Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT 1990 - czy warto i jaki wzmacniacz?


Recommended Posts

Te słuchawki w przeciwieństwie do większości domowych słuchawek otwartych maja dobry, nisko  schodzący bas, ładną i czytelną górę bez specjalnych podbarwień, o co dość trudno w przypadku większości słuchawek o zbliżonej do nich cenie. Do tego ich wokal nie jest schowany, ani podbity i ma naturalne brzmienie. Są dość dobrze wyrównane tonalnie z pokreślonymi nieco skrajami pasma. Do tego są bardzo dobrze i solidnie wykonane. Jest to jednak okupione dość sporą ich masą. Rzecz w tym że wiele droższych słuchawek, będących do nich konkurencją jest często cięższych. Mogą grać bardzo głośno i nie trzeba do tego super mocnego wzmacniacza słuchawkowego. To w końcu poprzedni model słuchawek flagowych u tego producenta, a ma on w swojej ofercie bardzo dużo różnych modeli. Można je do tego ostatnimi czasy trafić bardzo tanio. Można znaleźć w dość zbliżonej cenie słuchawki które będą miały jeszcze lepsza przestrzeń, ale jest to z reguły okupione słabszym i nieschodzącym zbyt nisko basem. To bardzo fajny produkt, którym można się cieszyć przez długi czas, nie bojąc się że się rozpadną :) . Wielu nie docenia słuchawek tej marki, bo jest znana głównie z bardzo popularnych i tanich słuchawek i innych produktów masowego użytku, a w tej dziedzinie mają bardzo duże doświadczenie i możliwości produkcyjne. Po sprzedaniu pewnej ilości droższych modeli często obniżają ich cenę z dość racjonalnej na bardzo atrakcyjną. Dlatego warto się nimi interesować. Beyerdynamic DT 1990 mają mocno podbite skraje pasma, lecz bez niskiego basu. Wiem że dla wielu ich użytkowników po jakimś czasie stają się męczące. AKG z serii K7XX mają również dużo góry pasma, lecz z ubogim i dość wcześnie opadającym dołem. A Philipsy z serii Fidelio X , będąc bardzo uniwersalnymi, szczególnie dobrze sprawdzają się w muzyce Rock/Pop i innej gdzie ważny jest dobry bas, do tego trudno im odmówić klasy. Mają zalety słuchawek otwartych i konstrukcji zamkniętych, bez specjalnych wad. W przypadku słuchawek Fidelio do X2HR bardzo łatwo o inny kabel, bo jest do nich potrzebny taki który ma od strony słuchawek zwykły jack 3,5 mm bez żadnych zabezpieczeń czy  jakiegoś specjalnego przewężenia, dzięki któremu musi się zmieścić w zagłębieniu, które wielu producentów umieszcza w takim miejscu styku. To chyba wszystko, dlaczego warto je brać pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

To chyba wszystko, dlaczego warto je brać pod uwagę.

Mógłbym sie zgodzić z powyższym. Ale widzę tez wady. Dla mnie wady to:

- za duże (nie lubie az takich rozmiarów ale to tylko moje zdanie, dla kogos innego moze być zaletą)

- czytelność/szczegółowość u Ciebie na plus, ja wprowadzam lekkie korekty na wyższych

- niezdejmowane i niewymienne pady - najwieksza wada (chyba że jednak są) to poprosze o sprostowanie mnie . Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są faktycznie spore, jak przystało na topowy model :) . Dla mnie to ich duża zaleta. Średnica zewnętrzna padów to 107 mm. Rzadko można spotkać większe i to niewiele, bo 110 mm to największy rozmiar okrągłych padów. Wewnątrz jest jednak owalny otwór na ucho. Są bardzo wygodne i dzięki temu że są takie duże, jest sporo przestrzeni na uszy i można w nich siedzieć długo bez zmęczenia. Opaska na głowę jest również szeroka i miękka. Dobrze dopasowują się na głowie z mechanizmem samoregulującym się. Szczegółowość jest ich dużą zaletą dla mnie. Co do tego że mają niezdejmowane pady, to jest nie prawdą. Takie były X1. W nich były pady przyklejane, co nie jest dużym problemem, bo zwykle takie pady trzymają się jak nalepka. Łatwo ją zedrzeć i przykleić nową po ich zużyciu. Szybko zużywają się pady z ekoskóry, a tu są welurowe. Od wersji X2 mają łatwo zdejmowane pady na plastikowym stelażu na zatrzaskach. W przypadku wymiany, potrzebne są albo oryginalne przeznaczone do nich, albo trzeba założyć pady na te stelaże ze starych padów.

 Co do DT1990 to mój błąd, pisałem o DT 990. Z tego co wiem 1990 są już lepsze :) i droższe. Za to w ich cenie wolałbym jakieś słuchawki planarne, potrzebny były do nic zwykle jednak mocniejszy wzmacniacz słuchawkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Od wersji X2 mają łatwo zdejmowane pady na plastikowym stelażu na zatrzaskach. W przypadku wymiany, potrzebne są albo oryginalne przeznaczone do nich, albo trzeba założyć pady na te stelaże ze starych padów.

Ok w takim razie dziekuje za sprostowanie i wycofuje się z twierdzenia że...

 

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

niezdejmowane i niewymienne pady - najwieksza wada

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic DT1990 Pro to bardzo dobre słuchawki ale wymagające w związku z czym warto zapewnić im wydajny wzmacniacz. Topping DX7 Pro jest dobrym kierunkiem jeśli chciałbyś postawić na dynamikę i precyzję. Łagodniejsze brzmienie uzyskasz wykorzystując Shanling EM5 ale tutaj robi się niestety zdecydowanie wyższa kwota. 
iFi Audio Zen DAC Signature w połączeniu z Zen Can zapewni Ci łagodniejsze brzmienie niż Topping DX7 Pro i warto byłoby posłuchać takiego zestawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie jeżeli ci zależy na dosyć równym graniu, bez dominacji któregoś z pasm, z bardzo dobrą przestrzenią i separacją dźwięków to polecam sprawdzić model Hifiman Deva Pro, jeżeli będziesz korzystał z wyjścia USB to nie musisz się martwić o dokupowanie dodatkowego wzmacniacza, ponieważ z dedykowanym adapterem Bluemini R2R grają bardzo dobrze.

Druga opcja to model Sundara, który ma podbite i pełniej brzmiące basy, z bliższą średnicą, który nie gra już tak liniowo jak Deva, ale oba są często wybierane w zależności od wymagań co do dźwięku. Co do wzmacniaczy Topping kładzie nacisk na bardzo dobrą przestrzeń i szczegółowość grania, natomiast iFi nadaje graniu trochę ciepła, lepsze ukazanie emocji z utworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...