Skocz do zawartości

Zamiana Denon PMA-720 na wyższej klasy wzmacniacz


klips

Recommended Posts

Witam. Wszyscy pytają spytam i ja. Po przeczytaniu różnych opinii zaczynam być zakręcony (jak słoik ogórków) i mam coraz więcej wątpliwości w wybraniu wzmacniacza dla siebie. Co moglibyście mi polecić w zamian Denona PMA-720AE, aktualny set to kolumny JBL Studio 290, dźwięk z peceta przepuszczam przez ADI RME-2 DAC FS, jak mało basu mam też Rela T9i (SVS SB 3000 jakby co też się podepnie). Jak na moje potrzeby ładnie to gra, jednak "dojrzałem" do jakiegoś lepszego wzmacniacza, który byłby wyraźnie lepiej grający od "mojego" denona. Żródło to Spotify i pliki flac z komputera, dosyć często zdarza się koncert z płyty bluray. Posiadam wprawdzie ampli Denon X4700H, w filmach jest super z setem 7.2.2 Klipscha, ale jezeli chodzi o muzykę to jednak wzmacniacz denona 720AAE lepiej sobie radzi. Dodatki z amplitunera, czyli Heos i radio internetowe - słabo, ale akurat to mam z komputera. Gównie zależy mi na wysokich tonach, z uwagi na wiek 🤭 moje uszy już nie dają rady z wysokimi częstotliwościami  - więc "wicie rozumicie"... a może nie - więc wszystko niestety przed Wami. Kolumn JBL nie zamierzam zmieniać, już teraz jak zapodam dobrej jakości audio dają radę.

Będę wdzięczny i z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Budżet ok 5 tys. ale jakby znalazło się coś bardziej wybitnego mogę zdziebko dołożyć, zwłaszcza że jak się ma 6-tkę z przodu wiele innych rzeczy można odłożyć w czasie. Słucham głównie rocka i jazzu, a także w mniejszym stopniu każdej innej dobrej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz tak na prawdę 2 możliwości. Pierwsza to wykorzystanie Denona 4700h i podłączyć do niego końcówkę mocy do napędzenia kolumn frontowych. Tutaj polecałbym zwrócić uwagę na Nuprime STA9 lub Atoll AM100 Signature. 

Druga opcja to kupno oddzielnego wzmacniacza stereo. Jeśli zależałoby Ci na mocniejszej górze i chciałbyś poprawić przestrzeń to spójrz koniecznie na Primare I15, która jest teraz dostępna u nas w bardzo dobrej cenie. Alternatywą mógłby być Nuprime IDA-8, który zapewni większą dynamikę oraz potężniejszy dół względem Primare. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyraźną górą oprócz Cambridge Audio i Atolla, polecam sprawdzić wzmacniacz Exposure 2010S2D lub końcówkę mocy Exposure 2010 S2 PWR. Dodatkowo charakteryzują się one wysoką dynamiką, energetycznym graniem. 

NuPrime IDA-8 i STA-9, mogą być za spokojne, grają bardziej po ciepłej stronie i nie eksponują tak góry pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...