Skocz do zawartości

Wzmacnniacz do Klipsch RP-280F do 3000zł


Luk Pl

Recommended Posts

Witam, szukam wzmacniacza do kolumn Klipsch RP-280F, budżet to 3000zł (niestety nie do przeskoczenia)

Jeśli chodzi o moje preferencje to najbardziej zależy mi na szczegółowości dźwięku oraz szerokiej scenie, słucham wielu zróżnicowanych gatunków muzyki. Co do wyposażenia mile widziane wejście optyczne czy wejście USB, ponieważ muzykę puszczam głównie z komputera.

Moje dotychczasowe doświadczenia ze wzmacniaczami i w/w kolumn chronologicznie:
- Onkyo TX-8050 (do tej pory najlepiej grający dla mnie wzmacniacz w tym zestawieniu)
- NAD C300 (nadal z niego korzystam, zakupiony za niewielkie pieniądze żeby coś grało w czasie poszukiwań kolejnego wzmacniacza, gra bardzo fajnie jak na swoją cenę)
- Magnat MR 780 (niestety zwrócony, zawiodła mnie jakość wykonania i co najważniejsze jakość dźwięku)
- Onkyo TX-8220 (dramat, ten amplituner należy omijać bardzo szerokim łukiem, podkopał moje zaufanie do marki Onkyo)
- Primare I22 (niestety nie spełnił wysokich oczekiwań, nie zgrywa się dobrze z Klipsch RP-280F)

Rozważam w tej chwili dwa modele wzmacniaczy:
- NAD C356BEE (nowy)
- Cambridge Audio CXA80 (używany)

Oczywiście rozważę też inne propozycje, zapraszam do dyskusji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Jak bierzesz pod uwagę Cambridge Audio CXA80 używkę, to sprawdź też używany Atoll In100se, gra dość delkatnie u góry co przy RP280F będzie sporą zaletą.

Dziękuje za zainteresowanie tematem, ciekawa propozycja. Jednak Cambridge CXA80 mogę kupić lokalnie, po wcześniejszym sprawdzeniu. Boję się używek, a w szczególności kupowanych wysyłkowo z niepewnego źródła. Jestem wiec ograniczony do dystrybutorów nowego sprzętu lub lokalnych ogłoszeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś postawić na dynamikę i szczegółowość to bierz CA CXA80. Masz tutaj wszystko czego oczekujesz tylko przed ostateczną decyzją posłuchałbym takiego zestawienia, ponieważ wysokich tonów będzie dużo :)
Bardziej muzykalny charakter brzmienia uzyskasz podłączając Audiolaba 6000a, góra będzie bardziej stonowana ale nie pozbawiona detali. 
W zakładanym budżecie powinieneś znaleźć na rynku wtórnym Cyrus One lub One HD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2022 o 22:19, Wito76 napisał:

A myślałeś o wzmacniaczu lampowym? W takim budżecie spokojnie znajdziesz Yaqina, który często zestawiany jest z klipschami. Wg wielu opinii spokojnie konkuruje i wygrywa z wieloma tranzystorami w tej półce.

Na pewno kiedyś pomyślę, ale na ta chwile cieszę się z zakupu Cambridge CXA60. Polecam każdemu kto szuka pieca do Klipsch RP-280F, gra to rewelacyjnie. Wysokich tonów rzeczywiście jest trochę dużo, ale taka charakterystyka kolumn, sam wzmacniacz nie dokłada ich tyle że przeszkadzają. Scena też nie jest bardzo mocną strona CXA60, ale jakość dźwięku jest po prostu świetna. Gra równo na całym pasmie, a jeśli słuchamy muzyki elektronicznej te wysokie tony nagle stają się mocna strona zestawu. Dla mnie generalnie bajka. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...