Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera na nowszy, używany subwoofer


Jackeras

Recommended Posts

Cześć, mam amplituner denon 1911, jest spoko ale czuć że to wiekowy sprzęt - jest sens go wymieniać na np Pioneera vsx-824-k? Ma HDMI 2.0, internet - załóżmy że sprzedaje Denona i za te same pieniądze mam Pioneera - warto? 

Do tego jakiś subwoofer bym chciał kupić, myślę że 500zl mogę przeznaczyć aktualnie, mam niewielkie pomieszczenie, myślałem o czymś w stylu magnat 202a/betasub 20a, czy to dobry kierunek? Oglądam filmy, seriale, muzyka rzadko.

Kolumny aktualnie to jamo606s - ale one też w końcu zostaną zmienione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jackeras napisał:

Pioneera vsx-824-

na tego pioneera nie, na model VSX-830 a najlepiej na vsx-1130 już tak jeżeli mowa o używkach. Ogólnie szukaj amplitunerów produkowanych od 2015 roku czyli Denon x2200 (jak dobrze pamiętam), Onkyo NR656, Marantz Sr5010,  Yamaha RX-V681. Starszych nie kupuj, bo nie ma sensu.

 

14 minut temu, Jackeras napisał:

załóżmy że sprzedaje Denona i za te same pieniądze mam Pioneera - warto? 

nie warto ponieważ ten Pioneer nadal jest przestarzały, nie widzę nawet by miał obsługę HDCP 2.2 czyli o obsłudze 4K z HDR możesz zapomnieć.

16 minut temu, Jackeras napisał:

Do tego jakiś subwoofer bym chciał kupić, myślę że 500zl mogę przeznaczyć aktualnie, mam niewielkie pomieszczenie, myślałem o czymś w stylu magnat 202a/betasub 20a, czy to dobry kierunek? Oglądam filmy, seriale, muzyka rzadko.

z magnata chyba 302 był tutaj bardziej polecany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

na tego pioneera nie, na model VSX-830 a najlepiej na vsx-1130 już tak jeżeli mowa o używkach. Ogólnie szukaj amplitunerów produkowanych od 2015 roku czyli Denon x2200 (jak dobrze pamiętam), Onkyo NR656, Marantz Sr5010,  Yamaha RX-V681. Starszych nie kupuj, bo nie ma sensu.

 

nie warto ponieważ ten Pioneer nadal jest przestarzały, nie widzę nawet by miał obsługę HDCP 2.2 czyli o obsłudze 4K z HDR możesz zapomnieć.

z magnata chyba 302 był tutaj bardziej polecany.

Ampli używam podłączonego bezpośrednio z tv, Netflix, HBO itd więc nie potrzebuje przez niego przepuszczać sygnału video, bardziej myślałem o obsłudze nowszych kodeków (dd+), bo Netflix np potrafi wypuścić przez arc na mojego Denona właśnie taki sygnał ale denon nie potrafi tego zdekodować, i musze mieć podłączony telewizor kablem optycznym który wymusza zwykle DD. (W opcjach tv nie mam możliwości wyboru zwykłego dd przy połączeniu arc). I to jest główny powód dla którego chciałbym zmienić amplituner. A magnat 302 jest chyba za duży, po prostu fizycznie nie mam na niego za bardzo miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jackeras napisał:

Ampli używam podłączonego bezpośrednio z tv, Netflix, HBO itd więc nie potrzebuje przez niego przepuszczać sygnału video, bardziej myślałem o obsłudze nowszych kodeków (dd+), bo Netflix np potrafi wypuścić przez arc na mojego Denona właśnie taki sygnał ale denon nie potrafi tego zdekodować, i musze mieć podłączony telewizor kablem optycznym który wymusza zwykle DD. (W opcjach tv nie mam możliwości wyboru zwykłego dd przy połączeniu arc). I to jest główny powód dla którego chciałbym zmienić amplituner.

to zmienia postać rzeczy jednak ja bym i tak szukał czegoś z roku minimum 2015 żeby miało HDCP 2.2 ponieważ to są inne chipsety HDMI. Jest to o tyle istotne, że wcześniej firma TI wypuściła sporo chipsetów z wadą fabryczną pokłosiem czego były padające amplitunery np firmy Onkyo ale nie tylko. Niestety musiałbyś mieć serwisówki do każdego amplitunera by sprawdzić czy jest tam felerny chipset czy nie. Oczywiście jak trafisz na sprzęt który miał fabrycznie wymieniony chipset na poprawiony to spoko ale takich jest naprawdę mało.

Zatem ja nadal sugeruję, szukaj sprzętu z rocznika 2015 minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

Zatem ja nadal sugeruję, szukaj sprzętu z rocznika 2015 minimum.

7-letnie amplitunery kina to i tak już dziadki technologiczne, kupowanie starszego modelu jest moim zdaniem zupełnie nieracjonalne. No chyba że jako nagłośnienie gdzieś na halę produkcyjną - my mamy Pioneer VSH-916 i 5 kolumn M-Audio i gra to na 500m2 :D Analogi stereofoniczne dłużej się starzeją, ale AVR do zastosowań domowych to tragedia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienisz siekierkę na kijek więc w mojej ocenie taka zmiana nie będzie miała sensu. Celowałbym mimo wszystko w wyższe modele ale wiadomo, wiązałoby się to z wyższą ceną. 
Jeśli chodzi o subwoofer to poszukaj Magnata 302a, którego można czasem znaleźć w bardzo dobrych cenach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

7-letnie amplitunery kina to i tak już dziadki technologiczne, kupowanie starszego modelu jest moim zdaniem zupełnie nieracjonalne. No chyba że jako nagłośnienie gdzieś na halę produkcyjną - my mamy Pioneer VSH-916 i 5 kolumn M-Audio i gra to na 500m2 :D Analogi stereofoniczne dłużej się starzeją, ale AVR do zastosowań domowych to tragedia

w sumie to chyba najciekawszą opcją z tamtego okresu będą Pioneery w klasie D które można znaleźć w dobrych pieniądzach i nadal ze wsparciem dla 4K/HDCP 2.2 ale to są ciężko dostępne sprzęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym tez nie zmieniał na tego Pioneera. Zmienił bym w pierwszej kolejności kolumny.

Niestety Jamo 606 to słabe kolumny. Trudne w ustawieniu i trudne do wyciągnięcia z nich dobrego efektu.

Magnat Sub 302A fajna opcja. Tani świetny sub w swojej cenie.

To dwa punkty nad którymi warto się zastanowić. Amplituner na razie zostaw

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...