kolumny ktore wg mnie sa lepsze niz klipsch sixes .  Co zaskakuje to fajny sprezysty bas , mimo ze mam suba to z kolumn tez slychac .  Teraz pytanie czy kupowac druga sztuke , czy czekac na DBR62 ... 

A co słuchasz na jednej sztuce?

Nie no weź parę.

DBR62 też by było dobrze gdybyś sprawdził. Fajne kolumny a sumienie było by spokojne że dobrze wybrałeś.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Porównujesz kolumny które są kilkukrotnie droższe.

Magnat 202 to fajna kolumna ALE w swojej cenie. nie ma startu do KEFa Q 350.

A co słuchasz na jednej sztuce?

Nie no weź parę.

DBR62 też by było dobrze gdybyś sprawdził. Fajne kolumny a sumienie było by spokojne że dobrze wybrałeś.

Piotr

:) dobre :)   Poprostu nie chce mi sie zwracac gdyby bylo cos nie tak - szukam kolumn do jeszcze jendego pomieszczenia . Porownalem rownizez do klipsch sixes - ktore sa drozsze. Kefy wygrywaja .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Moim zdaniem Q350 to najlepsze z kolumn z tego tematu  :) .

Powoli tez tak  mysle ... naprawde im dluzej slucham tym bardziej mi sie podobaja , nawiekszym zaskoczeniem jest szybki sprezysty punktowy bas ... pierwszy raz taki slysze z kolumn .  cos czuje ze dbr62 bedzie ciezko im dorownac , chociaz niby w testach itp to dbr wypadaja lepiej i maja wieksza ilosc zwolennikow. Czystosc , gora dla mnie podobnie do klipschy , ale to udezenie basu - dla mnie totalne zaskoczenie . teraz nowe w sklepach kosztuja po 2000zl i mniej , a kiedys chyba po 1600-1700 byly

Prosze sklepy o propozycje cenowe za q350 . na allegro po 2k , a tam prowizje itp .  

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś Kef Q350 z innymi kolumnami. Od jakiegoś czasu kosztowały standardowo 2500zł za parę, czasem schodząc przy promocjach do 2k. Początkowo z tego co pamiętam kosztowały znacznie więcej. Obniżka ich ceny była podyktowana obecnością na rynku dłużej produkowanych KEF LS50 z wyższej półki o dość podobnym charakterze. Tych cena z kolei z czasem spadała, aż pojawiła się ich nowsza wersja meta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Chyba pomyliłeś Kef Q350 z innymi kolumnami. Od jakiegoś czasu kosztowały standardowo 2500zł za parę, czasem schodząc przy promocjach do 2k. Początkowo z tego co pamiętam kosztowały znacznie więcej. Obniżka ich ceny była podyktowana obecnością na rynku dłużej produkowanych KEF LS50 z wyższej półki o dość podobnym charakterze. Tych cena z kolei z czasem spadała, aż pojawiła się ich nowsza wersja meta.

Mam paragon z sklepu :) widnieje cena nieco ponad 1700 , 3 lata temu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego były podpięte te kolumny ? Bo tu bym upatrywał problem. I z jakimi kolumnami były porównywane w tym czasie ?

 

1 godzinę temu, robotnik napisał:

Mam paragon z sklepu :) widnieje cena nieco ponad 1700 , 3 lata temu

To albo to była cena jednej kolumny :), albo ten paragon jest od innych kolumn :) . Bo takiej zniżki na Q350 nie pamiętam :) . No chyba ze ktoś kupował egzemplarze poekspozycyjne lub po naprawie ze zwrotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elstrout napisał:

Kiedy słuchałem Kefów miałem wrażenie, jakby dźwięk dobiegał zza grubej tkaniny. Czy to tylko ja mam takie wrażenie? Czy to była jakaś wada kolumn? 

Z tego może wynikać, że preferujesz jaśniejsze granie, co osoba to inne preferencji, wymagania jak ma grać zestaw. Jest też możliwość, że miałeś do tych kolumn nieodpowiednio dobrany wzmacniacz z przetwornikiem D/A, który powodował taki efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

To albo to była cena jednej kolumny :), albo ten paragon jest od innych kolumn :) . Bo takiej zniżki na Q350 nie pamiętam :) . No chyba ze ktoś kupował egzemplarze poekspozycyjne lub po naprawie ze zwrotu.

Przecież na ten moment np. Q21 sprzedaje je za 1999 pln (co nie jest na pewno detalem), a kolega mowi, że kupił 3 lata temu ;)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

A do czego były podpięte te kolumny ? Bo tu bym upatrywał problem. I z jakimi kolumnami były porównywane w tym czasie ?

 

To albo to była cena jednej kolumny :), albo ten paragon jest od innych kolumn :) . Bo takiej zniżki na Q350 nie pamiętam :) . No chyba ze ktoś kupował egzemplarze poekspozycyjne lub po naprawie ze zwrotu.

nie za komplet :) pytaj w q21 bo tam zakupione :)

2 godziny temu, elstrout napisał:

Kiedy słuchałem Kefów miałem wrażenie, jakby dźwięk dobiegał zza grubej tkaniny. Czy to tylko ja mam takie wrażenie? Czy to była jakaś wada kolumn? 

to nie mogly  byc kefy ... mam porownanie do klipschy siexes , edifier mk2000  - te kolumny graja naprawde czysto i wyraznie  i do tego najwiecej basu szybkiego punktowego z wsyzstkich kolumn jakie slyszalem odkad sie bawie w audio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...