Skocz do zawartości

Przemeblowanie


Leszke

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Mam taką sprawę, z którą już się od nadmiaru opcji do wyboru nieco zakałapućkałem, dlatego zwracam się do znawców. Na tą chwilę moje stereo składa się z:

kolumny Dali 810

wzmacniacz Ratel RA945

DAC Hypnos z zasilaczem liniowym.

Pokój ma 4x5m, a cały zestaw stoi pośrodku dłuższej ściany i zajmuje od końca do końca mierząc 2.5 metra. Zdaję sobie sprawę, że te kolumny w tym metrażu to spory przerost formy nad treścią i nie wykorzystuję ich potencjału pewnie nawet w 50%, ale teraz siłą rzeczy zmuszony jestem poczynić zmiany. Otóż do rzeczonego pokoju wraca kominek, w związku z czym ów zestaw musi się "ścieśnić" do szerokości jakichś 1.5 metra, czyli tyle, ile ma stolik RTV; maximum to jakieś 2 metry. Najprawdopodobniej będę w związku z tym skazany na jakieś kolumny podstawkowe. Innego miejsca na ustawienie kolumn w pokoju niestety nie ma zbyt wiele. 

I tutaj pytanie do Was: czym się warto zainteresować, co tu zrobić, co przerobić, co kupić, jak ustawić? Wydaje mi się, że jestem skazany na kupno jakichś dwóch podstawkowców i ustawienie ich na stoliku, ale w temacie jestem laikiem i dlatego prosiłbym o pomoc.

Aha - jak chodzi o to co jest grane, to grana jest szeroko pojęta muzyka gitarowa (od country, przez rock'n'roll, punk i hard rock do metalu) i rap. Co do budżetu, to myślałem, że najlepiej będzie sprzedać kolumny i za tą kasę rozejrzeć się po prostu za innymi, może trochę tańszymi - zdam się na Wasze porady.

Z góry wielkie dzięki za pomoc i życzę wszystkim miłego dnia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Leszke napisał:

Otóż do rzeczonego pokoju wraca kominek, w związku z czym ów zestaw musi się "ścieśnić" do szerokości jakichś 1.5 metra,

Zostawiłbym te podłogówki . 1,5 - 2m jest do przyjęcia. Do słuchania w tle jakość i tak nie ma znaczenia , a do delektowania się muzą możesz po prostu podjechać z fotelem bliżej kolumn. Postaraj się zachować odległość od ściany tylnej i powinno być ok. Musisz sam pokombinować z ustawieniem , ale jest szansa , że tragedii nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...