Skocz do zawartości

Wzmacniacz do monitor audio golf 100


Didi

Recommended Posts

Dzień dobry, proszę o pomoc

 

Dzień, dobry.Mam na imię Dawid .Witam szanownych forumowiczów.Mam problem i chciałbym prosić bardziej doświadczonych i mądrzejszych  o pomoc .Miałem taki zestaw stereo - kolumny monitor audio gold 100 , tel t7i, wzmacniacz denon pma a 110, Generalnie gardło to dobrze, niestety charakter grania kolumn był zbliżony do wzmacniacza , grał bardzo "gładko" .Wiem że w tym całym "chobby" chodzi o kompromisy , ja nie jestem w stanie zaakceptować wygładzania cięższych przesterów gitar .Sprzedałem wzmacniacz

, chcę kupić inny wzmacniacz , sam już zgłupiałem , głowa mnie boli ,pomocy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Czego oczekujesz w brzmieniu, opisz swoimi słowami?

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś sprzedając wzmacniacz, ale teraz to już po ptokach, bo równie dobrze można by sprzedać kolumny.

 

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Czego oczekujesz w brzmieniu, opisz swoimi słowami?

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś sprzedając wzmacniacz, ale teraz to już po ptokach, bo równie dobrze można by sprzedać kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię "ostrzejsze granie" może nie "jazgot , dynamika , duża scena , bas dobrze kontrolowany ale żeby nie było go zbyt dużo.Podoba mi się granie tych kolumn , ale brakuje mi w nich charakteru.Pluję sobie trochę w brodę za ten wzmacniacz, mogłem zrobić jak piszesz .Moim zdaniem do tych kolumn trzeba wzmacniacza z "charakterem"  denon był raczej neutralny i bardzo wygładzał dźwięk, bardzo dobry wzmacniacz ale nie dla mnie albo nie do tych kolumn , trochę irytowała mnie nie precyzyjna kontrola głośności.Z góry dziękuję za pomoc

 

 

Brakowało mi że tak powiem "ziarnistości" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denonik grał pięknie , ale dla mnie delikatnie tzn. był bardzo dynamiczny , basu miał tyle ile trzeba nie za mało nie za dózo , grał " dużym dźwiękiem" ,lekko "przestrzennie z powietrzem" .Ja potrzebuję trochę gęstości , "grubszych męskich wokali",chropowatości ,ciężaru.Proszę nie śmiej się z moich wypocin, jestem amatorem. Nie pisałem tyle od 35 lat 😀

Z opisów , które znalazłem w sieci cześć cech Denona posiada luxman , nie wiem czy tak wygładza , sprzedawca muwił mi że ten denon gra coś jak klasa a albo lampa nie wiem czy chodzi właśnie o tą "gładkość"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Koniecznie wziąłbym pod uwagę Trigon Exxceed, który zapewni Ci niezwykle dynamiczne brzmienie z potężniejszą podstawą basową oraz bogatym środkiem. Dobrą propozycją jest także Naim Supernait 3, który bardzo dobrze zgrywa się z serią Gold od Monitor Audio. 

Jeśli cenisz sobie rozdzielczość dźwięku, separację oraz dynamikę to posłuchałbym Moon Ace lub 340xi. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Didi napisał:

Denonik grał pięknie , ale dla mnie delikatnie tzn. był bardzo dynamiczny , basu miał tyle ile trzeba nie za mało nie za dózo , grał " dużym dźwiękiem" ,lekko "przestrzennie z powietrzem" .Ja potrzebuję trochę gęstości , "grubszych męskich wokali",chropowatości ,ciężaru.Proszę nie śmiej się z moich wypocin, jestem amatorem. Nie pisałem tyle od 35 lat 😀

Rozumiem, a jaki budżet chcesz przeznaczyć na ten wzmacniacz?

https://www.q21.pl/musical-fidelity-m8xi-srebrny-outlet.html

Warto może poczytać w klubie MA z jakimi wzmacniaczami mają połączone te kolumny.

https://forum.audio.com.pl/topic/83582-monitor-audio-konkretne-granie/#comments

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2022 o 21:38, Didi napisał:

Lubię "ostrzejsze granie" może nie "jazgot , dynamika , duża scena , bas dobrze kontrolowany ale żeby nie było go zbyt dużo.Podoba mi się granie tych kolumn , ale brakuje mi w nich charakteru.

Exposure 3010S2

Tutaj nie będzie tak gęsto i ciężko, ale za to nudno nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

napisz do Tomka, wyśle Ci i sobie posłuchasz. Bardzo fajny, szybki, dynamiczny wzmacniacz. 

Pozdrawiam,

Michał

Gdyby jeszcze dodać mu pewną cechę brzmienia Cyrusa i7... I pozbyć się wyświetlacza, który na szczęście można wyłączyć. 

Jednak tą krystalicznie czystą jak woda w górskim potoku górę, wręcz realistyczne wokale i głęboki, zdrowy, kapitalnie kontrolowany dół i tak warto poznać. A na deser jest kapitalna przestrzeń. I tylko tego Cyrusowego  "zadziora/pazura" brakuje do pełni szczęścia  ;)

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Gdyby jeszcze dodać mu pewną cechę brzmienia Cyrusa i7... I pozbyć się wyświetlacza, który na szczęście można wyłączyć. 

Jednak tą krystalicznie czystą jak woda w górskim potoku górę, wręcz realistyczne wokale i głęboki, zdrowy, kapitalnie kontrolowany dół i tak warto poznać. A na deser jest kapitalna przestrzeń. I tylko tego Cyrusowego  "zadziora/pazura" brakuje do pełni szczęścia  ;)

 

 

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Exposure 3010S2

Tutaj nie będzie tak gęsto i ciężko, ale za to nudno nie będzie.

 

Właśnie chodzi mi o tą zadziorność

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Exposure 3010S2

Tutaj nie będzie tak gęsto i ciężko, ale za to nudno nie będzie.

 

Sorki za wstawkę coś mi się pokićkało , tak czy siak dziękuję za pomoc , muszę przemyśleć wszystko i będę działał .Dam znać jak się skończyło

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Didi napisał:

A Burchard audio l150?

 

Bardzo dynamiczne brzmienie ze sprężystym basem oraz szeroką sceną. Nie jest to jednak tak barwne brzmienie jak w przypadku Audiolaba Omnii czy Quada Artera Solus Play. Zdecydowanie bliżej I150 jest do Cambridge Audio Evo150 choć nie jest to aż tak przejrzyste brzmienie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2022 o 14:38, lysyrafal napisał:

Exposure 3010S2

Tutaj nie będzie tak gęsto i ciężko, ale za to nudno nie będzie.

 

Mam jeszcze jedno pytania (może głupie) . Czy leema tucana2 mocno się grzeje , gdzieś wyczytałem że ma z tym problem.Pokój w którym mam sprzęt jest od południa , w lato piekarnik

Nie wiem czemu wkleja mi ta wstawkę z exposure , sorki 

Mam jeszcze jedno pytania (może głupie) . Czy leema tucana2 mocno się grzeje , gdzieś wyczytałem że ma z tym problem.Pokój w którym mam sprzęt jest od południa , w lato piekarnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leema tucana2 potrafi się nagrzać przy dłuższym odsłuchu ale jest to przypadłość większości wzmacniaczy w klasie AB, nie wspominając o czystej klasie A. 

Problemu z dodatkowym grzejnikiem w ciepłe dni nie powinno być, nie jest to wzmacniacz lampowy, który potrafi podnieść temperaturę o 2 stopnie w 20m2 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Didi napisał:

Mam jeszcze jedno pytania (może głupie) . Czy leema tucana2 mocno się grzeje , gdzieś wyczytałem że ma z tym problem.Pokój w którym mam sprzęt jest od południa , w lato piekarnik

Czemu, to wcale nie jest głupie pytanie i dużo zależy od tego, jak wymagające są kolumny oraz głośności z jaką gramy. Samego wzmacniacza nie znam, ale ważne jest, aby zapewnić mu, odpowiednią wentylację tzn. nie wsadzać go do zabudowanej szafki, półki.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...