Skocz do zawartości

Streamer do Zensor 5 i Cyrus One


krusy884

Recommended Posts

Jeśli zależy Ci na MQA to rzeczywiście najrozsądniejszym zestawem w niskim budżecie byłoby iFi Zen Strem + Zen Dac Signature/Zen One Signature (niestety stream nie zawsze chętnie współpracuje z innymi przetwornikami, więc lepiej by było wybrać ten dedykowany). Ewentualnie ciekawym rozwiązaniem byłby transport od SoTM - SMS200 i do tego DAC. Ewentualnie z gotowych rozwiązań (ale bez MQA) to Magnat MMS730, Audiolab 6000n, Cambridge Audio CXN v2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

mamy jakby co demo Node 2i w kolorze czarnym jakbyś chciał. Moim zdaniem będzie to sensowniejsze rozwiązanie wp rzypadku Twojego systemu niż kupowanie przetwornika i Ifi, które jest dość kapryśne..

Pozdrawiam,

Michał

Pełna zgoda.

W jakiej cenie go macie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę godzin grania i mogę trzy zdania napisać. Przeskakiwałem między bt z telefonu (Aptx) na streamer na różnych utworach w Tidalu. Zapytałem żony czy słyszy różnicę. Stwierdziła, że dźwięk z telefonu jest jakby głośniki były w klatce. Jak dla mnie dół się dociażył i uwypuklił, na czym mi najbardziej zależało. Całość dźwięku jest bardziej klarowna i szczegółowa. Scena się poszerzyła, daje się odczuć fajną przestrzeń, a czasem nawet jakby tylne głośniki grały. Delikatnie zredukowała się góra. Dzięki, które przy dużej głośności gryzły w ucho są teraz ok. W niedalekiej przyszłości podepnę suba. Na szczęście ma drugie wejście więc będzie mógł grać i w stereo i w kine. 

Ciekaw jestem jak puszczę Tidal na amplitunerze przez Bluesound z Cyrusem jako końcówka mocy przez HDMI jaki będzie tego efekt...

Pozdrawiam Panów ze sklepów, którzy doradzali mi zmianę głośników w innym poscie. Źródło zrobiło swoje. Jestem zadowolony. Nie przeczę, że zmiana frontów by nie dała zmiany efektu brzmienia, którego oczekiwałem. Być może kiedyś spróbuję i podepnę coś innego i będzie kolejny efekt WoW . Na chwilę obecną idę się cieszyć nową zabawką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów ciąg dalszy... Spotify connect na Marantz 5011 z Cyrusem One jako końcówka mocy w trybie stereo direct vs Bluesound Node Tidal Mqa tez wpiętym do Cyrusa. Szybkie przełączanie AV na złącze Bluesound na takiej samej głośności na Cyrusie i tym samym czasie utworu. Różnica znikoma... To w sumie po co mi streamer? A może jestem głuchy? Jak ta podświadomość fajnie działa... Spotify tańszy, fajniejsze playlisty. Streamer mogę oddać albo nawet sprzedać bo jest droższy niż go kupiłem. Możliwe że DAC z Marantza jest taki dobry jak w Bluesound? Albo głośniki są na tyle tanie że nie słychać dużej różnicy?  O co to chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krusy884 napisał:

Testów ciąg dalszy... Spotify connect na Marantz 5011 z Cyrusem One jako końcówka mocy w trybie stereo direct vs Bluesound Node Tidal Mqa tez wpiętym do Cyrusa. Szybkie przełączanie AV na złącze Bluesound na takiej samej głośności na Cyrusie i tym samym czasie utworu. Różnica znikoma... To w sumie po co mi streamer? A może jestem głuchy? 

Też robiłem takie testy. I też miałem swego czasu podobny zestaw, z tym że u mnie amplituner to marantz nr1509. Porównywałem i przepaści nie uświadczyłem. Owszem, marantz jako pre gra chyba odrobinę jaśniej niż Bluesound ale nie jest to wg mnie kolosalna różnica. Bluesound jednak u mnie gra już ponad 2 lata, bo po pierwsze ma świetną apkę, jest systematycznie aktualizowany, no i jest bardziej "po audiofilsku" 😉

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...