Skocz do zawartości

Pomoc w dźwięku przestrzennym


MAC Topor

Recommended Posts

Koledzy, bracia, audiofani... 😉

Przychodze dziś do was z trapiącym mnie pytaniem, prawie z cyklu "być, albo nie być?", mianowicie - czy chcąc doświadczyć spoko brzmiącego, robiącego wrażenie dźwięku przestrzennego muszę złożyć "rozbudowany zestaw audio", czy są na tym łez padole soundbary, które zapewnią mi fajne doznania? 

Do wydania mam 2500zł i nie wiem na co się zdecydować.

Mam TV LG OLED65C11LB; głównie oglądam filmy/seriale na platformach VOD, więc Dolby atmos; ale zależy mi również na okazjonalnym obejrzeniu czegoś z nośników BR więc DTS:X. Fajny dźwięk przy grach z PS5 też byłby mile widziany. 

Moglibyście coś mi doradzić, podpowiedzieć? 

Z góry WIELKIE DZIĘKI za wszelką pomoc!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@MAC Topor jak ma być naprawdę fajnie to tylko pełne kino domowe. Ale Twój budżet w obecnej chwili nie wystarczy nawet na sam amplituner.

 

Ale jest jakiś soundbar który realnie jest bardzo fajnym wyborem do 2500zł? Nie jestem melomanem, nie mam jakiejś wyjątkowej percepcji dźwięku, zależy mi najbardziej, żeby doświadczyć w miare fajnego dźwięku przestrzennego. Chyba, że nawet spoko surround jest nieosiągalny w tej cenie na soundbarach... 

Edytowano przez MAC Topor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAC Topor problem taki, że tutaj nikt soundbara raczej nie poleci bo to nie ten poziom. Soundbar da oczywiście lepszy dźwięk niż obecne TV, zapewne dostaniesz coś co w jakiś sposób przypomina dźwięk dookólny no ale nadal to się ma nijak do normalnego systemu kina domowego który obecnie nowy da się złożyć w kwocie około 10k pln. Ewentualnie używki z przed 10 lat można próbować zrobić w tych 2.5k pln i o ile z kolumnami to nie problem (jeżeli chodzi o używki) o tyle amplitunery to jest inny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żaden soundbar nawet ten ultra nowoczesny z 20 głośnikami nie zapewni Ci takiego brzmienia jakiego oczekujesz. 

Najlepszym rozwiązaniem byłby zestaw kina 5.1 ale bądźmy realistami i powiedzmy jasno, że w zakładanym budżecie zmieścimy się z zestawem stereo. 

Tutaj miałbyś przykładowo Topping MX5 oraz Heco Aurora 300. Zestaw, który oferuje brzmienie dynamiczne z dobrą podstawą basową oraz bliską średnicę. Wzmacniacz posiada sporo wejść cyfrowych w tym m.in optyczne dzięki któremu podłączysz TV. Masz tutaj także moduł bluetooth, którym sparujesz przykładowo telefon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

No troszkę tak. A co powiesz na cxa61? 

Prywatnie nie moja bajka. Brzmienie bardziej techniczne z ostrzejszą górą. Bardzo fajne połączenie z cieplejszymi kolumnami ale patrząc na klientów są też tacy, którzy decydują się na połączenie z Focalami Chora czy Monitor Audio Silver. Jeśli tylko jest taka możliwość to zawsze zachęcam skorzystać z odsłuchu ale nie róbmy OT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...