Skocz do zawartości

Dobór do Denon DRA-800h Heco Magnat Indiana i inne


pawzizi

Recommended Posts

Cześć,

 

Zwracam się do was z prośba bo nie jestem w tej tematyce specjalistą a chce dobrać głośniki do mojego amplitunera Denon DRA-800h.

Mam na tapecie głośniki (mieszczą się w mojej grupie cenowej: Magnat Signature 507, Heco Aurora 700, Indiana line Tessi 661.

Co będzie się dobrze zgrywać? Może polecacie coś innego?

Będzie to w bloku w salonie 34 metry. Do filmów i muzyki typu POP, ROCK, HIP-HOP/RAP raczej neutralne.

Do tego zestawu też planowałem sub klipsch r-12SW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Denon DRA800h sam w sobie jest muzykalnym amplitunerem także patrzyłbym na nieco dynamiczniejsze i jaśniejsze kolumny. Tutaj bardzo dobrze zgrałyby się Magnat Signature 507, które wyciągną sporo smaczków z nagrań. 
Bardzo dobrą dynamikę uzyskasz na Polk Audio S55e, a jeśli cenisz sobie głęboki bas to rozważyłbym model większy S60e. 

Co do subwoofera to bym się wstrzymał, ponieważ może się okazać, że basu będzie pod dostatkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF kompletnie nie podejdzie do DRA 800.

Dnia 7.05.2022 o 16:23, pawzizi napisał:

Byłem na odsłuchu Magnata 507 i Polk ES60. Mówiąc szczerze Polk przy Magnacie był bezkonkurencyjny, pomimo faktu że to Magnaty mi się podobały. 

Magnat wychodził o wiele bardziej przytłumiony i przy podkręcaniu Bas zaczynał przebijać/szaleć.

No to widzisz. Czyli jednak Polk. Kupione czy szukasz dalej? A Monitor Audio Bronze?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...