Skocz do zawartości

Cambridge cxn vs BS + dac?


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Pytanie do osób, które znają i słyszały te sprzety:

Chciałbym sobie zbudować zestaw do streamingu. Z czym to będzie grało: Primare i21, Traingle Comete Ez (lub kef r300, które niedługo będę do nich porównywał)

Czy lepszym rozwiązaniem będzie kupienie cambridge cxn v1/v2 i korzystanie z jego wbudowanego daca, czy dokupienie do mojego obecnego Arcama Irdaca (z zasilaczem liniowym) transportu jakim jest Bluesound Node 2i.

Cenowo wychodzi mi dokładnie na to samo. Wiec to tylko dylemat dźwiękowy/obsługa. 
 

Prośba o nie wysyłanie propozycji innych zabawek, bo zrobiłem już dluuugi reaserch i chce ograniczyć wybór do tego co powyżej.

Wiem, ze Piotr z @S4Home zna dobrze te urządzenia, wiec byłbym Ci wdzięczny baaardzo za doradzenie :)

Mojego Irdaca porównywałem u siebie z Dacmagic plus, który jak widzę ma dokładnie te same kości wolfson wm8740, które są w CXN (było trochę za ostro i za jasno w moim systemie). Czy to znaczy, ze ten CXN bedzie grało mniej więcej tak samo? Bo jeśli tak to chyba wole bluesounda z arcamem 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Jeśli chciałbyś uzyskać detaliczne brzmienie z szybkim basem to CXN wydawałby się ciekawszą opcją. Arcam irdac zapewni większą muzykalność oraz bardziej mięsisty bas. Dodatkowo będziesz miał świetną aplikację sterującą.

Jeśli bliżej jest Ci do brzmienia muzykalnego to polecałbym jeszcze poszukać Myryad Z20, który zapewni większą przestrzeń względem irDaca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco już sam sobie odpowiedziałeś bo tu nasze opinie są trochę zgodne.

mianowicie ja uwielbiam Arcama rDAC i irDAC i ubolewam że producent nie poszedł dalej.

Ale tu wybór zalezy od kolumn.

W Przypadku KEFa - rozjaśnienie go brzmieniem Primare i CXN V2 to dobry pomysł.

Z kolei do Triangle nie polecał bym takiego połączenia i tu wyraźny Primare byłby dobrze złagodzony przez Arcama.

I szczerze, gdybym to ja miał taki dylemat to zaczął bym wybór od kolumn po prostu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2022 o 13:18, mateolo2 napisał:

Mojego Irdaca porównywałem u siebie z Dacmagic plus, który jak widzę ma dokładnie te same kości wolfson wm8740, które są w CXN (było trochę za ostro i za jasno w moim systemie). Czy to znaczy, ze ten CXN bedzie grało mniej więcej tak samo? Bo jeśli tak to chyba wole bluesounda z arcamem 

CXN zachowuje dalej styl grania DAC Magic Plus, górą jest wyrazista, tak samo jak DAC Magic 100. Jeżeli odpowiada Tobie styl grania Irdaca to bym bym radził dokupić streamer jako transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rms.pl napisał:

CXN zachowuje dalej styl grania DAC Magic Plus, górą jest wyrazista, tak samo jak DAC Magic 100. Jeżeli odpowiada Tobie styl grania Irdaca to bym bym radził dokupić streamer jako transport.

 

Dnia 28.04.2022 o 07:32, S4Home napisał:

Nieco już sam sobie odpowiedziałeś bo tu nasze opinie są trochę zgodne.

mianowicie ja uwielbiam Arcama rDAC i irDAC i ubolewam że producent nie poszedł dalej.

Ale tu wybór zalezy od kolumn.

W Przypadku KEFa - rozjaśnienie go brzmieniem Primare i CXN V2 to dobry pomysł.

Z kolei do Triangle nie polecał bym takiego połączenia i tu wyraźny Primare byłby dobrze złagodzony przez Arcama.

I szczerze, gdybym to ja miał taki dylemat to zaczął bym wybór od kolumn po prostu.

Piotr

Ok czy tutaj do bluesounda jest jakaś konkurencja? Może coś co mniej kosztuje, ale nie płace za wbudowanego daca, którego i tak nie będę używał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Docelowo ze Spotify hifi, na które wciąż czekam :) Na razie po prostu spotify

Jest sporo alternatywnych rozwiązań, jedną z nich byłby Silent Angel B1 jak odtwarzacz strumieniowy oraz Silent Angel M1t lub iFI Audio Zen Stream jako transport sieciowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mateolo2 napisał:

Docelowo ze Spotify hifi, na które wciąż czekam :) Na razie po prostu spotify

Jak pod Spotify to możesz wykorzystać jako transport iFi Stream, na plus obsługa Spotify Connect i Tidal Connect. Jeżeli szukasz transportu z szerszymi możliwościami odtwarzania (większość głównych serwisów streaminowych na rynku np. Tidal, Spotify, Qobuz, Deezer, TuneIn, ale bez obsługi MQA i apek Connect od Tidal i Spotify), sterowaniem z pilota to polecam sprawdzenie Omnii WR-1 od Nuprime. W tym miesiącu powinna pojawić się jeszcze nowość od NuPrima: Omnia Stream Mini, typowy transport (połączenie tylko po Wi-Fi), cenowo będzie wypadał znacznie poniżej 2k, więc jak się nie śpieszysz, to możesz poczekać i w razie chęci sprawdzenia, wypożyczymy🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...