Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz/amplituner do Monitor Audio Silver 300


PiotrZ

Recommended Posts

Planuję wymienić Yamahę RN602 i zastąpić ją innym wzmacniaczem, który fajnie i melodyjnie zagra z MA Silver 300. Co polecacie do spokojnego grania, głównie ze Spotify oraz vinyla. Do wzmacniacza pewno trzeba będzie dorzucić jakiś streamer z wifi, chyba że amplituner lub coś co ma wbudowaną taką funkcjonalność. Chciałbym się zamknąć w budżecie do 6k. Będę wdzięczny za podpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do 6k nie ma zatem co szukać amplitunera pod te kolumny.

Moim zdaniem tutaj fajnie sprawdzi się Atoll IN 100 signature, Denon PMA 1600, Marantz PM 7000N - tu masz od razu sieć. czy nieco bardziej dynamiczny, wyciągający z kolumn wszystkie pasma do przodu Roksan K3.

Kolumny już masz?

Podjedź do nas na odsłuch. Wypożyczysz ten który najbardziej Ci się podobał do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Zdecydowanie powinieneś rzucić okiem na Vincenta SV-500, Atolla IN100 oraz Taga Harmony HTA-2000B v.2 :) 
Ze streamerów możesz rzucić okiem na Audiolaba 6000N ;) 
Jeśli byś był zainteresowany poważniejszym all in one - od ręki mamy Quada Artera Solus Play oraz Audiolaba Omnię.
Świetne urządzenia, na pokładzie mają nawet odtwarzacze CD.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Do 6k nie ma zatem co szukać amplitunera pod te kolumny.

Moim zdaniem tutaj fajnie sprawdzi się Atoll IN 100 signature, Denon PMA 1600, Marantz PM 7000N - tu masz od razu sieć. czy nieco bardziej dynamiczny, wyciągający z kolumn wszystkie pasma do przodu Roksan K3.

Kolumny już masz?

Podjedź do nas na odsłuch. Wypożyczysz ten który najbardziej Ci się podobał do domu.

Piotr

Tak, kolumny mam. Wzmacniacze fajne, ale cenowo mnie lekko blokują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PiotrZ napisał:

Tak, kolumny mam. Wzmacniacze fajne, ale cenowo mnie lekko blokują.

Atoll się mieści w założonym budżecie, Marantz PM 7000N jest blisko tej ceny a ma jeszcze streamer w sobie. 

Więc czy 6K to nadal aktualna cena?

Exposure 2010S2D fajnie grający klocek,

Trzeba sprawdzać, testowac i wybierać :)

Zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam i im dalej w las, tym więcej drzew. Wpadło mi po drodze coś takiego jak NAD C368. Jak to zagra i czy warto dorzucić do niego moduł sieciowy MDC BluOS 2i, czy może pójść w kierunku zewnetrznego streamera np. Node Bluesound.

Ewentualnie może zwrócić uwagę na NAD C375BEE lub nieco mniejszy NAD C356BEE?

 

21 minut temu, S4Home napisał:

Atoll się mieści w założonym budżecie, Marantz PM 7000N jest blisko tej ceny a ma jeszcze streamer w sobie. 

Więc czy 6K to nadal aktualna cena?

Exposure 2010S2D fajnie grający klocek,

Trzeba sprawdzać, testowac i wybierać :)

Zapraszam

Piotr

 

Tak, chciałbym się zamknąć w tym budżecie 6k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze jako opcję możesz sprawdzić Magnat  MA900, który może być ciekawą opcją i zmieścisz się w budżecie. Kolumny są na prawdę dobre, więc jeżeli chcesz wykorzystać ich potencjał, to na pewno warto też spojrzeć na lekko wyższą półkę jak np. Unison Research Unico Primo, lub Naim NAIT 5si. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2022 o 14:24, lysyrafal napisał:

Prędzej już te modele ( niż w/w przez Ciebie NAD C368 ) z tym, że ten pierwszy ma mocniejszy bas i jest dużo wydajniejszy.

Polecam 375 naprawdę miłe granie do tego bluesound Node i myśle ze będzie to bardzo fajny zestaw. Atoll również powinien się spodobać ale to najlepiej sprawdzić u Siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Drodzy  forumowicze, a co powiecie na cxa81 - jam to zagra z monitor audio? Pojawil się też ostatnio denon pma 900hne - czy ktoś go już sprawdzał, słuchał i testował. Cenowo wyglada ciekawie i w moim budżecie. 
Oglądałem  również marantza pma8006 i denon 1600, ale zastanawia mnie jedno (pewno  będzie  to trywialne), ale producent kolumn rekomenduje wzmacniacz 80-200, a tymczasem większość wzmacniaczy jest delikatnie poniżej, albo prawie w punkt. Czy to będzie mieć istotne znaczenie w tym wypadku?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Bo to dobre kolumny które pokażą klasę dopiero po odpowiednim ich wysterowaniu.

Moim zdaniem CXA81 mimo że jemu mocy nie zabraknie to jego prezentacja z Silver 300 będzie bardzo dokładna. Jasna. analityczna. Nie wiem czy lubisz taki przekaz.

Z Denonem będzie więcej melodyjności ale moim zdaniem to przesadzony cenowo model. Płacisz mocno za sieć.

Ja bym obstawiał Roksan Atessa, Denon PMA 1600, Atoll IN 100, Magnat MA 900 a do tego streamer jak Wiim mini czy Taga 10. Będzie to grało lepiej

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie. Bo to dobre kolumny które pokażą klasę dopiero po odpowiednim ich wysterowaniu.

Moim zdaniem CXA81 mimo że jemu mocy nie zabraknie to jego prezentacja z Silver 300 będzie bardzo dokładna. Jasna. analityczna. Nie wiem czy lubisz taki przekaz.

Z Denonem będzie więcej melodyjności ale moim zdaniem to przesadzony cenowo model. Płacisz mocno za sieć.

Ja bym obstawiał Roksan Atessa, Denon PMA 1600, Atoll IN 100, Magnat MA 900 a do tego streamer jak Wiim mini czy Taga 10. Będzie to grało lepiej

Piotr

Roksan z tej samej grupy, więc głośniki powinny zagrać ciekawie - tak zakładam. Aczkolwiek atessa, trochę wyglada jak tuner satelitarny ;) (no ale tu o dźwięk chodzi). PMA1600 - chyba już zastapił go model 1700, wiec pewno z dostępnością i przystępnej cenie będzie ciężko. Myśle jeszcze nad roksan k3 i ewentualnie pma8006. Wiec zawęża mi się do 4 modeli. Fajnie byłoby je odsłuchać wszystkie w tym samym czasie - tylko pewno będzie trudno to zrobić w jednym miejscu. Dzięki za podpowiedź. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymali się tego wyglądu który miał Caspian chyba :P

Poszukaj bo dostaniesz go taniej

https://www.audio-mix.pl/denon-pma-1600ne-srebrny-zintegrowany-wzmacniacz-stereo.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=5de8c1ef-b513-d5bd-3d2d-c70ddc794746

https://www.salonydenon.pl/stereo/wzmacniacz-denon-pma-2500-srebrno-zloty-outlet-mag.html

https://www.salonydenon.pl/stereo/wzmacniacz-denon-pma-1600ne-srebrno-zloty-outlet-gda.html

PM8006 będzie takim nieco neutralnym połączeniem. Moim zdaniem nic ciekawego. A jego obecna cena jest zaporowa.

Wzmacniacze serii 8 Marantza normalnie kosztowały do 5K. 7,5 to za dużo.

K3 i Atessa grają lepiej. K3 gra bardziej wciągająco. Jest mocniejsza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Trzymali się tego wyglądu który miał Caspian chyba :P

Poszukaj bo dostaniesz go taniej

https://www.audio-mix.pl/denon-pma-1600ne-srebrny-zintegrowany-wzmacniacz-stereo.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=5de8c1ef-b513-d5bd-3d2d-c70ddc794746

https://www.salonydenon.pl/stereo/wzmacniacz-denon-pma-2500-srebrno-zloty-outlet-mag.html

https://www.salonydenon.pl/stereo/wzmacniacz-denon-pma-1600ne-srebrno-zloty-outlet-gda.html

PM8006 będzie takim nieco neutralnym połączeniem. Moim zdaniem nic ciekawego. A jego obecna cena jest zaporowa.

Wzmacniacze serii 8 Marantza normalnie kosztowały do 5K. 7,5 to za dużo.

K3 i Atessa grają lepiej. K3 gra bardziej wciągająco. Jest mocniejsza.

Piotr

Dzięki za linki, ale ceny faktycznie poszybowały w górę. Wiem za ile 3 lata temu zapłaciłem za Yamahe, a ile kosztuje teraz. Używki na olx są droższe niż moja cena zakupu w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do spokojnego grania to nie koniecznie Exposure musi się sprawdzić, ponieważ on ma bardzo wysoką dynamikę i dodaje energii graniu, ale jak masz możliwość warto sprawdzić, może akurat Tobie spodoba się takie granie.

Jak ma być w miarę spokojne brzmienie to tutaj bardziej bym polecał sprawdzenie Musical Fidelity M3si lub NuPrime IDA-8 w klasie D+ odtwarzacz sieciowy Triangle AIO C . Oba wzmacniacz grają płynnie, bardzo przyjemne do długiego, nie męczącego słuchania, z tym że MF gra cieplej. Tutaj to już warto wybrać się na odsłuch i porównać. Zapraszamy do naszego salonu, na miejscu mam wszystkie wymienione sprzęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rms.pl napisał:

Jak do spokojnego grania to nie koniecznie Exposure musi się sprawdzić, ponieważ on ma bardzo wysoką dynamikę i dodaje energii graniu, ale jak masz możliwość warto sprawdzić, może akurat Tobie spodoba się takie granie.

Jak ma być w miarę spokojne brzmienie to tutaj bardziej bym polecał sprawdzenie Musical Fidelity M3si lub NuPrime IDA-8 w klasie D+ odtwarzacz sieciowy Triangle AIO C . Oba wzmacniacz grają płynnie, bardzo przyjemne do długiego, nie męczącego słuchania, z tym że MF gra cieplej. Tutaj to już warto wybrać się na odsłuch i porównać. Zapraszamy do naszego salonu, na miejscu mam wszystkie wymienione sprzęty.

Dzięki, ale NP niestety nie będzie dobry dla mnie - brakuje wejść do gramofonu i CD. Mimo wszystko dziękuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiotrZ napisał:

Dzięki za linki, ale ceny faktycznie poszybowały w górę. Wiem za ile 3 lata temu zapłaciłem za Yamahe, a ile kosztuje teraz. Używki na olx są droższe niż moja cena zakupu w sklepie.

No niestety :/

Sprzet się stał jeszcze bardziej ekskluzywny.

Teraz na odsłuch i daj znać po :)

Pior

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 31.05.2022 o 23:46, PiotrZ napisał:

Planuję wymienić Yamahę RN602 i zastąpić ją innym wzmacniaczem, który fajnie i melodyjnie zagra z MA Silver 300. Co polecacie do spokojnego grania, głównie ze Spotify oraz vinyla. Do wzmacniacza pewno trzeba będzie dorzucić jakiś streamer z wifi, chyba że amplituner lub coś co ma wbudowaną taką funkcjonalność. Chciałbym się zamknąć w budżecie do 6k. Będę wdzięczny za podpowiedź. 

Witam ,jak się zakończył problem z napędem silverów. Ja niedawno zakupiłem takie same skrzynki  i mam podobny problem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czemu?

Do czego je podłączyłeś?

Co jest nie tak? Każdy przypadek jest inny

Piotr

Problem jest taki że nie wiem  czy kupić sieciowy wzmacniacz ,czy osobno streamer , może ampli?Żeby to dobrze się zgrało i nie za wiele kosztowało.Mam niewielkie pojęcie o współczesnym sprzęcie stereo,ale te silvery 300 całkiem w ciemno też nie zakupiłem.Przeglądam sprzęt nowy ale też używany do ok. 5tyś.,od jakiej mocy min.(80W?) szukać?(pokój 23m)

Proszę o podpowiedź.

Krzysztof

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA Silver 300 to dobre kolumny ale trzeba szukać wzmacniacza o muzykalniejszym brzmieniu. Mocą się nie przejmuj, ponieważ niewiele mówi. 

Polecam posłuchać Vincenta SV500 czyli połączenie wzmacniacza lampowego i tranzystorowego. Otrzymujesz dynamikę tranzystora oraz barwę lampy. Dodatkowo masz możliwość wymiany lamp w przyszłości, dzięki której możesz lepiej dopasować brzmienie pod własne preferencje. 

Atoll IN100 Signature zaproponowany przez Piotra to także bardzo dobry kierunek w przypadku Silverów. Głębia dźwięku będzie lepsza niż w Vincencie, bas bardziej sprężysty, nie będzie jednak takiej barwy jak na SV500. 

Zapraszam na odsłuch do nas, mamy na stanie Silvery 300 także będzie możliwość posłuchania z różnymi wzmacniaczami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...