Skocz do zawartości

Indiana Line Tesi 561 vs Pylon Audio Pearl 25 vs Magnat Signature 507


Mariusz3004

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

czy ktoś mógłby z grubsza opisać charakterystykę dźwięku z kolumn Indiana Line Tesi 561, Pylon Audio Pearl 25 i Magnat Signature 507 w połączeniu z Yamaha A-S501 i Magnat MR780 ??

Czy któreś z tych kolumn "lepiej się zgrywają" w połączeniu z jednym czy drugim wzmacniaczem?? Czy warto dołożyć "trochę grosza"do któregoś połączenia??

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

My, możemy Ci opisać, jak brzmią Tesi 561 z Yamahą AS501. To dźwięk przyjemny, nie metaliczny. Nie ma oznak nadmiernej jasności, czuć ładny wokal, nawet ciut wypchnięty i zwinny bas. Na pewno nie dominujący ani duży. Zapraszamy Cię na odsłuchy do naszych salonów , będzie więcej czasu na rozmowę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Obiektywnie najlepsze na tej liscie są Magnaty Signature 507.

Ale to nie oznacza że Tobie się najbardziej spodobają.

Tesi bym określił jako brzmienie cieplejsze łagodniejsze. Magnaty to raczej wulkan energii. Są znacznie jaśniejsze, szybsze na basie. Pearl jest czymś po środku. Graja bardzo liniowo, bezpiecznie, dla niektórych nudno. Ja uważam że bezpiecznie.

Kolumny musisz odsłuchać bo od nich zlezy wybór elektroniki.

Signature znacznie lepiej pasują pod MR 780. Pod Yamaha było by po prostu słabo. Ostro. Z kolei Tesi właśnie dobrze zgrywa się z Yamaha.

Zacznij od kolumn.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Magnaty to raczej wulkan energii. Są znacznie jaśniejsze, szybsze na basie.

Czyli wnioskuję, że Signature 507 w połączeniu z MR780 powinny sprawdzić się w rock'u ( Red Hot Chili Peppers, Guns "n Roses ) czy Metallice jak też w przeciwnym biegunie muzyki czyli  w r'n'b i hip hopie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Signature 507 są niewątpliwie najdroższe ale czy najlepsze? To zależy. Ja bym raczej poszedł w kierunku Indiana Line Tesi 561, bo stawiam na muzykalność, barwę ale to wybrałbym ja. 

Magnat Signature 507 to niezwykle dynamiczne i przestrzenne kolumny o mocno wyeksponowanej górze. Polecam szczególnie te kolumny podłączać pod cieplejsze wzmacniacze takie jak Audiolab 6000a czy Magnat MR780 ale ze zmienionymi lampami. 

Iniana Line Tesi 561 to łagodniejsze brzmienie z bliższym środkiem i szeroką sceną ale bez gradacji planów. Bas jest na pewno dynamiczniejszy niż w serii Nota 550 ale nie tak sprężysty i zróżnicowany jak w Magnacie Signature 507. 

Pylon Audio Pearl 25 to najlepsze kolumny z tej serii, które oferują najpełniejsze brzmienie. Jest to bardziej kierunek brzmienia Magnatów ale z większym nasyceniem.

Yamaha AS501 to ostro brzmiący wzmacniacz, który stawia na precyzję oraz szczegóły. Tutaj można byłoby podłączyć Pylony oraz Indiana. 

Magnat MR780 to większa muzykalność i przestrzeń z lepszą separacją instrumentów. Tutaj Magnaty Signature 507 oraz Pylony Pearl sprawdzają siębardzo dobrze. 

 

W muzyce, którą słuchasz połączenie MR780 i Magnat Signature 507 sprawdziłby się bardzo dobrze.

 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2022 o 12:51, Q21 napisał:

W muzyce, którą słuchasz połączenie MR780 i Magnat Signature 507 sprawdziłby się bardzo dobrze.

A gdyby zamienić 507-ki na Melodika BL40 MKIII do MR 780?? ( Melodika sporo tańsza, zostałoby coś na jakiś CD, który muszę mieć ze względu na dużą ilość płyt ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2022 o 09:37, Mariusz3004 napisał:

Czyli wnioskuję, że Signature 507 w połączeniu z MR780 powinny sprawdzić się w rock'u ( Red Hot Chili Peppers, Guns "n Roses ) czy Metallice jak też w przeciwnym biegunie muzyki czyli  w r'n'b i hip hopie?

Tak. Właśnie Magnat dobrze zgrywa swoje urządzenia ze sobą.

17 godzin temu, Mariusz3004 napisał:

A gdyby zamienić 507-ki na Melodika BL40 MKIII do MR 780?? ( Melodika sporo tańsza, zostałoby coś na jakiś CD, który muszę mieć ze względu na dużą ilość płyt ).

Melidiki są cieplejsze. To brzmienie zbliżone do Tesi 561. Określił bym je podobnie. Z tym że sa delikatnie jaśniejsze.

Dobry trop jeśli szukasz bardziej melodyjnego grania kosztem energii którą daje Magnat

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, S4Home napisał:

Dobry trop jeśli szukasz bardziej melodyjnego grania kosztem energii którą daje Magnat

I tutaj pojawia się dylemat. Czy bardziej melodyjnie, czy energetycznie?? Ciężko określić, w którym kierunku iść. Aktualnie "jadę" na plastikowym kinie domowym Panasonic-a, z tym, że wywaliłem głośnik centralny i surround-owe i zmieniłem ustawienia w opcji "dźwięk", więc dla mnie przeskok w jakości muzyki będzie kolosalny.

Najlepiej byłoby posłuchać i może usłyszałbym, które brzmienie jest dla mnie lepsze. Problem numer 2 to odległość ( do WAS mam 390 km w jedną stronę, do Q21 "tylko" 280 km w jedną stronę, do RMS- 180 km ). Muszę poszukać jakiegoś salonu z możliwością odsłuchu trochę bliżej mnie. 

Inna sprawa, to nie wiem, czy w moim przypadku nie będzie lepiej z Melodiką ze względu na przedni bas reflex. Zdaję sobie sprawę, że różnie z tym bywa ( czytałem wątek odnośnie umiejscowienia bas reflexu na forum ), ale jednak jakiś mniejszy lub większy wpływ to ma na ustawienie kolumn przy ścianie ( warunki lokalowe ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2022 o 14:11, Mariusz3004 napisał:

A gdyby zamienić 507-ki na Melodika BL40 MKIII do MR 780?? ( Melodika sporo tańsza, zostałoby coś na jakiś CD, który muszę mieć ze względu na dużą ilość płyt ).

Melodika będzie spokojniejszą wersją Tesi 561 z nieco bardziej poluzowanym basem. Mimo wszystko większą precyzję uzyskasz na 507. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Q Acoustic 3050i. 

Wiadomo, najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu. Niemniej jednak przesiadka na którekolwiek kolumny wyżej wymienione będą na plus względem tego co masz w chwili obecnej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mariusz3004 napisał:

I tutaj pojawia się dylemat. Czy bardziej melodyjnie, czy energetycznie?? Ciężko określić, w którym kierunku iść.

Tutaj jest czas na odsłuch sam stwierdzisz po które brzmienie jest dla ciebie. Są plusy i minus danych kolumn w zależności od połączenia z elektroniką. 

8 godzin temu, Mariusz3004 napisał:

Inna sprawa, to nie wiem, czy w moim przypadku nie będzie lepiej z Melodiką ze względu na przedni bas reflex.

Tesi 561 także posiadają przedni bas reflex 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

Wiadomo, najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu.

Gdybym tylko miał większą gotówkę do dyspozycji wziąłbym do domu MR780 i dwie pary kolumn ( Sign 507 i BL40 MK3 ) do porównania.

9 godzin temu, S4Home napisał:

Melidiki są cieplejsze. To brzmienie zbliżone do Tesi 561. Określił bym je podobnie. Z tym że sa delikatnie jaśniejsze.

Dobry trop jeśli szukasz bardziej melodyjnego grania kosztem energii którą daje Magnat

Czyli Piotr, wg. Ciebie Melodika gra jaśniej, więcej górnego pasma- dobrze rozumuję, że jest gdzieś pomiędzy Signature 507 a Tesi 561? 

Lubię czasem "odstresować się" słuchając czegoś spokojniejszego, ale trochę głośniej. Czy wokale np. Cugowskiego, Wodeckiego, Sade lub Adele będą lepiej odwzorowywane na którejś z wybranych kolumn.

Edytowano przez Mariusz3004
Dodanie repertuaru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mariusz3004 napisał:

Inna sprawa, to nie wiem, czy w moim przypadku nie będzie lepiej z Melodiką ze względu na przedni bas reflex.

Nie będzie bo położenie bass reflexu nie zmienia nic.

13 godzin temu, Mariusz3004 napisał:

Czyli Piotr, wg. Ciebie Melodika gra jaśniej, więcej górnego pasma- dobrze rozumuję, że jest gdzieś pomiędzy Signature 507 a Tesi 561? 

Tak, moim zdaniem Melodika potrafi zagrac wyraźniejsza góra niż Tesi 561. Ale nie taka jak Magnat. Od tego jest daleko.

13 godzin temu, Mariusz3004 napisał:

Czy wokale np. Cugowskiego, Wodeckiego, Sade lub Adele będą lepiej odwzorowywane na którejś z wybranych kolumn.

To już sprawa indywidualna.

Musisz je odsłuchać tu nie ma tak że wskażemy Ci któreś kolumny jako ewidentnie złe albo ewidentnie na plus.

Sprawdzaj w domu po kolei

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

To już sprawa indywidualna.

Musisz je odsłuchać tu nie ma tak że wskażemy Ci któreś kolumny jako ewidentnie złe albo ewidentnie na plus.

Sprawdzaj w domu po kolei

Jasne, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Na pierwszy "strzał" idzie Magnat MR780 + Magnat Signature 507 ( kolumny też poniekąd ze względu na "wniosek" drugiej połówki, bo ładniejsze 🙂 ), może zdecydowałbym się jeszcze dodatkowo na MMS730, gdyby zestaw wyszedł w rozsądnych pieniądzach. 

Prośba jeszcze o podpowiedź jakiegoś odtwarzacza CD ( wiem, że MCD 750 nie ma i nie będzie), ale może ktoś z branży słyszał o możliwości zakupu MCD 750, lub poleci coś w zamian, może być używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku MR780 mógłbyś iść w kierunku transportu CD, dzięki któremu będziesz wykorzystywał DACa z Magnata. Tutaj miałbyś 2 opcje: Dynamiczny i precyzyjny Audiolab 6000CDT oraz łagodniejszy Cambridge Audio CXC. 

Jeśli chciałbyś postawić na muzykalność to możesz zwrócić uwagę na NADa C538. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2022 o 08:08, Mariusz3004 napisał:

Prośba jeszcze o podpowiedź jakiegoś odtwarzacza CD ( wiem, że MCD 750 nie ma i nie będzie), ale może ktoś z branży słyszał o możliwości zakupu MCD 750, lub poleci coś w zamian, może być używany.

Jest nowy CD od Yamahy CDS CDS303. Albo śmiało te CD od Marantza lub transport CXC od Cambridge

Dnia 1.04.2022 o 11:30, Mariusz3004 napisał:

lub jakiś inny odtwarzacz sieciowy.

Ten od Magnata jest calkiem ok. Ale tu faktycznie masz jeszcze Node 2I, IEAST M30 PRO, Wiim mini czy Maline. Zalezy od kwoty.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...