Skocz do zawartości

Tani i dobry wzmacniacz stereo


maciej_m

Recommended Posts

A może tak, za ile można kupić sensowne głośniki używane?

Nie chce się ośmieszać podając jakieś ceny bo nie znam się.

Osobiście zastanawiałem się nad https://www.tcl.com/tes/en/product_soundbar/ts9030/ts9030.html

do muzyki i filmów ale jednak zostaje amplituner (kupiłem Denon AVR 1908) i do tego w przyszłości jakieś głośniki dokupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciej_m napisał:

Nie chce się ośmieszać podając jakieś ceny bo nie znam się.

Ośmieszać ?? To nie o ośmieszanie chodzi. Pytałeś o "w miarę tanie" głośniki. Kolega chciał wiedzieć, co to dla Ciebie tanie ? Tak by mógł Ci coś zaproponować.

Bo dla jednego tanie to 150 zł, a dla drugiego to 10 000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciej_m napisał:

Coś w cenie 500 max 800 zł.

Polecam zainteresować się duńskimi Eltaxami z serii Liberty 3+/5+ (wariant podstawkowy/podłogowy). Najlepiej starsze serie (na czarnych przetwornikach), poczytaj sobie starsze fora, tam jest mnóstwo informacji, niegdyś w swoim przedziale cenowym były naprawdę ciekawą propozycją. 500-800zł spokojnie wystarczy z zapasem, sam sprzedałem kilka miesięcy temu swoje 3+ za 600zł w stanie niemal idealnym, w pełni oryginalne. Ciepłe granie z solidną jak na tą klasę podstawą basową, potrafią mile zaskoczyć. Nie emanują detalicznością, ale wszystko zależy od upodobań i reszty sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SIpo napisał:

To już lepiej Fosi Audio, z lampami w przedwzmacniaczu. Mam takie w sypialni i sobie chwalę.

Też to mam jako nagłośnienie komputera + monitory, a w zasadzie synek. Kosztuje połowę tego Douk, ale nie ma DACa na pokładzie i dokupując jakąś używkę za 3 stówy adekwatnie do klasy/poziomu zestawu wyjdzie na to samo. A ten Douk czy klon Aiyima wyglądają bardziej rasowo, w każdym bądź razie wycieraczka przyciąga wzrok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zajrzałem do linka z tym Douk Audio:) Tłumacz Chińsko- Polski zawsze potrafi mnie rozbawić. "Ciepłe porady- rozsądny obwód i zwięzłe okablowanie, prezentuje muzykę HiFi z pobudzającymi wzloty i głębokie upadki". Poezja.

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Kosztuje połowę tego Douk, ale nie ma DACa na pokładzie

Fosi Audio T20 rzeczywiście nie ma DAC-a ale cena jest podobna. Nie wiem jak z brzmieniem, nie słyszałem Douk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda identycznie jak Aiyma T9 ten Douk. Zresztą ten Fosi Audio też ma swoje klony u Aiyma, Douk, Nobsound itd. Sporo jest takich urządzeń, które wewnątrz niczym się nie różnią a mają tylko inne logo na zewnątrz. Taki budżetowy ten Fosi, ale po zmianie lamp, na testy po podłączeniu DACa zagrał naprawdę fajnym dźwiękiem. Do komputera, czy TV w sam raz, napędził mi nawet sylwestrową domówkę w tym roku. Wkładasz w kieszeń i idziesz z tym gdzie chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SIpo napisał:

Tak racja, lampy lepiej wymienić. Kupiłem EF95  Mullard

https://www.ebay.co.uk/itm/383158338567

 

Wito76 - jakie lampy testowałeś?

A sporo mam z rodziny EF95. Ruskie Voskhod - różne roczniki, GE 5654w, Siemens 5654w, RTC 5654, Mullard M8100. Ale na Fosi chyba RTC najlepiej grały i GE. Jemu cieplejsze potrzebne są raczej. Mam Yaqina i tam używam przede wszystkim wspomniane lampy, tam wyraźnie słychać zmianę charakteru po zmianie lamp, w Fosi z racji reszty toru mniej to wszystko słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2022 o 00:23, SIpo napisał:

Tak racja, lampy lepiej wymienić. Kupiłem EF95  Mullard

Zawsze intrygowały mnie te EF95 Mullard. Zastanawiałem się które kupić sobie, czy EF95 czy M8100 i z racji większej ilości informacji na forach, opisów i ogólnie popularności wybrałem M8100. Ale nie jestem jakoś zachwycony nimi. Niby ciepło, bogato, super wokale, fajny bas, ale góra jakaś taka trochę ostrzejsza potrafi być. Czasem coś zakłuje i zupełnie nie pasuje mi do firmowego charakteru Mullarda. Jak byś kiedyś chciał to możemy się na kilka dni lampami na testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest dobry, tyle że daleko mieszkam, w UK. Kurier raczej drogi będzie. Człowiek od którego kupowałem swoje Mullard-y, ma duży wybór i "paruje" lampy przed wysłaniem. Fosi to mała zabawka i nie jest to Hi-Fi z górnej półki, ale jestem zadowolony. Za tą cenę trudno byłoby znaleść coś lepszego.

3 minuty temu, SIpo napisał:

 

P.S, Lampy które posiadam to Mullard EF95, M8100. Myślę że M8100 to model a EF95 to standard, rodzaj pinów czy mocowania (chyba).

Edytowano przez SIpo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...