Skocz do zawartości

Kto ma Bluesound Node’a?


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Kupilem sobie w końcu Bluesound node’a, ale niektórych rzeczy trochę nie czaje. Podpowiecie? 
 

1. Nie ma nim wlacznika/wyłącznika. Wiem ze jak się przytrzyma play to wchodzi w vacation mode, ale producent wymyślił go tak, ze sam wchodzi standby po 15 min i tak każą go używać na stronie. No i tutaj moje pytanie. Mój bluesound niezależnie jak długo zostawiony ciagle swieci (guziczki itd) wysyłając sygnał do daca cały czas? To o co chodzi? Nie powinny te lampki gasnąć? Przecież jak będą tak świeciły 24h to po roku/dwóch pewnie te żaróweczki ledowe szlag trafi. Wiem, ze można je całkowicie wyłączyć w apce, ale ja chciałbym, żeby świeciły jak urządzenie działa i nie świeciły jak jest nieużywane… Czy coś zle robię?

2. Mam tidal hifi, a mimo to niektóre utwory w aplikacji Blueos wyświetlane są jako MQA i wtedy mój zewnętrzny dac wydaje kliknięcie i zmienia format, klikam kolejny utwór i ponownie wraca na cd. To dziwne bo w tidal hifi nie ma dostępu do MQA… ale cykanie daca co któraś zmiane utworu jest strasznie denerwujące, dlatego pytanie - da się jakoś to MQA wyłączyć? Żeby odtwarzał tylko jakość cd która mam wykupiona i tyle? 
 

3. w aplikacji jest coś takiego jak fixed volume. I teraz pytanie. Jeśli chce, żeby było bit perfect to rozumiem, ze blokuje mu regulacje glosnosci? Czy ustawienie jej na 100% ręcznie to to samo co zablokowanie? 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, J4Z napisał:

Producenci dobrych diod dają koło 12 lat gwarancji święcenia nonstop a poświęca pewnie dłużej. Ja na noc wyłączam trzymaniem play. 

Wątpię, nawet jestem przekonany że nie. Z drugiej strony producent napisał że nie powinno mieć to wpływu na jakość. 

Jakis powód jest tam podany? 

No właśnie pisza tylko na forum ichniejszym, ze urządzenie zostało zaprojektowane tak, żeby było wlaczone non stop i mówią, ze to wyłączenie przez guzik play stosować tylko jak się wyjeżdża na dluzej, bo ciagle włączanie i wyłączanie skróci żywotność układu zasilającego i całego urządzenia…. Tez bym najchętniej go na noc codziennie wyłączał w ten sposób, ale jak pisza, ze to go może uśmiercić to teraz się boje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2022 o 15:54, mateolo2 napisał:

Mam tidal hifi, a mimo to niektóre utwory w aplikacji Blueos wyświetlane są jako MQA i wtedy mój zewnętrzny dac wydaje kliknięcie i zmienia format, klikam kolejny utwór i ponownie wraca na cd. To dziwne bo w tidal hifi nie ma dostępu do MQA… ale cykanie daca co któraś zmiane utworu jest strasznie denerwujące, dlatego pytanie - da się jakoś to MQA wyłączyć? Żeby odtwarzał tylko jakość cd która mam wykupiona i tyle? 

Tidal Hifi ma odtwarzanie MQA od jakiegoś czasu i na ogół płyty są w formacie CD i MQA widoczne obok siebie. Jak nie chcesz odtwarzać MQA to wybieraj tylko te oznaczone CD 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hejka, tak podepnę się z szybkim pytaniem o BS Node. 
Czy korzystając z zew DAC trzeba coś zmieniać w ustawieniach? 
Rozumiem, że wyjście analog RCA to sygnał z wbudowanego DACa a z optyka/ coaxial to do zewnętrznego DACa. 
PS wyjście coaxialne jest tak cienkie że nie trzyma mi się wtyk od przewodu 🤨

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chilli napisał:

Hejka, tak podepnę się z szybkim pytaniem o BS Node. 
Czy korzystając z zew DAC trzeba coś zmieniać w ustawieniach? 
Rozumiem, że wyjście analog RCA to sygnał z wbudowanego DACa a z optyka/ coaxial to do zewnętrznego DACa. 
PS wyjście coaxialne jest tak cienkie że nie trzyma mi się wtyk od przewodu 🤨

Trzeba i nie. Dzwon jak potrzebujesz info. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie: przyczyna braku dźwięku przez zew DAC była nie związana ze streamerem tylko ja dałem ciała i aż wstyd mi pisać w czym był szkopuł 🤫

Wszystko jest ok 😃 

Pozostałem z dostrojeniem zegara.

Dodać tylko mogę, że pomimo iż mam dość budżetowy DAC to jakość do tego co proponował wbudowany  jest wyraźna. Inna dynamika, głębia i rozdzielczość.

Napisałbym bardziej kwieciście tylko po co skoro to tylko moje subiektywne odczucia a w takim połączeniu podoba mi się.  

Nie wiem od czego to zależy ale przy tak samo ustawionym Volume na wzmacniaczu to przez wbudowany DAC było trochę ciszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

A pochwal się co za dac. 

P.S. Pewnie żeś coś źle pospinał, albo w dacu nie te wejście ustawił. 😀

Atoll DAC 100 taki trochę niepozorny ale moim zdaniem bardzo przyzwoity i to za przyzwoite pieniądze.

18 minut temu, Dedal75 napisał:

Dawaj , Chłopie takie historie są najlepsze 😊

Taaa, a później na AVS będziesz sobie bekę robił 😃

Poległem na drobiazgu - wtyk w przewodzie coaxialnym (neutrik, jakiś tam) miał jakieś takie chowające się "łapki" i zastanawiałem się czemu on tak luźno trzyma się a wystarczyło mocniej go wsunąć 😄

PS w sumie to wyszła taka sentencja życiowa 😃😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chilli napisał:

Poległem na drobiazgu - wtyk w przewodzie coaxialnym (neutrik, jakiś tam) miał jakieś takie chowające się "łapki" i zastanawiałem się czemu on tak luźno trzyma się a wystarczyło mocniej go wsunąć 😄

Bo to jeden z lepszych wtyków Neutrika NF2C B2 z ruchomą masą.

Bardzo fajne rozwiązanie.

2 godziny temu, J4Z napisał:

1300-1400? coś takiego... pamięć to ja mam dobrą, ale krótką 😇

@Chilli a ten dac to nie ma przypadkiem zasilania liniowego wbudowanego? @DiBatonio Ty coś wiesz na ten temat może?

O jaki DAC pytasz, o Atoll DAC100?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...