Skocz do zawartości

Zestaw audio - prośba o opinię


PetroniuszPio

Recommended Posts

Cześć! 
Co myślicie o połączeniu Heco Aurora 700 + Yamaha RN602?

Pomieszczenie: salon w kamienicy, ok 25 m2

Muzyka: głównie elektronika 4x4, więc docenię ciepły, sprężysty dół

Ze względu na sąsiadów przez większość czasu sprzęt będzie grał umiarkowanie cicho 

Zródło: spotify i winyl 

 

 

Edytowano przez PetroniuszPio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PetroniuszPio napisał:

Cześć! 
Co myślicie o połączeniu Heco Aurora 700 + Yamaha RN602?

Pomieszczenie: salon w kamienicy, ok 25 m2

Muzyka: głównie elektronika 4x4, więc docenię ciepły, sprężysty dół

Ze względu na sąsiadów przez większość czasu sprzęt będzie grał umiarkowanie cicho 

Zródło: spotify i winyl 

 

 

Hello,
masz możliwość gdzieś tego zestawienia posłuchać? To wybór często wałkowany i raczej sprawdzony (bezpieczny) tutaj na forum, ale może poczytaj trochę tematów: https://forum.audio.com.pl/search/?q=aurora 700&quick=1 Jest tego sporo i może Cię jakoś nakieruje. Nie wiemy też, czy to Twój pierwszy zestaw, czy aktualnie czegoś już słuchasz? Jeśli tak, to co się nie podoba? :) Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw uniwersalny, swego czasu bardzo często polecany na forum.

Do "normalnego" odsłuchu powinien Ci odpowiadać.  Jednak przy bardzo głośnym słuchaniu, ten amplituner nie za bardzo się sprawdzi, ma za mały zapas mocy.

Użytkowałem go 2 lata, ale z Dali Zensor 7 , było to dobre połączenie. Zensorki obecnie mam na sprzedaż :) 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)
Tak, czytałem forum, ale spotkałem się z głosami że ta Yamaha "nie da rady z 700". 
Teraz rozumiem co autor miał na myśli  - tu mogę się pogodzić. 

Zwłaszcza, że jest to mój pierwszy zestaw i pewnie w przyszłości wymienię kolumny na inne. 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu w domu przed kupnem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest, ale już po raz kolejny słyszę, że 602 nie radzi sobie z Aurorami 700. Grają u mnie już z rok i jakoś nie zauważyłem braku mocy. Salon ok 25m2. Na początku był Denon dra 800 czy coś podobnego. Burczało to strasznie, ale sprzedawca zapewniał, że Denon da radę. Po zmianie na RN 602 zaczęło grać tak jak trzeba. Zniknął buczący bas i pojawiły się szczegóły w wysokich i średnich tonach. Ale może ja się po prostu nie znam.  Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,że nie radzi sobie z Aurorami, tylko,że ma mały zapas mocy do głośniego grania. Przy dużych głośnościach mocno słyszalne stają się zniekształcenia.

I tyle. A że ten ampli potrafi  dosyć fajnie grać w "normalnych" głośnościach to wiem i potwierdziłem. Miałem go przez 2 lata.  Później miałem AS 701 , teraz mam 1200 , także jakieś porównanie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie często wybierane i jak ten amplituner był dostępny to często polecane również na forum, więc jak najbardziej jest to dobry trop. Zawsze możesz jeszcze spróbować czegoś alternatywnego, żeby zobaczyć jaka charakterystyka będzie dla Ciebie odpowiednia i czy nie zmodyfikować tego zestawu. Najważniejsze to po prostu posłuchać, wtedy wszystko staje się łatwiejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...