Skocz do zawartości

Usuwanie rys z wyświetlacza na wzmacniaczu


Recommended Posts

Hej, 

Mam taki problem w moim primare. Nie mam pojęcia skąd te rysy się wzięły. Ta szybka wykonana jest z takiego miękkiego plastiku jak w starych nokiach/pierwszych smartfonach (kojarzycie?) - dlatego pewnie rysuje się tak bardzo. Macie pomysł czym to usunąć bez ryzyka pogorszenia sprawy? Myślałem, ze kupię jakaś cienka folie do oklejania przezroczysta, tylko jak to dociac idealnie… jakaś pasta polerska? Ktoś ma pomysł? Czy pogodzić się z tym i tyle.

D7964CF1-4E2B-4C40-93D4-BA09DA0FBB74.jpeg

47DFF655-C3A1-4271-86D3-815BC03C0B24.jpeg

Może coś takiego…? 
https://allegro.pl/oferta/sonax-pasta-do-usuwania-rys-z-plastiku-i-plexi-10229172581

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pastą później możesz mieć kłopot - ciężko ją wyczyścić będzie z szpary między plastikiem a aluminium... Chyba ze  rozkręcisz obudowę ;)

Ja spróbowałbym z tą folią/szkłem na telefony, wstępnie szablon z innej folii, a potem wycinka właściwa :).

 Choć mnie to nie przeszkadza - taki vinted :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wygląda to na zdjeciu jakby na tej szybce była jakaś folia ochronna. Ale być może tak to na zdjeciu prezentuje sie...

Tez cały czas się zastanawiam czy to nie przypadkiem folia ochronna, ale wzmak ma już z 15 i lat jestem, trzecim właścicielem i byłoby to conajmniej dziwne. Teraz pytanie czy pchać tak pazury i próbować odkleić bo może się okazać, ze to oryginalny ekran ;) i będzie lipa…

27 minut temu, gienas napisał:

Z pastą później możesz mieć kłopot - ciężko ją wyczyścić będzie z szpary między plastikiem a aluminium... Chyba ze  rozkręcisz obudowę ;)

Ja spróbowałbym z tą folią/szkłem na telefony, wstępnie szablon z innej folii, a potem wycinka właściwa :).

 Choć mnie to nie przeszkadza - taki vinted :)

Tylko jak to odrysować, wyciąć idealnie… ręcznie chyba niemożliwe, żeby to precyzyjnie zrobić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mateolo2 napisał:

Tylko jak to odrysować, wyciąć idealnie… ręcznie chyba niemożliwe, żeby to precyzyjnie zrobić. 

Zastosowałbym kalkę kreślarską 

https://www.pasazbiurowy.pl/kalka-kreslarska-030x20m-52g-leniar-schoellershammer-90930-12494.html?gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQLlEFAy89hFbVVlXd_z9G-UaI3arUvW1eoBeS8CngWAUCSAxrpSM2AaAvwsEALw_wcB

Wycinasz prostokąt , przymocowujesz taśmą klejącą do czoła wzmacniacza i odrysowujesz.

Najlepiej by było wymontować ten detal. Zapewne jest na wcisk lub wklejony. Są firmy wycinające laserowo plexi wg. wzoru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...