Skocz do zawartości

Marantz Model 40n vs PM7000n


Walezy

Recommended Posts

  • 1 year later...

Witam Panow z Q21, czy doszło już może do wspomnianego porównania?? Jestem użytkownikiem PM7000N od 4 lat, w zestawie z F501 i bardzo go lubię. A po podłączeniu Denona DP-400 do wewnętrznej wkładki pm'a zrobiło się jeszcze ciekawiej więc bardzo interesuje mnie opinia fachowców czy w przypadku 40ki jest duży progres czy trzeba by jednak celować wyżej i sięgnąć od razu po 30ke żeby miało to sens?? 

Dzieki, pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieliśmy okazję porównywać te dwa wzmacniacze. Wspólny mianownik pozostaje - dźwięk jest w obu przypadkach dobrze rozdzielczy, przestrzenny i dynamiczny. W bezpośrednim porównaniu 7000N gra jednak "szczuplej" w średnich tonach, jest bardziej "loudnessowy" czyli lekko podbija skraje pasma i ma bardziej dobitną górę pasma. 40n w moim odczuciu gra łagodniej, ma bardziej wyrównane pasmo dzięki czemu bardziej czytelny jest środek pasma, sama góra jest również bardziej "analogowa" i niewyostrzona nadal dając brzmieniu dużo powietrza. Ogólnie jest progres, bardziej "audiofilski" dźwięk :) Oczywiście warto posłuchać i zrobić bezpośredni porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłby ktoś w stanie wyjaśnić mi czym różni się nowy wzmacniacz Marantz 70s Stereo od PM7000N ? Oba mają podobne funkcje sieciowe, są w podobnej cenie, 70s jest nowością, pytanie czy jest lepszy i pod jakim kątem. Jest też wersja cinema 7 kanałowa ale mnie nie interesuje.

Pytam bo zamierzam któregoś kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2023 o 11:57, Q21 napisał:

Tak, mieliśmy okazję porównywać te dwa wzmacniacze. Wspólny mianownik pozostaje - dźwięk jest w obu przypadkach dobrze rozdzielczy, przestrzenny i dynamiczny. W bezpośrednim porównaniu 7000N gra jednak "szczuplej" w średnich tonach, jest bardziej "loudnessowy" czyli lekko podbija skraje pasma i ma bardziej dobitną górę pasma. 40n w moim odczuciu gra łagodniej, ma bardziej wyrównane pasmo dzięki czemu bardziej czytelny jest środek pasma, sama góra jest również bardziej "analogowa" i niewyostrzona nadal dając brzmieniu dużo powietrza. Ogólnie jest progres, bardziej "audiofilski" dźwięk :) Oczywiście warto posłuchać i zrobić bezpośredni porównanie.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, chętnie się z nim poznam przy najbliższej okazji..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paweł. napisał:

A czy byłby ktoś w stanie wyjaśnić mi czym różni się nowy wzmacniacz Marantz 70s Stereo od PM7000N ? Oba mają podobne funkcje sieciowe, są w podobnej cenie, 70s jest nowością, pytanie czy jest lepszy i pod jakim kątem. Jest też wersja cinema 7 kanałowa ale mnie nie interesuje.

Pytam bo zamierzam któregoś kupić.

Model 70s jest zbudowany na bazie amplitunera kina.

Z kolei model 7000n jest zbudowany na wzmacniaczu.

Wszystko jest lepsze w 7000n. Kompletnie wszystko.

70s gra beznamiętnie i sucho.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Paweł. napisał:

Dzięki za konkretną odpowiedź! Może jedną rzeczą wygrywa z pm - wyglądem, jednak to nowsze wzornictwo :) Wiadomo, wzmacniacz musi głównie grać nie wyglądać.
 

No z wyglądu jest fajniejszy. Ale nie możesz tego aspektu brac pod uwage oceniając wzmacniacze.

13 godzin temu, BernardWilliamson napisał:

Planowana dostawa to początek kwietnia także na porównania z PM7000n musisz jeszcze chwilę poczekać. Parametrami nie ma co się sugerować, trzeba podłączyć i posłuchać. 

Nie ma co ich porównywać. Odpal sobie NR1200 jak już musisz się przekonać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No z wyglądu jest fajniejszy. Ale nie możesz tego aspektu brac pod uwage oceniając wzmacniacze.

Nie ma co ich porównywać. Odpal sobie NR1200 jak już musisz się przekonać.

 

 

Porównywałem kiedyś bezpośrednio marantza ki pearl lite i amplituner nr1509, który gra u mnie w KD. Pomimo tego, że nie jestem jakoś szczególnie wyczulony na różnice brzmieniowe wzmacniaczy i amplitunerów, w moim.odczuciu wzmacniacz zagrał przyjemiej niż amplituner kina domowego. Mówię oczywiście o odbiorze stereo.

Zdaję się zresztą, że nr1200 to wykastrowana wersja, któregoś z amplitunerów KD. 

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Porównywałem kiedyś bezpośrednio marantza ki pearl lite i amplituner nr1509, który gra u mnie w KD. Pomimo tego, że nie jestem jakoś szczególnie wyczulony na różnice brzmieniowe wzmacniaczy i amplitunerów, w moim.odczuciu wzmacniacz zagrał przyjemiej niż amplituner kina domowego. Mówię oczywiście o odbiorze stereo.

Zdaję się zresztą, że nr1200 to wykastrowana wersja, któregoś z amplitunerów KD. 

Dokładnie tak.

NR1200 to wycięty 1509. Tylko przez tą wycinke kanałów zmieniło się brzmienie. Prawdopodobnie przez zasilacz. W Marantzu się wysuszyło względem amplitunera z kolei w Denonie DRA 800 i X1600 poszło w mulący dzwięk.

Model 70 stereo to znowu wycięty Cinema 70s. Nic się w tym aspekcie nie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...