Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 5000


adzio

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i poprawiać mnie jeżeli napiszę coś źle. 

Poszukuję pierwszego zestawu stereo. Pomieszczenie, w którym będzie stał zestaw to pokój z aneksem kuchennym - łącznie 25 m2. Budżet to 5 tys., i chciałbym się w nim zmieścić. Najlepiej aby sprzęt był nowy chociaż nie odrzucam sprzętu używanego. Muzyka, której słucham jest dosyć szeroka - od rocka progresywnego przez jazz i elektronikę po klasykę. Jednak głównie jest to rock, jazz. Jako źródło chciałbym aby było to głównie streaming (Tidal/Spotify) ale mam też gramofon Unitry GS 424 Adam oraz kilka winyli, więc przyda się wejście phono. 

Jak na razie przesłuchałem niewiele. Denon RCD-N10 + Dali Oberon 3 i Yamahę R-N602 + ELAC Debut Reference. Drugi zestaw w odsłuchu był dużo przyjemniejszy, podobało mi się w nim to, że czułam się jakbym był na sali podczas koncertu. 

Proszę o propozycje jaki zestaw warto byłoby sprawdzić i o rady w ewentualnym doborze takiego zestawu.

 

Pozdrawiam

Adrian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Dali Oberon 3 warto podłączyć coś wydajniejszego i żywszego jak np. Cambridge Audio AXR85 lub AXR100 i dokupić odtwarzacz sieciowy.

Drugie połączenie odsłuchiwane przez Ciebie jest często wybierane, więc jest jak najbardziej ok.

Z kolumnami podstawkowymi ( takich szukamy mam rozumieć ) przykładowy zestaw do odsłuchu:

Denon PMA-800NE + Q Acoustics 3030i + Audio Pro Link 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Denon PMA-800NE + Q Acoustics 3030i + Audio Pro Link 1

Dzięki, postaram się znaleźć taki zestaw do odsłuchu. 

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Z kolumnami podstawkowymi ( takich szukamy mam rozumieć )

Dokładnie tak. Zapomniałem o tym wspomnieć. Co do ich ustawienia to niestety będą one stały stosunkowo blisko ściany (około 15 cm) i nie jestem pewien czy wylot bass-reflexu z tyłu będzie się sprawdzał. Docelowo chciałbym postawić kolumny na standach i wtedy możliwości odsunięcia ich od ściany byłyby większe.

Z używanych wzmacniaczy znalazłem obecnie NAD C356BEE, Rotela RA-11 i RA-12 w stosunkowo dobrej (tak mi się wydaje) cenie. Jest to dobry kierunek. Z tego co wyczytałem to Rotel ma solidnie i mało awaryjne konstrukcje i wszystkie z wymienionych posiadają przetwornik DAC, więc mógłbym podłączyć do nich odtwarzacz sieciowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wylotu BR można poczytać więcej w poniższym temacie, aczkolwiek korzystniejszym rozwiązaniem jest postawienie kolumn na standach.

https://forum.audio.com.pl/topic/67183-bas-reflex-a-bliskość-sciany/#comments

Warto również poeksperymentować z różnymi ustawieniami kolumn i wybrać pod własne preferencje.

Nie znam starszych konstrukcji Rotel, a w/w wspomniany Nad tylko ze sprawdzonego źródła lub po przeglądzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz brzmienia trochę ocieplonego polecam połącznie amplitunera Magnat MR780 z kolumnami Triangle Borea BR03. Zestaw ten jest dosyć uniwersalny i sprawdza się w różnej muzyce. Niskie tony dosyć zwarte, bardzo naturalnie odtwarzana średnica, góra pasma jest wyraźna, ale nie męcząca. Jak szukasz bardziej energetycznego i żywszego grania polecam jeszcze wziąć pod uwagę  Cambridge Audio AXR85

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Rzuć okiem jeszcze na Quada Vena II Play - aktualnie możemy go zaproponować w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Jest to wzmacniacz stereo ze streamerem - zagra on znacznie lepiej od amplitunerów.
Świetnie zagra z Dali Oberon 3. Możesz również wziąć pod uwagę Focale Chora 806 lub nieco tańsze, cieplej grające Heco Aurora 300.
Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...