Skocz do zawartości

Onkyo 6170 jakie o nim opinie?


Ace2

Recommended Posts

Cześć,
Onkyo 6170 to bardzo dobry odtwarzacz strumieniowy o muzykalnym charakterze brzmienia. Na plus zasługuje wbudowany tuner FM jeśli często słuchasz polskiego radia.  Jedyny minus to aplikacja do której trzeba się przyzwyczaić.

W kwocie 4k zł miałbyś Magnata MMS730, który zapewni podobną funkcjonalność. Jeśli mielibyśmy poprawić brzmienie Onkyo to polecałbym rozdzielić streamer na transport sieciowy taki jak np. ifi Zen Stream i dokupić zewnętrzny DAC taki jak np. Musical Fidelity V90 DAC czy Cambridge Audio Dac Magic 200m jeśli chciałbyś postawić na większą przestrzeń i dynamikę. 

Z odtwarzaczy sieciowych godnych zainteresowania byłby także Silent Angel B1, który zapewni muzykalne brzmienie z mocniejszym dołem oraz świetną aplikację. Pozostanie Ci jeszcze budżet na ewentualny zasilacz liniowy. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Co do Magnata to kosztuje 1700 zł a Onkyo 3900. Różnica duża. Funkcjonalność 730 podobno jest tragiczna a aplikacja koszmarna. Na tym forum kilka osób krytykowało a jedna osoba odesłała go do sprzedawcy. Nie rozumie tej kwestii dokupowania dodatków do Onkyo. Dlaczego, on nie potrafi po WiFi transportować audio np. z Telefonu z aplikacji Tidal?

Silent Angel odpada bo nie ma radia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 6170 to na prawdę dobry odtwarzacz sieciowy. Gra dośc analogowo jak na swój przedział cenowy i był bardzo libiany jak wszedł do sprzedaży.

nie jest to nowy model ale na prawdę dobry.

nie bardzo rozumiem po co Ci analogowe radio skoro wszystkie sa w necie ale może dobrym wyborem jest kupić zewnętrzny tuner FM za stówkę dwie a kupic coś nowszego jak Wiim, Malina, czy Node + Chord Mojo 2, Topping ?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Onkyo 6170 to na prawdę dobry odtwarzacz sieciowy. Gra dośc analogowo jak na swój przedział cenowy i był bardzo libiany jak wszedł do sprzedaży.

nie jest to nowy model ale na prawdę dobry.

nie bardzo rozumiem po co Ci analogowe radio skoro wszystkie sa w necie ale może dobrym wyborem jest kupić zewnętrzny tuner FM za stówkę dwie a kupic coś nowszego jak Wiim, Malina, czy Node + Chord Mojo 2, Topping ?

Piotr

Node + Chord Mojo 2 to wyjdzie prawie 6 tys to wolałbym kopić CA CXN 2.2. Zwłaszcza , że przed podwyżką wyceniście mi go na trochę ponad 4tys.

Nie chce iść w koszty. Chciałbym jedno urządzenie załatwiające sprawę. Dokładanie dodatkowych DAC jaki ma sens, co miałbym tym uzyskać? Noda ciężko kupić, z drugiej reki nie ufam a nowy 3 tys.

Naprawdę zadając te pytanie myślałem że uzyskam urządzenie jedno i będzie koniec a nie dodatki jeszcze do niego? po co , nie jestem nietoperzem i nie stroje fortepianów na konkurs Chopinowski. teraz rozważam pierdolnięcie tym wszystkim i kupienie taniego Magnata 730 a nie ponad 2 razy droższego Onkyo, jak wszystko co produkuje się na rynku jest złe oprócz tych firm co wciskają produkty co mają na wyłączność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 15:44, Ace2 napisał:

Witam

Mogę w sklepie kupić za ok. 4tys. Szukałem odtwarzacz strumieniowy w miarę dobry z radiem FM. Czy to dobry wybór. Magnat 900 i Focale mam, dobrze będzie mu w takim zestawie?

Pozdr.

 

 

 

 

 

Używałem Onkyo 6170 dwa lata i to jest znakomity streamer. W międzyczasie firma aktualizowała oprogramowanie, usunięto  największą wadę czyli brak gapless. Obecnie 6170 ma ta niezbędna często funkcje. To świetny streamer jeśli chcesz po prostu słuchać, bez kombinowania, bawienia się w jakieś upscalingi, dobory kabli pomiędzy źródłem a DACiem itp. Wbudowany DAC jest, wbrew niektórym opiniom, bardzo dobry. Onkyo 6170 daje dźwięk przyjemny, analogowy, muzykalny i bardzo przestrzenny. Aplikacja faktycznie jest przeciętna, ale można zastąpić ja lepsza darmowa.
Szukając następcy, by realnie odczuć poprawę dźwięku musiałem sięgnąć na dużo wyższą polkę cenowa. Rozwiązania dzielone odpuściłem bo to kolejne pole do późniejszych marudzeń i dalszych zmian.
Szczerze Ci ten streamer polecam. Szkoda tylko, ze tak zdrożały. Ja kupiłem nowy za 2500 zl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromBorg napisał:

Używałem Onkyo 6170 dwa lata i to jest znakomity streamer. W międzyczasie firma aktualizowała oprogramowanie, usunięto  największą wadę czyli brak gapless. Obecnie 6170 ma ta niezbędna często funkcje. To świetny streamer jeśli chcesz po prostu słuchać, bez kombinowania, bawienia się w jakieś upscalingi, dobory kabli pomiędzy źródłem a DACiem itp. Wbudowany DAC jest, wbrew niektórym opiniom, bardzo dobry. Onkyo 6170 daje dźwięk przyjemny, analogowy, muzykalny i bardzo przestrzenny. Aplikacja faktycznie jest przeciętna, ale można zastąpić ja lepsza darmowa.
Szukając następcy, by realnie odczuć poprawę dźwięku musiałem sięgnąć na dużo wyższą polkę cenowa. Rozwiązania dzielone odpuściłem bo to kolejne pole do późniejszych marudzeń i dalszych zmian.
Szczerze Ci ten streamer polecam. Szkoda tylko, ze tak zdrożały. Ja kupiłem nowy za 2500 zl. 

Dziękuje za rozsądną i konkretną odpowiedz. Cena bo tylko kilka sklepów jeszcze to ma a tak już nie produkowany. Nawet z drugiej ręki nie ma. A jaka to darmowa aplikacja polecana przez Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ace2 napisał:

Dziękuje za rozsądną i konkretną odpowiedz. Cena bo tylko kilka sklepów jeszcze to ma a tak już nie produkowany. Nawet z drugiej ręki nie ma. A jaka to darmowa aplikacja polecana przez Ciebie?

Nie ma i nie będzie bo w środku są dwa AK4490 ich a fabryka spłonęła. Dopóki nie przesadzisz z systemem Onkyo 6170 sprawdzi się znakomicie. 

Porównywałem DAC Onkyo z tez porządnym wbudowanym w mój wzmacniacz, korzystającym z AK4493EQ i ten z Onkyo gra przyjemniej, bardziej analogowo, mniej ostro. 


Zobacz „Enhanced Controller for Onkyo and Pioneer”
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mkulesh.onpc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo nie ma wejść cyfrowych więc jeżeli tylko nie potrzebujesz używać wbudowanego przetwornika DAC w celu podłączenia innych urządzeń jak np. transportu CD to 6170 wydaje się być bardzo dobrym wyborem. Też się nad nim zastanawiałem ale jednak zdecydowałem się dopłacić do CA CXN 2.2, który używam jako centrum systemu. Cyfrowo do CXN podpiąłem odtwarzacz CD a CXN podłączyłem do wzmacniacza stereo i dodatkowo wzmacniacza słuchawkowego. CXN ma możliwość sterowania poziomem głośności, który to reguluje się z poziomu pilota lub smartfona; smartfonem lub pilotem przełączmy też źródła więc po zakończonym słuchaniu płyty CD można w aplikacji wybrać kolejne utwory w TIDALu i kontynuować słuchanie nie ruszając się z miejsca. Dla posiadających wzmacniacze słuchawkowe bez pilota (tak jak ja), regulacja głośności z pozycji sofy (u mnie 3m od sprzętu) jest niezwykle wygodna i chętnie bym za nią dopłacił raz jeszcze...;)

Warto też wziąć pod uwagę Marantz-a 6006n (też ma wejścia cyfrowe ale nie wiem jak to działa), Audiolab-a 6000n, a w szczególności chyba Node 2.

Jeżeli dodatkowe, wyjątkowo rozbudowane funkcje CXN nie będą przez Ciebie wykorzystywane, to chyba nie warto dopłacać. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...