Skocz do zawartości

Jaki amplituner wybrać?


Fszystkoalbonic

Recommended Posts

5 minut temu, Butler napisał:

Obiektywizm to szeroko pojęta bezstronność, postawa badawcza wolna od przesądów i uprzedzeń. Ty jej nie masz. Twoje wypowiedzi mają w sobie za to wiele z pozytywizmu a nie ma ona wiele wspólnego z obiektywizmem.

"To nie ma nic wspólnego z byciem "obiektywnym" w powszechnym rozumieniu tego słowa". [...] Tu jest nieco szersze wyjaśnienie terminu: https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_equipment_testing#Objectivists

Jeśli nie znasz angielskiego i nie jesteś w stanie tego przeczytać - po prostu napisz. To żaden wstyd, nie wszyscy muszą znać języki.

 

7 minut temu, Butler napisał:

To melioratywna cecha, ale jak widzisz nie zawsze, bo często prowadzi do konfliktów.

Konflikty pomiędzy obiektywistami i subiektywistami wynikają z fundamentalnych różnic w podstawach oceny.
Tu jest świetny przykład na te różnice i typowy schemat konfliktu: #argebargle
Niestety tez po angielsku. Daj znać jeśli będzie problem.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakaś nowomowa, dajesz linki do opisów z którymi po prostu się nie zgadzam bo przeczą wszystkiemu co ze szkoły wyniosłem i jeszcze póki co pamiętam. To są jakieś podrzędne, ściśle dla audio, próby klasyfikacji na nowo znaczeń tych postaw. Przeczytałem, wiem o co Ci chodzi już, ok. Ale obiektywizm to "przedstawianie i ocenianie czegoś w sposób zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od własnych opinii, uczuć i interesów." To co wytłuściłem stoi w sprzeczności Twojej postawy.

Obowiązki służbowe ważniejsze. Czasem mam chwilę lub dwie poklikać, ale nie dziś. Zresztą trochę odlecieliśmy bo kolega chce amplituner wybrać a nie maturę zdawać. Pozdrawiam.

PS. Jakbym z Karaluchem czy innym dzikim zwierzakiem gadał :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Butler napisał:

Dla mnie to jakaś nowomowa, dajesz linki do opisów z którymi po prostu się nie zgadzam bo przeczą wszystkiemu co ze szkoły wyniosłem i jeszcze póki co pamiętam. To są jakieś podrzędne, ściśle dla audio, próby klasyfikacji na nowo znaczeń tych postaw. Przeczytałem, wiem o co Ci chodzi już, ok. Ale obiektywizm to "przedstawianie i ocenianie czegoś w sposób zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od własnych opinii, uczuć i interesów." To co wytłuściłem stoi w sprzeczności Twojej postawy. PS. Jakbym z Karaluchem czy innym dzikim zwierzakiem gadał :D

Tak, mówimy tu o tych terminach ściśle w rozumieniu branży audio. Dzięki, ze w końcu przeczytałeś.

Ja nie mam uczuć do sprzętu, dla mnie to tylko sprzęt 💁‍♂️  Nie mam też żadnych interesów - nie jestem sprzedawcą czegokolwiek.
Własne opinie oczywiście mam, ale dotyczą one przede wszystkim metodologii i podejścia do oceny sprzętu, a nie samego sprzętu. Opinie o sprzęcie staram się wyrabiać wyłącznie na podstawie czynników obiektywnych, bo nie mam czasu, możliwości, ani nawet ochoty porównywać ze sobą na ślepo np. dziesiątki DACów, wzmacniaczy i kolumn. A tylko wtedy - eliminując wszelkie aspekty psycho-akustyczne oszukujące percepcję ("bias"), byłbym w stanie zaufać swojemu słuchowi.

A tak BTW, komponenty audio które sobie wybrałem wyłącznie na podstawie czynników obiektywnych, zupełnie przypadkowo 😉 mają również dobre oceny wśród subiektywistów. W sumie mnie to nie obchodzi zbytnio, ale jest to też pewnym potwierdzeniem zasadności takiej metodologii wyboru. Zwłaszcza gdy ktoś nie ma czasu ani ochoty na samodzielnie na testowanie pierdyliona klocków.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pierwsze wrazenie z avr10:, tak na szybko -  na razie bez kalibracji w stereo rewelacja. W kinie na razie nie sprawdzałem za bardzo bo nie miałem czasu zrobić kalibracji. 

Obsługa i menu - trzeba się przyzwyczaić bo obsługa jest całkiem inna niż denona. Fajny pilot, podświetlany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2022 o 22:38, rosk napisał:

Pierwsze wrazenie z avr10:, tak na szybko -  na razie bez kalibracji w stereo rewelacja. W kinie na razie nie sprawdzałem za bardzo bo nie miałem czasu zrobić kalibracji. 

Obsługa i menu - trzeba się przyzwyczaić bo obsługa jest całkiem inna niż denona. Fajny pilot, podświetlany. 

@lolekdrugi masz tu kolejny przykład kolegi który jest zadowolony po przesiadce.

Przepraszam Cie rosk wezwałem tu Lolka bo on nie może uwierzyć w to że te amplitunery grają lepiej. :)

Zapewne pójdą teraz jakieś mądrości ale moim zdaniem zrobiłeś dobrze i to po prostu znacznie lepiej brzmiący model amplitunera dlatego się nie przejmuj.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem na poziomie najniższych dostępnych cen za denona x4700. W stereo gra lepiej niż denon serii x4xxx, przynajmniej u mnie, miałem przez kilka dni. Ze o moim x2600 nie wspomnę bo nie ma o czym mówić:)

Co do jakości w kinie to wiadomo że kluczem jest kalibracja. juz bez kalibracji jest fajnie a jak będzie z to zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...