Skocz do zawartości

System audio do 2500zł


Recommended Posts

Cześć,

Poszukuję pierwszego rozwiązania audio (głosniki aktywne/soundbar/coklowiek innego) tak aby poprawić odczucia podczas oglądania filmów. TV oczywiście w salonie (poglądowy rzut w załączniku) połączonym z aneksem kuchennym. Sama strefa "rozrywkowa" nie ma za dużej powierzchni ok. 10m2. Byłby to mój pierwszy system audio dlatego szukam czegoś co po prostu polepszyło by moje odczucia przy oglądaniu filmów (Apple TV, Amazon, Netflix itp). 

Budżet do 2500zł - może być coś używanego jak i nowego. 

Czy Waszym zdaniem lepiej na tak małe pomieszczenie iść w soundbar (np. Sonos Beam 1Gen i dwa tylne głosniki które mogę zamontować do ściany za narożnikiem) mam możliwość kupienia używki Beama za ~1200zł a jedyna różnica między Gen 2 to Atmos który w soundbarach jest raczej wyłącznie sloganem i do tego dwa One SL. 

Czy może iść w głośniki aktywne lub jakiś używany zestaw stereo amplituner + dwa głośniki stereo z opcją rozbudowy w przyszłości? 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc :)rzut.thumb.png.bcbd121753f4fd4d9dd9a7ef6d17df56.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek Dąbrowski a czego oczekujesz?

Za 2500,- zestaw stereo da się złożyć. Nowy będzie ciężko ale używki bez problemu. Kolumny aktywne również jest szansa chociaż nie wiem czy nowe.

Obecnie ciężko z amplitunerami używki jak i nowe jest problem i te 2500,- starczy na amplituner z roku 2010 (około 700,-) reszta zostanie na głośniki.

Powierzchni faktycznie nie ma dużo, całość to około 25m2 zatem można pomyśleć o tak zwanych monitorach na front które dość często są tańsze niż normalne podłogówki. Dzięki temu zyskasz na miejscu.

Z tą kanapą będzie problem ponieważ jest na ścianie :( Ale na forum chłopaki dawali dipole i wtedy jakoś to działało jak dobrze pamiętam.

Pytanie czy coś takiego wchodzi w grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie oczekuję lepszych odczuć podczas oglądania filmów - tv to oled bx wiec do dobrego obrazu przydałby się lepszy dźwięk. 
 

Na pewno dużą zaletą Sonosa to bezprzewodowe podłączenie i łatwość konfiguracji. 
 

Amplituner + 2 głośniki monitory tez jął najbardziej akceptowalne rozwiązanie tylko potrzebowałbym doradztwa w jakie modele z poprzednich lat najlepiej uderzać. 
 

Dodatkowym rozwiązaniem, które mnie zainteresowało to głośniki typu Klipsch R-51PM. Czy masz jakieś doświadczenie z rozwiązaniem takiego typu? Nie wiem tylko czy zastosowanie dwóch głośników aktywnych będzie miało dobre zastosowanie przy oglądaniu filmów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie Klipsch odpada. 

Tak więc w temacie pozostają aktywne Magnaty. Znalazłem jeszcze sporo pozytywnych opinii na temat AudioPro A26 - jakieś opinie z Waszej strony o nich? 

A gdybym chciał iść w rozwiązanie używanego sprzętu - ampli+głośniki, to zaczynając od ampli w jakie modele na ten moment najlepiej uderzyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem od wczoraj sporo i przeglądnąłem oferty amplitnerów (używki). Niestety czasy mamy takie, że ceny są z kosmosu nawet jeśli idzie o podzespoły używane. Brak dostępności naturalnie wypompował również ceny używek. 

 

Oglądając i czytając wiele opinii, recenzji w internecie na tak mały pokój powinny w pełni swoją rolę spełnić głośniki aktywne. 

Dużo pochlebnych opinii mają wspomniane wcześniej AudioPro A26 (z mośliwością dokupienia suba w poźniejszym terminie) i znajdują się w budżecie. 

Z kolei Fivesy od Klipscha poza budżetem. Znacie jeszcze jakieś warte uwagi (odsłuchu przed zakupem) głośniki aktywne w budżecie do 2500zł za parę? 

Będę bardzo wdzięczny za info :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Z kolei Fivesy od Klipscha poza budżetem. Znacie jeszcze jakieś warte uwagi (odsłuchu przed zakupem) głośniki aktywne w budżecie do 2500zł za parę? 

z tego co pisał @Butler to The Fives da się troszkę powyżej 3k dostać. Podobno są dużo lepsze niż Audio Pro A26 zatem na Twoim miejscu ja bym wolał się potargować i dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Tak więc w temacie pozostają aktywne Magnaty. Znalazłem jeszcze sporo pozytywnych opinii na temat AudioPro A26 - jakieś opinie z Waszej strony o nich?

No właśnie ja znajduje same negatywne :)

Możesz je wypożyczyć jestem ciekaw Twojego zdania. Dla mnie grają troche płasko po prostu.

The Fives tak :) To inne Klipsch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

No właśnie ja znajduje same negatywne :)

Możesz je wypożyczyć jestem ciekaw Twojego zdania. Dla mnie grają troche płasko po prostu.

The Fives tak :) To inne Klipsch

Piotr

 

 

Nie wiedziałem, że można wypożyczyć taki sprzęt do domu w celu oceny grania. Chętnie bym z takiej opcji skorzystał przed zakupem. Kojarzysz może czy ktoś na terenie Wrocławia oferuje taką opcję? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Nie wiedziałem, że można wypożyczyć taki sprzęt do domu w celu oceny grania. Chętnie bym z takiej opcji skorzystał przed zakupem. Kojarzysz może czy ktoś na terenie Wrocławia oferuje taką opcję? 

Tak naprawdę to w każdym sklepie który sprzedaje drogą internetową masz co najmniej 14 dni na testy o ile kupisz przez internet :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2022 o 08:09, Wojtek Dąbrowski napisał:

 

Nie wiedziałem, że można wypożyczyć taki sprzęt do domu w celu oceny grania. Chętnie bym z takiej opcji skorzystał przed zakupem. Kojarzysz może czy ktoś na terenie Wrocławia oferuje taką opcję? 

Nie wiem, Musisz poszukać. Odkąd my to wprowadziliśmy i rozpromowaliśmy to inny też zaczęli więc jest szansa.

Dnia 18.03.2022 o 08:21, lolekdrugi napisał:

Tak naprawdę to w każdym sklepie który sprzedaje drogą internetową masz co najmniej 14 dni na testy o ile kupisz przez internet :) 

Ale to nie jest to samo.

I nie polecam jeśli ktoś oficjalnie mówi że nie pożycza to nie polecam się później bujać ze zwrotem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

nie polecam jeśli ktoś oficjalnie mówi że nie pożycza to nie polecam się później bujać ze zwrotem.

'bujać ze zwrotem"? Zgodnie z prawem jest 14 dni na poinformowanie sklepu o chęci odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Czyli 14 dnia możemy napisać maila, że odstępujemy. Następnie mamy jeszcze kilka dni na odesłanie towaru.

Bujania się nie ma, sprzęt oczywiście nie może nosić znamion użytkowania, jeżeli takowe są wtedy sprzedawca ma prawo żądać rekompensaty. Ale nie może odmówić zwrotu.

 

20 minut temu, S4Home napisał:

Ale to nie jest to samo.

w czym to jest niby inne? No tak, kwota na pro-formie może być niższa niż ostateczna na FV. Dodatkowo na stronie macie tylko zapis, że domyślnie wysyłacie sprzęt używany wygrzany:

Cytat

Jeżeli oczywiście chciałbyś nowy sprzęt (do testów zawsze wysyłamy nasze egzemplarze ekspozycyjne z tego względu, żeby były wygrzane i abyś mógł usłyszeć docelowe ich brzmienie) jak najbardziej wyślemy do Ciebie nową sztukę

Dodatkowo, widnieje tam dość niejasno sprecyzowany zapis:

Cytat

Masz kilka dni na spokojne testowanie urządzeń i podjęcie decyzji

Ile to jest "kilka dni"?

 

Jak dla mnie to jest prawie to samo co ustawowy zwrot z tym, że w normalnym toku ustawowym, domyślnie dostajemy sprzęt nowy i mamy z góry określone zasady których obie strony muszą się trzymać. Dodatkowo, te ustawowe 14 dni są ustalone jako minimalny okres a nie maksymalny, tym samym sklep może wydłużyć ten okres.

 

Na wszelki wypadek zamieszczam zrzut waszej strony.

 

Screenshot from 2022-03-21 08-36-20.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z małymi przemyśleniami. Okazało się, że kolega z pracy posiada AudioPro A26 i udało mi się je u niego przesłuchać. 

Niestety sprawdziły się opinie innych i w moim guście odbioru dźwięku grają bardzo przeciętnie. Może to kwestia akustyki pokoju ale basu to tam prawie w ogóle nie było i dźwięk wydawał mi się "zimny" - preferowałbym coś cieplejszego w brzmieniu. 

 

Dodatkowo po przeanalizowaniu informacji na stronie Dolby doszedłem do wniosku że na ten moment kategorycznie rezygnuję z pomysłu surroundów. Obecny budżet i ustawienie narożnika całkowicie przy ścianie (z brakiem możliwości odsunięcia) trochę mija się z celem. 

W związku z tym chciałbym uderzyć w rozwiązanie 2.0 z możlwiością dodania suba z czasem (lub od razu 2.1 jeżeli budżet pozwoli). W najbliższym czasie zamierzam się umówić na odsłuch ELAC B6.2 i Magnatów Signature 503. Jednak poza nimi zostaje temat amplitunera/wzmacniacza. Wspomniany wcześniej Topping MX5 nie ma wyjścia na subwoofer co raczej na ten moment go skreśla. Czy moglibyście mi doradzić w takim razie na które modele/serie amplitunerów używanych warto zwrócić uwagę aby nie wyszedł drożej niż 900-1000zł? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

'bujać ze zwrotem"? Zgodnie z prawem jest 14 dni na poinformowanie sklepu o chęci odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Czyli 14 dnia możemy napisać maila, że odstępujemy. Następnie mamy jeszcze kilka dni na odesłanie towaru.

Bujania się nie ma, sprzęt oczywiście nie może nosić znamion użytkowania, jeżeli takowe są wtedy sprzedawca ma prawo żądać rekompensaty. Ale nie może odmówić zwrotu.

Tak bujać się. Jeśli ktoś wyraźnie mówi że nie pożyczą to lepiej tam nie kupować z myślą odesłania.

Wyskakujesz tu z prawem, ale chyba w praktyce nie do końca wiesz jak to działa.

Nie będę się z Toba przeciez o to spierał bo wiem że zdania nei zmienisz. Po prsotu piszę do kolegi. Żeby lepiej brał tam gdzie oficjalnie wypożyczają :)

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Ile to jest "kilka dni"?

Dogadujemy to indywidualnie :)

12 godzin temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Niestety sprawdziły się opinie innych i w moim guście odbioru dźwięku grają bardzo przeciętnie.

No właśnie.

12 godzin temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

W najbliższym czasie zamierzam się umówić na odsłuch ELAC B6.2 i Magnatów Signature 503

Dobry trop. Do tego używany Denon PMA 1060, Harman HK 680 czy do ELACa Yamaha AX 900

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Tak bujać się. Jeśli ktoś wyraźnie mówi że nie pożyczą to lepiej tam nie kupować z myślą odesłania.

Wyskakujesz tu z prawem, ale chyba w praktyce nie do końca wiesz jak to działa.

Nie będę się z Toba przeciez o to spierał bo wiem że zdania nei zmienisz. Po prsotu piszę do kolegi. Żeby lepiej brał tam gdzie oficjalnie wypożyczają :)

Jeżeli sprzedaje przez internet i zakup był dokonany w ten sposób to przyjąć zwrot musi, łaski nie robi poza oczywiście towarami wykluczonymi ustawowo. A jak nie to UOKIK. Mogę Cię zapewnić, że jak firmy dostają pismo z UOKIK to nagle sobie przypominają jakie mają prawa i obowiązki. Jedyny minus to czas ale na to nic nie poradzimy.

13 minut temu, S4Home napisał:

Dogadujemy to indywidualnie :)

xD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz padnie na Loxjie A30 lub któryś SMSL - tu pytanie czy możecie doradzić który byłby lepszy? Jak wypada A30 w porównaniu do np SMSL AD18? Czy raczej w takich przedziałach cenowych nie ma zbyt dużej różnicy? A może całkiem jeszcze inny niż dwa wymienione wyżej? 

 

Następnie do wzmacniacza dobrałbym odpowiednie monitory po umówionym odłsuchu. Ewentualnie czy moglibyście doradzić na które zwrócić uwagę, tak aby grały ciepło i radziły sobie w niższych partiach (na razie odpuszczę sub i jak dozbieram pieniądze to dokupię) poza  ELAC B6.2 i Magnat Signature 503 o których rozmawialiśmy wcześniej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Wzmacniacz padnie na Loxjie A30 lub któryś SMSL - tu pytanie czy możecie doradzić który byłby lepszy? Jak wypada A30 w porównaniu do np SMSL AD18? Czy raczej w takich przedziałach cenowych nie ma zbyt dużej różnicy? A może całkiem jeszcze inny niż dwa wymienione wyżej? 

 

Następnie do wzmacniacza dobrałbym odpowiednie monitory po umówionym odłsuchu. Ewentualnie czy moglibyście doradzić na które zwrócić uwagę, tak aby grały ciepło i radziły sobie w niższych partiach (na razie odpuszczę sub i jak dozbieram pieniądze to dokupię) poza  ELAC B6.2 i Magnat Signature 503 o których rozmawialiśmy wcześniej? 

Czy może lepiej poszukać po używkach i w cenie porównywalnej (lub odrobine większej) niż A30 lub AD18 wziąć wzmacniacz NAD C326BEE chociażby? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Wzmacniacz padnie na Loxjie A30 lub któryś SMSL - tu pytanie czy możecie doradzić który byłby lepszy? Jak wypada A30 w porównaniu do np SMSL AD18? Czy raczej w takich przedziałach cenowych nie ma zbyt dużej różnicy? A może całkiem jeszcze inny niż dwa wymienione wyżej? 

Różnica będzie w indywidualnym odbiorze.

17 godzin temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Następnie do wzmacniacza dobrałbym odpowiednie monitory po umówionym odłsuchu. Ewentualnie czy moglibyście doradzić na które zwrócić uwagę, tak aby grały ciepło i radziły sobie w niższych partiach (na razie odpuszczę sub i jak dozbieram pieniądze to dokupię) poza  ELAC B6.2 i Magnat Signature 503 o których rozmawialiśmy wcześniej? 

Signature 503 nie są ciepłe. Ale i tak je odsłichaj.

Obok B6.2 także DBR62, t nowszy model. Dali oberon 3, Polk S20

16 godzin temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Czy może lepiej poszukać po używkach i w cenie porównywalnej (lub odrobine większej) niż A30 lub AD18 wziąć wzmacniacz NAD C326BEE chociażby? 

Ja wolę to brzmienie.

Nawet C350, 352 byłby dostępny. Ne mówiać o jeszcze starszych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wracam po kilku dniach ponieważ zmieniła mi się trochę sytuacja. Stwierdziłem, że rozszerzę trochę budżet patrząc na obecną sytuację. Obecnie poszukuję wzmacniacza/amplitunera stereo do 2000-2500zł max- pytanie czy w takiej kwocie nówki się opłaca czy i tak lepiej celować w używane?  

Na początek zakupię dwa monitory Elac B6.2 (udało się posłuchać jak grają i jestem mega zadowolony) i docelowo dojdzie sub. Czy moglibyście pomóc mi dobrać odpowiedni sprzęt do tych monitorów? Zestaw wykorzystywany będzie 50/50 do muzyki (spotify, apple music) i filmów (apple tv, netflix i inne streamingi) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś iść w kierunku większej muzykalności to Denon DRA800h lub Magnat MR780 byłyby dobrym kierunkiem. 
Dynamiczniejsze i bardziej szczegółowe brzmienie uzyskasz podłączając Yamahę RN602 lub Yamahę AS501 jeśli nie zależy Ci na opcjach sieciowych. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 

 

Przychodzę do was z podsumowaniem i zamknięcieć tematu. 

Po wielu odsłuchach, wzięciu pod uwagę dostępność wzmacniaczy oraz co najważniejsze - osobistych odczuć i preferencji wybór padł na połączenie NAD AMP1 + Polk Audio Signature Eite ES20. 

Użytkuję je piąty dzień - jestem zachwycony dźwiękiem i uniwersalnością tych monitorów, sprawdzają się świetnie w muzyce (tu na duży plus wbudowany chromecast w AMP1) jak i dają radę wypełnić w moim układzie pokoju przestrzeń basem w momencie oglądania filmów. Zapewne po dłuższym czasie użytkowania będę w stanie napisać coś więcej, lecz jak na ten moment jestem oczarowany (przepaść między tym co mam teraz a wcześniejszym audio wyłącznie z głośników wbudowanych w TV). 

Jednak aby nie było tak kolorowo to miałem do rozwiązania problem podłączenia AMP1 z moim TV (LG OLED BX) przez toslink. Dźwięk puszczany przez TV non stop przerywał i przeskakiwał. Z rozwiązaniem tego problemu przyszło Fiio D03, do którego wpiąłem kabel optyczny wychodzący z TV, natomiast do wzmacniacza podpiąłem 2xRCA. 

Dziękuję wszystkim za pomoc i nakierowanie - zapewne moja przygoda z audio dopiero się rozpoczyna, tak więc jeszcze nie raz zawitam na forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek Dąbrowski napisał:

Jednak aby nie było tak kolorowo to miałem do rozwiązania problem podłączenia AMP1 z moim TV (LG OLED BX) przez toslink. Dźwięk puszczany przez TV non stop przerywał i przeskakiwał. Z rozwiązaniem tego problemu przyszło Fiio D03, do którego wpiąłem kabel optyczny wychodzący z TV, natomiast do wzmacniacza podpiąłem 2xRCA. 

zamiast tego, poszukaj extractora ARC audio z hdmi z obsługą CEC. Będziesz miał sterowanie głośnością z poziomu pilota od TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...