Skocz do zawartości

Po kablu czy chromecast?


elstrout

Recommended Posts

Dzień dobry. 

Najczęściej słucham muzyki siedząc przed komputerem w słuchawkach. Spotify (bez abonamentu), czasem radio internetowe (rzadko) i youtube. 

Chcę kupić wzmacniacz z kolumnami i najprawdopodobniej kontynuować mój sposób słuchania. Pytanie brzmi: jak?

Szukać wzmacniacza z USB typu magnat 780 i po prostu podpiąć do niego laptopa - czy - raczej nastawić się na wzmacniacz z chromecast? Czy może kupić np. argon solo z chromecastem i po prostu nada 316? Czy może nada316 i dac cambridge?

Jestem nieco skołowany po przeczytaniu wielu wątków - czasem czytam, że laptop to najgorsze źródło, czasem czytam komentarz, że sprzedawca sprzętu słucha muzyki z laptopa @S4Home, czasem, że przydałby się dac, czasem, że dac nic nie zmieni...

Co będzie najlepszym rozwiązaniem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie ma jednego rozwiązania. Zależy jaki przetwornik siedzi w danym wzmacniaczu oraz czy byłby to dla Ciebie problem aby korzystać z połączenia przewodowego. 

Magnat MR780 posiada całkiem niezłego DACa i pełen potencjał uzyskasz podłączając go przez USB z laptopem czy telefonem. Możesz także z czasem dokupić np. Malinkę dzięki której będziesz mógł korzystać bezprzewodowo. 

Do jakich kolumn szukasz wzmacniacza oraz jaki posiadasz budżet? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Nie ma jednego rozwiązania. Zależy jaki przetwornik siedzi w danym wzmacniaczu oraz czy byłby to dla Ciebie problem aby korzystać z połączenia przewodowego. 

Magnat MR780 posiada całkiem niezłego DACa i pełen potencjał uzyskasz podłączając go przez USB z laptopem czy telefonem. Możesz także z czasem dokupić np. Malinkę dzięki której będziesz mógł korzystać bezprzewodowo. 

Do jakich kolumn szukasz wzmacniacza oraz jaki posiadasz budżet? 

Na razie wiem tylko tyle, że z paru przesłuchanych kolumn, podobały mi się Elac Carina. I jeszcze chcę trochę poszukać.

Połączenie przewodowe jest mi jak najbardziej na rękę.

A czy Quad Vena, którego jesteście dystybutorem, ma lepszego DACa? Bo też ma USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Jak szukasz rozwiązania na biurko i zwykłe używasz słuchawek to weź sobie Topping MX5. Masz wzmacniacz do tego i do tego. Zmieści się na biurku i ma daca z USB. Jak nie będziesz słuchał z komputera to Chromecast zawsze możesz sobie wpiąć.

Zabawna sprawa z tymi Toppingami. Oglądam właśnie recenzję modelu pa5 na yt. Facet, którego kilka recenzji już wcześniej słuchałem, mówi: to brzmi dużo lepiej od Rotela, Yamahy, NADa w podobnej cenie, a jest w porównaniu do nich maleństwem, że brzmi jak hegel h90, który kosztuje o wiele więcej. Kiedy widzę np. wnętrze transportu Audiolab 6000cdt, to myślę: zmieściloby się to w o połowę mniejszej obudowie. Czy te wielkie gabaryty mają dodać sprzętowi powagi? Audiolab nawet upchnął teraz cd, streamer, wzmacniacz w jednym pudełku. Najwyższa pora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę dopisać zanim ktoś się oburzy bardzo. Ten topping to nie jest killer większych systemów za kilkukrotnie większą cenę. Ja po prostu dołożyłem do niego droższe kolumny i wydaje mi się ,że dzięki temu efekt jest dużo lepszy niż z droższym wzmacniaczem i tańszymi kolumnami. Są też fajne zestawy aktywne z wyższej półki od Kef czy Kanto, które mogą zagrać lepiej i też sprawdzą się na biurku.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem laptop wcale nie jest takim złym źródłem. Owszem może być lepiej ale to nie jest zły start.

Teraz złącza USB są robione w na prawdę dobry sposób.

Wybór wzmacniacza uzasadnił bym od wybory kolumn.

Akurat CD audiolaba ma poi prostu pasować pod wzmacniacz. To dość typowy zabieg stosowany przez wielu producentów.

Topoing to dobry trop ale MR 780 też.

Z tym że na prawdę wybór najpierw kolumn. Do Cariny na przykład NAD 316 nie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2022 o 13:28, elstrout napisał:

Na razie wiem tylko tyle, że z paru przesłuchanych kolumn, podobały mi się Elac Carina. I jeszcze chcę trochę poszukać.

Połączenie przewodowe jest mi jak najbardziej na rękę.

A czy Quad Vena, którego jesteście dystybutorem, ma lepszego DACa? Bo też ma USB.

Quad Vena II posiada wyższej klasy DACa niż ten, który jest w Magnacie MR780. Niemniej jednak warto pamiętać lub mieć na uwadze, że Magnat będzie spokojniejszy. Quad to wulkan energii i jaśniejsze brzmienie. Brzmienie Toppinga MX5 jest bardziej podobne do Quada niż Magnata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...