Skocz do zawartości

Nowe kolumny w systemie


grabbo

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Aktualnie posiadam wzmacniacz roksan caspian m1 wersja ng - bluesound node 2i - chord qutest-kolumny tannoy revolution xt 8f, przewody do kolumn zamiennie chord clearwey oraz tellurium q black 2  - interconnect chord clearwey. 

Pomieszcenie odsłuchowe - pokój około 25m otwarty na kuchnie i korytarz, zasłony, dywan itp, kolumny odsunięte od ściany około70cm, od siebie około 2,5m.

Wszystko sprawuje się bardzo dobrze wręcz znakomicie, chociaż jednak wydaje mi się że mogło by być lepiej to znaczy mogło by być więcej niskiego basu -taki nisko schodzacy bardzo lubię, oraz więcej w wysokich tonach ? może żeby były jeszcze bardziej wyraźne, zróżnicowane inne? Średnica wydaje mi się że jest najlepsza i tutaj nic bym nie zmieniał.

Chciałbym chyba zmienić kolumny ? tylko nie wiem jeszcze na jakie, brałem pod uwagę elac fs 407 vela - z opisów wynika że mają prawdopodobnie to czego mi brakuje w tannoyach.

Czy moglibyście polecić jakieś kolumny do tego systemu ewentualnie zmiana wzmacniacza? Chociaż mam przejściowo unison research triode i niestety nie ma znacznej różnicy pomiędzy nim a caspianem.

Taka gonitwa za tym zającem kurcze.

Dziękuję za jakiekolwiek komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz bardzo dobry system i faktycznie tutaj ciezko coś doradzać w ciemno. Na pewno będziesz musiał słuchać w domu.

Jeśli do wymiany pójdą kolumny to wspomniane ELAC Vela 407 moga Ci się spodobać. Ale tu nie uzyskasz więcej góry. Bedzie dokładnie w średnicy, delikatnie, melodyjnie ale góra w sensie samych najwyższych talerzy będzie mniej. Co ciekawe mimo olbrzymiej różnicy w wielkości pomiędzy tymi kolumnami to niskie rejestry właśnie bardziej odczujesz z 407.

Kolejną opcja są Focale Aria 948 gdzie dojdzie więcej najniższego basu oraz właśnie góry.

Dobrą opcja moga być także kolumny Audio Physic 12 lub 15.

W przypadku wymiany wzmacniacza to tu polował bym na Leema Tucana , Tucana II, Atoll 200 lub 300, Karan, ASR Emitter,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zwróć uwagę na powyższe propozycje od S4home bo to bardzo dobrze grające kolumny, które rzeczywiście uwydatnią górę (zwłaszcza Focal).

Jeśli nie zależy Ci na basie to detaliczną górę będą również miały Audiovectory QR5. Skoro masz Tannoye to być może przypadnie Ci do gustu Fyne Audio F502, ale w wersji SP - one mają dużo więcej góry niż zwykła wersja. 

Efekciarsko, ze sporym basem i dość czytelnymi sopranami zagrają również Pylon Audio Diamond 28.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę posiadany system spokojnie możesz myśleć o lepszych kolumnach. Poza wspomnianymi powyżej propozycjami ( zastanawiałbym się jedynie czy Focal Aria 948 nie będą trochę za duże do tego pomieszczenia ) spójrz na włoskie Opery Secondy SE. Bardzo fajnie gra to z Roksanem, mogę Ci zdecydowanie polecić odsłuch takiej kombinacji. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, grabbo napisał:

Witam wszystkich.

Aktualnie posiadam wzmacniacz roksan caspian m1 wersja ng - bluesound node 2i - chord qutest-kolumny tannoy revolution xt 8f, przewody do kolumn zamiennie chord clearwey oraz tellurium q black 2  - interconnect chord clearwey. 

Pomieszcenie odsłuchowe - pokój około 25m otwarty na kuchnie i korytarz, zasłony, dywan itp, kolumny odsunięte od ściany około70cm, od siebie około 2,5m.

Wszystko sprawuje się bardzo dobrze wręcz znakomicie, chociaż jednak wydaje mi się że mogło by być lepiej to znaczy mogło by być więcej niskiego basu -taki nisko schodzacy bardzo lubię, oraz więcej w wysokich tonach ? może żeby były jeszcze bardziej wyraźne, zróżnicowane inne? Średnica wydaje mi się że jest najlepsza i tutaj nic bym nie zmieniał.

Chciałbym chyba zmienić kolumny ? tylko nie wiem jeszcze na jakie, brałem pod uwagę elac fs 407 vela - z opisów wynika że mają prawdopodobnie to czego mi brakuje w tannoyach.

Czy moglibyście polecić jakieś kolumny do tego systemu ewentualnie zmiana wzmacniacza? Chociaż mam przejściowo unison research triode i niestety nie ma znacznej różnicy pomiędzy nim a caspianem.

Taka gonitwa za tym zającem kurcze.

Dziękuję za jakiekolwiek komentarze.

Witaj,

Po pierwsze, VELA 407 są moim zdaniem zbyt "wysokim" wyborem do Twojego wzmacniacz. Jeśli miałby to być przeskok zauważalny, duży, to pokusiłbym się o zmianę wzmacniacza do VELI, dlatego też, sugeruje Ci posłuchać do tego co masz, ELAC SOLANO FS287.Kolumny z niższej półki, o dużym basie, przyciemnionej górze, można z nimi długo wytrzymać. To zupełnie inne brzmienie a niż Twoje Tannoye. Zapraszam Cię na odsłuchy, sprawdzisz ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po pierwsze, VELA 407 są moim zdaniem zbyt "wysokim" wyborem do Twojego wzmacniacz.

Do Caspiana?

Przepraszam ale to znaczy że nigdy tego wzmacniacza nawet nie widzieliście nie mówiąc o odsłuchu.

Z tym że zgadzamy się, że chyba nie tego szuka kolega bo i w Vela i Solano nie uzyska tak błyszczącej góry jaką szuka.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Do Caspiana?

Przepraszam ale to znaczy że nigdy tego wzmacniacza nawet nie widzieliście nie mówiąc o odsłuchu.

Z tym że zgadzamy się, że chyba nie tego szuka kolega bo i w Vela i Solano nie uzyska tak błyszczącej góry jaką szuka.

Piotr

 

Oczywiście, że tak.

Odnoszę wrażanie, że nie słuchałeś VELA 407 i tego co można z nich wydobyć. 

Jeżeli celujemy w kolumny z takiego pułapu, to musimy się liczyć z doborem adekwatnej elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo ciekawe bo prywatnie miałem Caspiaan 1 i M2. Bardzo wydajne wzmacniacze które bez problemu pociągnął Vela 407.

Vela 407 miałem nawet w domu :) Polowałem na 409

Dokładnie to jest adekwatna elektronika.

Szkoda że zamknęliście sprzedaż tych kolumn tylko do swoich salonów bo na prawdę to fajne kolumny i zasługują na to że ktoś je pokaże klientom.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...