Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

No ja mam ogólnie problem, bo w głowie mam Zeppelina i właśnie od niedawna Laco a i jeszcze jednego Divera chce ( to ten drugi, który chce sobie złożyć) no ale obiecałem sobie, że nie przekroczę liczby 14 sztuk więc coś będę musiał sprzedać. Naszczęście mam jakiegoś Casio Edifice, którego i tak nie pamiętam kiedy miałem na ręce więc nie będzie boleć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czy też zauważyliście, że nie jesteście w stanie czegoś kupić od tak, że coś widzicie ( zwłąszcza jeśli nie było to w dziedzinie, którą się interesowaliście?) i kupujecie? Ja mam tak ciągle, chce coś kupić, ale chce poznać opinie na ten termat, zaczynam się zagłębiać w danym temacie i koniec :P Chciałem jeden nóż w ikei kupić skończyło się na 4 japońskich nożach :P Chciałem kupić zegarek do garniaka, skończyło się na ten moment na 12 sztukach , różnych wersjach z różnym zastosowaniem :P Ogólnie boję się już czymkolwiek zainteresować przed zakupem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DiBatonio napisał:

Eeeee tam taki multi tool MacGyvera 😁

Od kilkunastu lat ani razu i się nie zdarzyło bym czuł potrzebę za jakimś innym.

 

1 minutę temu, Michał Gałązka napisał:

Ja mam tak ciągle, chce coś kupić, ale chce poznać opinie na ten termat, zaczynam się zagłębiać w danym temacie i koniec :P

Też tak mam. Jak coś potrzeba na szybko kupić, to potrafię siedzieć godzinami i poznawać za i przeciw. 

Wczoraj przez kilkanaście godzin się utwierdzałem czy opony, które na początku wybrałem będą dobre.

Dlatego też się zdecydowałem na Schaumburga. Mała manufaktura, gdzie każdy zegarek składają ręcznie. No i mają swoje wzory mało podobne do innych zegarków na rynku. 

20230201_154741.jpg.72fb3a1333f37f70508ecdd255ec277f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chmarski napisał:

Dlatego też się zdecydowałem na Schaumburga. Mała manufaktura, gdzie każdy zegarek składają ręcznie. No i mają swoje wzory mało podobne do innych zegarków na rynku. 

Tak wiem, kojarzę :) ja póki co czekam na coś takiego co mnie tak całkowicie urzeknie i będzie faktycznie wyjątkowe, tylko moja wiedza i doświadczenie w świecie zegarków jest na tyle małe, że jak ja znajdę coś co jest małą manufakturą to okazuje się, że jest to post, wpis mający kilka lat i dana manufaktura już jest zanana i popularna w świecie fanów zegarków :)

 

No to ja dziś na ręce właśnie to o czym rozmawialiśmy :) W zbieraniu zegarków najgorsze jest to co przyjdzie jutro :P czyli zmiana ustawienia datownika w zegarkach 😅

20240430_144906 (1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michał Gałązka napisał:

No to ja dziś na ręce właśnie to o czym rozmawialiśmy :) W zbieraniu zegarków najgorsze jest to co przyjdzie jutro :P czyli zmiana ustawienia datownika w zegarkach 😅

A nie można wszystkich zsynchronizować?  😁

Mnie jakoś pasują automaty, ale przygarnąłbym z normalnym nakręcanym mechanizmem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

A nie można wszystkich zsynchronizować?  😁

 

Można. Tylko synchronizacja jest manualna i czasochłonna :)

 

Schaumburg ma trochę manuali w ofercie. Nie powiem tez nie trochę kuszą jak na nie patrzę, więc staram się tam nie zaglądać za często.

image.png.ad4441b4ddd54cd481cfa8eac10f191e.png

 

Mają też skeletony (również manualne) bardziej pasujące do nazwy niż u innych:

image.png.abe401da3d1df10e0b39fe1a94e56420.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Gałązka To szukanie, przegladanie, zastanawianie sie, czytanie opini i porownywanie, to nie jest zarezerwowane tylko dla zabawek audio. Jak widać.

Dokladnie, jak mowisz, ja tez jak  zobacze zegarek i nie będę mógł o nim zapomniec to go sobie sprawie. Jak dla mnie musi to być  automat. 

Takie raz oglądałem. 

 

20220721_152010.jpg

20220721_152345_HDR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mam swojego Open hearta :) W czarnym ori pasku a po prawej, pasek ze skóry z kangura ;) będzie pasować do brązowych butów monków :)

No ja mam w większości albo qwarce albo solary, bo o ile lubię automaty, to wkurza mnie, że nawet jak zegarek chce założyć na moment to musze go za każdym razem ustawiać :P Trochę wygoda wygrywa :P

20240117_074304.jpg

20240419_204826.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Takie raz oglądałem

Oreinty to moja ulubiona marka, japońce w środku.

Bo z tym to bywa różnie, nie,torebki szwajcary nawet Szwajcarii. Ie widziały, no może ja,ies tam części, mechanizmy.

 

1 minutę temu, Michał Gałązka napisał:

No ja mam w większości albo qwarce albo solary, bo o ile lubię automaty, to wkurza mnie, że nawet jak zegarek chce założyć na moment to musze go za każdym razem ustawiać :P Trochę wygoda wygrywa :P

Dlatego trzeba nosić, albo wsadzić do rotomatu 🙂

Mnie wkurza mój Orient, kiedy noszę go codziennie, zaczyna spieszyć o kilka minut.

Te tanie "szwajcary" też tak mają,  dlatego też następny to był solar.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale generalnie różne opinie na temat rotomatów słyszałem więc na ten moment odpuściłem temat :) a wiesz ciężko nosić ciągle te zegarki mając ich na ten moment 12 sztuk z dwoma pustymi miejscami w pudełku :P Co prawda ten Casio Edifice drugi od lewej już wyleciał na OLX i czekam aż się sprzeda ale tak czy inaczej 14 zegarków to taka granica której nie chce przekraczać :P

20240419_074058.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał Gałązka napisał:

No ale generalnie różne opinie na temat rotomatów słyszałem więc na ten moment odpuściłem temat :) a wiesz ciężko nosić ciągle te zegarki mając ich na ten moment 12 sztuk z dwoma pustymi miejscami w pudełku

Myślałem, że EDC to na codzień,  a mamy 7 dni w tygodniu, a nie 12 🤭

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

rient sam sobie wszystko produkuje z tego co wiem i jest to japoniec

Tak, orient sam produkuje swoje werki 

 

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Myślałem, że EDC to na codzień,  a mamy 7 dni w tygodniu, a nie 12 🤭

dobrze myślałeś,  ale u mnie EDC się zmieniają tak co dwa tygodnie lub zalezy jak się ubieram :P

 

Ja na chwilę się wyłączam, będę wieczorem to wrócę do tematu, teraz muszę się zająć prozą życia, zakupy, zmiany opon i takie inne :P

Ale fajnie, że tu są ludzie lubiący zegarki, bo na forum zegarkowym jest tak sztywno, że szok :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukochany zegarek mojego syna:

image.png.20a7159ee54c185b1f70c7af3b18e256.png

 

15 minut temu, DiBatonio napisał:

Lubię klasyki, ewentualnie z chonometrem

No, chronometry to już wyższa półka. Chyba, ze o chronografy Ci chodziło ;) 

Orienty fajne, ale mi na ręku nie leżały optycznie. Ja mam tak, że zegarek musi mi na ręku zrobić "wow" żebym go kupił. Łapię się czasem na tym, że jak patrzę by sprawdzić, która jest godzina, to się przez dłuższy czas uśmiecham do siebie patrząc na zegarek i ostatecznie zapominam o sprawdzeniu tej godziny. Czasami czynność się powtarza nawet ze 3 razy zanim odnotuję, która to godzina.  

 

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Seiko i inne mają swoich poddostawców jak dobrze pamiętam. 

To Seiko jest poddostawcą raczej. Ich mechanizmy lądują w większości microbrandów.

Nawet Junghans wziął od nich mechanizm z Grand Seiko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Pulsar , Alba , Lorus i Orient :)

Jakiś czas chyba z od Seiko brali, ale krótko. 

Mnie tam w 2032r. będzie czas odejść z tego świata, bo mojMulti Year Calendarwlasnie wie wtedy kończy 🤭

Tu jest trochę Historii Orienta.

https://orientwatch.pl/HistoryTimeline

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...