Skocz do zawartości

2 x Subwoofer - faza jak ustawic


robotnik

Recommended Posts

Tak sobie poczytalem i teraz pytanie czy przy 2 x sub ustawic faze tak samo czy przeciwstawnie ?

polk hts 10 + aiyima d03 

Sterowanie faza albo 0 albo 180 

 

Suby odciete na 80hz , i to najlepsze ustawienie , w kinie dialogi czyste , w muzyce jest kop  i efekt.

 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Faza tak samo jeśli stoją tak samo.

A jakie masz kolumny do tego?

Dobrze aby sub dbał o dolny zakres, jesli nachodzi juz na zakres generowany przez kolumny to ten zakres będzie się wzmagał.

Piotr

 

Obecnie kef q350 . W muzyce daje na 0 i 180 . Gdy jest x 2  na 0 to jest tyle basu że wszystko zaczyna buczeć i trzeba skręcać śruby . Za to do kina 2x na 0 i jest moc ;) w ten sposób nie muszę non stop tymi pokrętłami kręcić co było męczące

3 godziny temu, maciek72 napisał:

Czemu suby odcięte tylko na 80 Hz ? Nie powinno być 120 Hz ? 

Przy 120 Hz dialogi są z basem i robią się niewyraźne. Przy 80 i do muzyki ok i do tv filmów itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, robotnik napisał:

W muzyce daje na 0 i 180 . Gdy jest x 2  na 0 to jest tyle basu że wszystko zaczyna buczeć i trzeba skręcać śruby . Za to do kina 2x na 0 i jest moc ;) w ten sposób nie muszę non stop tymi pokrętłami kręcić co było męczące

Czy występują jakieś niesymetrie w pomieszczeniu lub ustawieniu wzgledem punktu odsluchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie walczy tak z modem pokoju

Drugi sub w idealnych warunkach dodaje +3dB

Skoro musi odpalać go w przeciw fazie oznacza to że ma w miejscu odsłuchu jakiś mod pokoju.

Ja też u siebie kombinowałem z przesunięciem fazowym tak by piki niwelować . Prawda jest taka że to droga przez mękę.

Skupiłbym się na słuchu i niepatrywał poprawności faza/przeciwfaza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy występują jakieś niesymetrie w pomieszczeniu lub ustawieniu wzgledem punktu odsluchu?

tak , ten zestaw mam w pomieszczeniu do treningu , jakis worek boksreski silka itp . wiec umieszcozny niesymetrycznie , stad pewnie te anomalie - jeden sub musi byc na 0 a drugi na 180 - obojetnie ktory  bo inaczej do muzyki trzeba scinac z 50% gaina tak na 30%  zeby nie buczalo .Glownie muzyka :)

34 minuty temu, Heathen napisał:

Kolega pewnie walczy tak z modem pokoju

Drugi sub w idealnych warunkach dodaje +3dB

Skoro musi odpalać go w przeciw fazie oznacza to że ma w miejscu odsłuchu jakiś mod pokoju.

Ja też u siebie kombinowałem z przesunięciem fazowym tak by piki niwelować . Prawda jest taka że to droga przez mękę.

Skupiłbym się na słuchu i niepatrywał poprawności faza/przeciwfaza

tak tez zrobilem :) przez wiekszosc czasu do muzyki  mam 0 + 180 . a jak jakis film czy serial tam odpale przy luznym treningu albo spotkaniu to 2x 0 .   Za duzo sprzetu zeby kombinowac z ustawieniem :) 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...