Skocz do zawartości

Odtwarzacz strumieniowy pod Pioneer A-20-S lub kupno nowego sprzętu


Bełek

Recommended Posts

Szanowni panowie eksperci,

posiadam w swoim małym pokoju (10-11 m2) wzmacniacz Pioneer A-20-S, kolumny Pylon Audio Pearl Monitor oraz gramofon Audio-Technika AT-LP120 USB HC, który z pewnych względów muszę sprzedać i zastąpić jakimś odtwarzaczem strumieniowym, na którym będę odpalał pliki w formacie flac. Mój budżet na niego to maksymalnie 3000zł.  Myślę tutaj o Pioneer N-30AE. Czy według was będzie to dobry wybór?

A może lepiej zostawić same kolumny i spróbować sprzedać bieżący wzmacniacz, a następnie zakupić nowy wraz z odtwarzaczem strumieniowym?
Jeśli tak, to chciałbym prosić o polecenie jakichś konkretnych modeli i żeby całe zakupy zamknęły się w kwocie 4500-5000zł.

Muzyka, której słucham to black i death metal, ale gustuję także w kapelach pokroju Blues Pills czy Alunah.

Niestety jestem osobą niepełnosprawną (choruję na zanik mięśni) i ciężko byłoby mi się wybrać gdziekolwiek na jakiekolwiek odsłuchy, dlatego muszę kupować trochę w ciemno. 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie udzielone odpowiedzi i propozycje.

 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że streamer za 3K do tego wzmacniacza i kolumn to po prostu przerost formy nad treścią.

Masz spory wybór w tej cenie.

Powiem tak. Jeśli obecny system Ci bardzo odpowiada to kup po prostu coś tańszego.

WIIM + Chord Mojo (bo to Ci zostanie na przyszłość, Node 2, Argon Solo, IEAST M30 PRO, Malina

Piotr

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz budżetowy wzmacniacz i odtwarzacz N-30AE również do takich należy, choć nie jest najtańszy to płacisz za kolorowy wyświetlacz i pełnowymiarowy klocek. Nie uważam że to przerost formy nad treścią bo mówimy o najniższej linii Pioneera, ale powinieneś pomyśleć z czasem nad wymianą wzmacniacza na nieco lepszy.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy panowie mogliby zasugerować jakiś zestaw (wzmacniacz + streamer) mieszczący się w kwocie 10-11tyś zł?

Nie znam się w ogóle na nowoczesnym sprzęcie audio i tym, jak szybko w tej branży zmieniają się ceny, ale moją uwagę zwrócił Cambridge Audio CXA81 + Cambridge Audio CXN v2. Myślę, żeby odłożyć w/w sumę  i pod koniec roku wydać ją raz a dobrze, to jest kupić sobie zestaw, który będzie mi służył przez wiele lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby to być komplet (jedna forma) to faktycznie Cambridge CXA 81 + CXN V2 ale tu cenę masz dobrą do jutra, Potem jest znaczna podwyżka.

Ale idąc dalej to tutaj znowu dochodzi problem z kolumnami.

Nie wykorzystasz potencjału elektroniki na Pearl monitor. Chyba że one także z czasem do wymiany?

Warto pomyśleć o Lyngdorfie albo Arcam sA 30. Tu masz wszystko w jednym.

Piotr

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

 

Nie wykorzystasz potencjału elektroniki na Pearl monitor. Chyba że one także z czasem do wymiany?

Tak, one z czasem też pójdą do wymiany.

Edytowano przez Bełek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, Bełek napisał:

Czy moglibyście polecić jeszcze jakieś kolumny pod Cambridge'a? Najlepiej z różnych przedziałów cenowych, to jest od najtańszych (ale solidnych) do tych z górnej półki.

Tak się chyba nie da ale:

Indiana Line Nota

Indiana Line Tesi

Heco Aurora

Melodika BL 40 MKIII

ELAC Debut / Debut Reference

Dali Oberon

KEF seria Q

KEF seria R

Piotr

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogowych do około 10m2 można spróbować np. KEF Q550, Triangle Esprit Gaia EZ, Melodika BL30 taka np. Melodika BL 40 MKIII czy Heco 700 to znacznie za dużo do tej wielkości pokoju (problemy z dudnieniem basu), dodatkowo i tak musiałbyś sprawdzić jak te kolumny, które np. zaproponowałem odnajdą się w Twojej akustyce.

Z kolumn podstawkowych np. Triangle BR03, KEF Q350, Triangle Esprit Comete EZ.

Kolumny z Indiana Line raczej pod rodzaj muzyki, której słuchasz bym nie polecił, ze względy na słabszą dynamikę, miękkie niskie tony.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za kilka miesięcy poniższy sprzęt będzie jeszcze dostępny, to powinienem zakupić taki zestaw:

Triangle Esprit Comete EZ
Cambridge Audio CXN V2 Series 2
Cambridge Audio CXA81

W związku z tym chciałbym jeszcze prosić o polecenie jakiegoś solidnego okablowania do podłączenia tego wszystkiego.

Mimo że dopiero ugryzłem ten temat i nawet nie wiem nawet, jak brzmi sprzęt takiej klasy, to myślę, że tak czy siak będę z niego zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry,

mam do szanownych ekspertów kolejne pytanie, gdyż nowy sprzęt chcę kupić już w połowie lipca, po remoncie pokoju.

Jeśli dobrze się zorientowałem, to w/w klocki od Cambridge'a nie mają regulacji tonów, co (moim zdaniem) jest istotne, jeśli słucha się black czy death metalu.

W związku z tym na wszelki wypadek zacząłem przygotowywać plan B i moją uwagę zwrócił wzmacniacz Rotel RA-1572 MKII. Chciałbym do niego dobrać jakiś odtwarzacz sieciowy (do 3000zł), który posiada złącze USB i obsługuje zewnętrzne dyski twarde 1 lub 2TB (z muzyką w formacie FLAC). Jednym z takich urządzeń jest Bluesound Node, ale z ciekawości chciałbym was spytać, czy w podanym przedziale cenowym istnieje jeszcze jakaś alternatywa (najlepiej z wyświetlaczem).

Z góry dziękuję za ewentualnie udzielone odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...