Skocz do zawartości

Zakup amplitunera


PASHA

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim!
planuję wymianę mojego avr460 harmana na coś nowego. Niestety obecny sprzęt raz, że nie wspiera 4K, a taki mam TV, dekoder to coraz częściej mam problem z przesyłem sygnału.

W chwili obecnej kino domowe to 80%, muzyka 20% i amplituner obsługuje system 5.1 oparty o kolumny cabasse. 

Zależy mi na bezproblemowej współpracy, chciałbym skorzystać z tych 4K/120 Hz, eARC. Ze względu na muzykę AirPlay byłby mile widziany :)

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing, marketing, marketing... Dla mnie to też bzdura, ale i tak się na nią nabieram. Konsole łapią synchro 120Hz przy 4K, ale zarówno PS5 jak i XBX na palcach jednej ręki mają na swoje platformy gry, które potrafią wykorzystać realnie więcej jak 60Hz. Co innego komputer, ale to musi być już solidna machina. Wytrawni gracze mają tu zdecydowane argumenty o jakości rozgrywki przy dużej dynamice akcji i wysokich FPS. Z drugiej strony, wystarczy do TV podłączyć wszystkie te nowoczesne źródła a dźwięk do amplitunera pójdzie* przez eARC który 2080 ma. Sam palnowałem Yamahę 1080 jako pierwszy wybór do swojego systemu, wyłącznie brak podaży skierował mnie na Denona.

* - A z tym może być czasem kłopot, niekompatybilność zwrotnego kanału audio jest wręcz niewiarygodnie wysoka.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
dziękuję za odpowiedzi. Rzeczywiście, nie znając budżetu można szaleć ;). Myślałem o wydaniu max 7 tyś.
Czemu naciskam? Mojego obecnego mam już kilkanaście lat i jest szansa, że i następny tyle będzie ze mną, więc nie chce się martwić, że czegoś nie obsługuje za rok, dwa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie problem teraz.

Albo polowanie na uzywany amplituner własnie klasy / pokroju Yamaha 2080 / 2070 i ogarnięcie sygnału przez TV. Dalej Denon seria X4

Bo Twój Harman grał na prawdę dobrze. To stary model ale bardzo jary. Obecnie w cenie nowych modeli nie kupisz tak grającego modelu.

Nowy na pewno będzie gral słabiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że wybierając 460-ę kierowałem się właśnie dobrymi opiniami i widzę, że z biegiem lat nie zmieniło się to bardzo :)
"Słabsza gra" będzie dotyczyć muzyki, kina? Nie będzie odpowiedniej mocy, żeby napędzić kolumny? 
Ze względu na "podobno" zgranie z moimi cabasami, zacząłem od yamahy. Później, zacząłem czytać o Denonie, ale nie wiem czy będzie odpowiadać mi w nim bas, bo słyszę, że jest miękki. Ze względu na muzykalność zerkam na Marantza...nic nie spełni moich 'zachcianek" w tym budżecie, przy dopuszczalnym obniżeniu lotów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeszcze kilka lat temu każda nowa technologia dawała zauważalny skok w górę. W wideo SD->HD->FHD->UHD. 8K próbuje coś się przebijać, ale na litość boską... Będziesz z 1m oglądać TV na 80" by próbować wyłapać różnicę? 4K w warunkach domowych jest MOIM ZDANIEM "ścianą" którą przeskakiwać już nie warto. W kinie po pojawieniu się Atmos i DTS-X kilka lat temu coś stanęło już w miejscu, mam wrażenie że to już jest "sufit" w rozwoju tego rodzaju rozrywki. No i jak tu próbować wprowadzać coś nowego... to producenci próbują implementować 120Hz bo na papierku to zawsze kolejna pozycja którą można się pochwalić. Jak namiętnie grasz - ok... Ale jak dla mnie to bzdura. Mam PS5 podłączone do TV przez HDMI 4k120Hz, XBX do "zwykłego" HDMI bo złącze 120Hz TV jest zarezerwowane dla amplitunera z eARC. Różnica? Dla mnie żadna.

7000zł... Niby dużo, ale sam widzisz. Może szukaj świeżych używek. Sam kupiłem 0,5 rocznego Denona X4700H za 5000zł w połowie zeszłego roku, a on teraz w salonie około 10000zł kosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek72 napisał:

Nie wiem , czemu wszyscy naciskają na 4K/120 Hz w amplitunerze   , to można bezpośrednio podłączyć do wyświetlacza , dzwiek pójdzie kanałem zwrotnym . 

potrzebujesz wtedy to podpiąć do TV i robią się schody bo TV może nie mieć tylu gniazd HDMI 2.1. Np komputer, xbox, ps5.

4 godziny temu, Butler napisał:

Z drugiej strony, wystarczy do TV podłączyć wszystkie te nowoczesne źródła a dźwięk do amplitunera pójdzie* przez eARC który 2080 ma

tutaj problemem są często telewizory, np LG dość niedawno przyznał i w końcu zaktualizował swoje telewizory bo wcześniej PCM TV nie chciały puszczać.

4 godziny temu, Butler napisał:

000zł... Niby dużo, ale sam widzisz. Może szukaj świeżych używek. Sam kupiłem 0,5 rocznego Denona X4700H za 5000zł w połowie zeszłego roku, a on teraz w salonie około 10000zł kosztuje.

zapomnij teraz kupić używkę 4700 w tych pieniądzach.

 

6 godzin temu, maciek72 napisał:

Yamaha rxa 2080

cena jest totalnie zaporowa jak za używki około 5.3k pln w szwecji i około 1.6k eur w Niemczech, dużo za dużo. P.s. zamiast a2080 można brać a2070, też dostał eARC podobnie jak 1070 tylko ceny niestety słabe bardzo zwłaszcza, że Denon daje więcej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

potrzebujesz wtedy to podpiąć do TV i robią się schody bo TV może nie mieć tylu gniazd HDMI 2.1.

No i ja mam tak właśnie u siebie. eARC (3) do amplitunera, (4) do PS5, a XBX... do zwykłego (2), Nintento FHD więc już bez problemów do (1) i wszystko zajęte.

7646e4c9-a3d4-424a-8ab1-cffe4146e876_r-s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej inflacji? To wszystko dopiero zaczyna galopować... Stopy procentowe wzrastają, obniżona akcyza na paliwo do końca lipca... Chciałbym by się spełnił scenariusz w którym ceny się zatrzymają, ale na to się moim zdaniem na razie nie zanosi. Możesz liczyć w tej chwili wyłącznie na to że Twoje zarobki będą nadążały za tym pędem wzrostu wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Odradzileś zakup mojego Onkyo , bo cena wg Ciebie była za wysoka . 

Do kogo to było? Jakieś chusteczki potrzebujesz czy o co Ci chodzi? Zajmujesz handlem i masz pretensje że na Twoje oferty nie ma chętnych? Przypomnę że masz wystawione 4-letnie lekko podstarzałe technologicznie Onkyo (a więc już dawno po gwarancji) za 4700zł. Nowe kosztowało 5500zł bez rabatów. Już nie wnikam że zacząłeś od 5400zł :D Wystawiasz na forumowej giełdzie swoje sprzęty bez jakichkolwiek opłat, licz się z tym że to nie kółeczko różańcowe i na komentarze nic nie poradzisz. Zgłoś do moderacji jeśli uważasz że jakieś wpisy są niezgodne z regulaminem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek72 napisał:

Odradzileś zakup mojego Onkyo , bo cena wg Ciebie była za wysoka . 

Znalazł tańszą ofertę na eBay.de i nie ma amplitunera , ani kasy :(

Także , może się już nie wp...   ? :)

No to dobrze, że znalazł lepszą ofertę bo Twoja była oderwana od rzeczywistości.

 

10 minut temu, PASHA napisał:

Panowie, czyli yamaha to kierunek, który powinienem obrać w moich poszukiwaniach. Czy byłoby to 7k czy 10k?

cena tych amplitunerów jest bardzo wysoka jeżeli chodzi o nowe modele. Zerknij sobie na Onkyo NR7100 albo na Pioneera VSX-Lx305 albo Denona 2700 ale to będzie pólka niżej bo 3700 będzie drogi bardzo. No chyba, że znajdziesz yamahę w bardzo dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PASHA napisał:

"Słabsza gra" będzie dotyczyć muzyki, kina? Nie będzie odpowiedniej mocy, żeby napędzić kolumny? 

Moc będziesz mógł mieć nawet wyższą. Ale Harmany miały dużą rezerwę prądową. Będzie gorzej i w kinie i stereo.

23 godziny temu, PASHA napisał:

Ze względu na muzykalność zerkam na Marantza...nic nie spełni moich 'zachcianek" w tym budżecie, przy dopuszczalnym obniżeniu lotów? 

Tylko tu znowu będzie znacznie mniej efektownie w kinie

nie ma szans na niższe ceny. Olbrzymią nadzieje pokładamy na tym aby się w końcu zatrzymały.

Z drugiej strony producenci muszą wziąć to pod uwagę bo nawet jeśli, nie szybko, ale jeśli dostępność wzrośnie to i tak zainteresowanie sprzętem spadnie. Bo ceny nie robia się problematyczne tylko zaporowe. 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...