Skocz do zawartości

Zestaw stereo czyli wykrzesanie czegoś z poczciwego wzmacniacza Denon


sebik_85

Recommended Posts

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Jeśli za plecami blisko masz ścianę, to siądź proszę metr bliżej i tak jak poradził 

Weź pod uwagę, że pokój ma w tym układzie 3m, a głośniki stoją na dłuższej ścianie tej 5 metrowej.

Teraz jak przysunie się o metr, to do ściany na której są kolumny zostaje 2m. Załóżmy że kolumny są odsunięte tylko na 50cm, to od linii kolumn będzie siedział jakieś 1,5m.

Dlatego pytałem, czy jest możliwe ustawienie głośników na krótszej ścianie.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek @DiBatonio jasne.

Ten mój metr taki symboliczny. 
U córeczki ustawiliśmy w obudowie zamkniętej/Herbatniki prawie przyklejone do ściany, a za plecami ma około metra. W pokoju także 3 metry. 
 

U dwóch kolegów podobnie/obudowa zamknięta w kolumnach i do ściany. 
Nie wiem jakie pytający kolega ma kolumny, ale to zdaje się rozwiązanie mogące dać dużo przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania sytuacji zdjęcie, DiBatonio masz rację, napiszę więcej kolumny przed remontem pokoju były na krótszej ścianie, dźwięk był bardziej klarowny, niestety wymóg aranżacji wnętrza  zmusił mnie do przerzucenia sprzętu na dłuższą ścianę, to był główny argument do zakupu monitorów bliskiego pola. Ja ciągle się uczę audio, widzę że sporo piszecie o akustyce to dostrzegam moje błędy , kolumny obecnie tył 20 cm od ściany, po bokach z lewej 30cm od ściany po prawej 30 cm od witryny. Wysokość kuleje bo nie mam standów a podłogówki pod nimi to 91cm, oryginalne standy do tych kolumn mają 59cm co daje "przekłamanie"  30cm, za jakieś 10 dni dojedzie mi stolik pod TV który ma 51 cm, spróbuję na nim postawić kolumny i zobaczę czy coś ugram, tak jak piszecie zacznę od akustyki, na próbę sprawdzę tidala, choć spotify HiFi powinno niebawem wystartować.

20231102_193736.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...