Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące chłodzenia sprzętu.


Palmos

Recommended Posts

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Jeśli mogę się zapytać: Co proponujecie jeśli nie ma innej opcji i wzmacniacz musi być w szafce? Jakiś dodatkowy wentylator przy mocniejszysz odsłuchach?

Jak już wcześniej napisałem, opcją jest wzmacniacz impulsowy, który wydziela niewielkie ilości ciepła. Dla przykładu Lyngdorf TDAI 1120 jest 4 cm węższy na głębokość (26cm). https://allegro.pl/oferta/lyngdorf-tdai-1120-12158921202 Ma 30cm szerokości i 10,5 cm wysokości. Wiele wzmacniaczy impulsowych ma niższe obudowy. 

W przypadku tego wzmacniacza który masz i tej szafki potrzeba by zrobić przynajmniej ze 2 otwory na wolnoobrotowe wentylatory wyciągające powietrze z wnęki z tyłu ( minimum 120mm średnicy ).

Są wprawdzie grille na takie wentylatory, ale myślę ze będą one średnio wyglądały na wierzchu blatu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MobyDick napisał:

W przypadku tego wzmacniacza który masz i tej szafki potrzeba by zrobić przynajmniej ze 2 otwory na wolnoobrotowe wentylatory wyciągające powietrze z wnęki z tyłu ( minimum 120mm średnicy ).

Są wprawdzie grille na takie wentylatory, ale myślę ze będą one średnio wyglądały na wierzchu blatu.

Nie, nie kolego tu chodzi zupełnie inny przypadek niż ten na zdjęciu. U mnie szafka jest na nóżkach oddalona o kilka cm od ściany, z wnęki wywaliłem całą tylną ścianę. Tak jak pisałem nie ma opcji postawić wzmaka na szafle (Magnat MR780), więc zastanawiam się czy jakiś wentylator zamontowany z tyłu by pomógł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartej tylnej ściance wentylatory nie za dużo dadzą z tyłu. Jeśli już, to lepiej takie coś położyć na kratce obudowy aby sprawniej wyciągało z niej ciepłe powietrze. MOżna do tego użyć np. pojedynczy wentylator do obudowy średnicy 200mm. Taki wentylator zawiera podkładka pod laptopa COOLER MASTER Notepal CMC3. Kabel tego wentylatora jest zakończony wtyczką USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Rafala jest ok, ale ten Magnat z lampami stoi kategorycznie źle.

Tam nawet wentylatory nie pomogą.

Jak Wam nie szkoda takich sprzętów. Teraz audio kosztuje na prawde sporo. Trochę się też czeka. Ale jednak wygląd najważniejszy.

Nie rozumiem tego.

 

21 godzin temu, Palmos napisał:

Jeśli mogę się zapytać: Co proponujecie jeśli nie ma innej opcji i wzmacniacz musi być w szafce? Jakiś dodatkowy wentylator przy mocniejszysz odsłuchach?

No to kup co chcesz. Bo to jest kwestia czasu jak go trafi ...... wiesz co.

Możesz iśc we wzmacniacze pracujące w klasie D

Nowe NADY 368, 388, 399, Lyngdorf, Cyrus. Z tym że u Ciebie znowu ta głębokość to problem.

Zamykasz się na wybór wzmacniacza tak bardzo ze względu na szafkę. Tego też nie rozumiem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Magnat z lampami stoi kategorycznie źle.

Dzięki za uświadomienie, to już wiem co robić.

 

33 minuty temu, S4Home napisał:

No to kup co chcesz. Bo to jest kwestia czasu jak go trafi ...... wiesz co.

Możesz iśc we wzmacniacze pracujące w klasie D

Nowe NADY 368, 388, 399, Lyngdorf, Cyrus. Z tym że u Ciebie znowu ta głębokość to problem.

Zamykasz się na wybór wzmacniacza tak bardzo ze względu na szafkę. Tego też nie rozumiem.

Nie, nie, znów pomylone wypowiedzi. Ja na pewno Magnata nie będę zmieniał, zmienię tylko żeby mu było dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 15.10.2022 o 17:12, Palmos napisał:

Tak stawiając kropkę nad "i" zdjęcie szafki do mojego Magnata.

Jest ewentualnie nawet miejsce na górze na drapaka...

20221015_165036.jpg

No i jest niebo a ziemia bo kurczę w poprzedniej konfiguracji to było świadome proszenie się o kłopoty :)

Swoją drogą to najlepiej i najprościej byłoby powiesić tv i postawić magnata na szafce :) ale znalazłeś inne dobre rozwiązanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...