Skocz do zawartości

zestaw do TV, do wszystkiego i do niczego


SybillasPlus

Recommended Posts

Poszukaj kolumn o wyższej skuteczności. Przetestuj jeszcze inne. Sprawdź Heco. Powinno być więc dołu. Masz link do oferty sprzedawcy?

Propozycje do odsłuchu

https://m.olx.pl/d/oferta/atl-hans-deutsch-hd-308-swietne-kolumny-okazja-CID99-IDPLcVO.html

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosniki-peerless-linia-transmisyjna-drewniane-bialy-kruk-CID99-IDNDAUe.html

 

Cdn.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2022 o 18:27, SybillasPlus napisał:

Piotr Sonido - Tannoy'e wygladaja sensownie, natomiast czy mówimy otym samym modelu ? M4 vs F4

M4 są ciemniejsze. F4 grają jaśniej, bardziej liniowo, lżej.

Dnia 30.06.2022 o 18:27, SybillasPlus napisał:

byłem dzisiaj w salonie i tak:

Elac Debut 2.0 B6 z jakims ampli yamaha - fajna energia, punktowy i czysty bas, dobry detal i po prostu - fajna muzykalnosc. mysle ze w 19.7 m2 zrobiłby robote.

Indiana line wolnostojace - po raz pierwszy w zyciu doswiadczylem czegos, co opisalbym jako szeroką scene, fajne odczucie, do tego separacja tonów no i tony wysokie z tego twitterka - super czyste i nie gryzące w uszy. Ale bas jakiś taki...


co do Audio Pro A26 - porażka, 10 leveli nizej niz poprzednicy, przy wiekszej glosnosci zaczęły niemiłosiernie buczeć, tragedia.

poki co , next step to przesluchanie Quadrali i jak bedzie ok to dobranie wzmaka 

Hehehe to jest ciekawe bo kto odsłucha te kolumny audio Pro to właśnie ma później o nich takie opinie. :P

No to jak Indiana tak zagrała to powiem Ci opcja BX6 od kolegi jest na prawdę na miejscu!

Dnia 4.07.2022 o 20:13, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

„A26 zdecydowanie nie zrobią roboty. Ale wróćmy do sedna”

a dlaczego Waszym zdaniem nie zrobią roboty? Czego miałoby zabraknąć ?;)

 

Dnia 30.06.2022 o 18:27, SybillasPlus napisał:

co do Audio Pro A26 - porażka, 10 leveli nizej niz poprzednicy, przy wiekszej glosnosci zaczęły niemiłosiernie buczeć, tragedia.

Tyle w temacie. Kto odslucha tych kolumni wraca na forum ma podobne zdanie. Do tej pory nie przeczytałem tutaj ani jednej pozytywnej opinii o nich. Niestety też sam ich nie lubię :/

 

Za 500 zł jest zestaw 5 kolumn? To bierz bez wahania!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj u tego samego Pana u którego kupowałem i missiony zamieniłem na 

ELTAX CONCEPT 200 (są węższe niż HECO)

image.thumb.png.a4b2ccbee2b18ed01da663ce3985ba5b.png

image.thumb.png.68084871fed4e3716c4849f8bfae760d.png

testowałem wzmacniacz Kenwood AK 5040R - z nim obydwie kolumny zagrały super, o wiele bardziej mi się podoba dźwięk tego wzmacniacza niż w technics. Niestety Kenwood nie zmieściłby się na półce w szafce rtv :/ 

pozostałem więc przy tym technicsie i teraz już odczucia z domu:

wyraźnie większy bas, mniej cofnięta średnica, zupełnie inne wrażenia przy cichszym odsłuchu, to jest to o co mi chodziło (muzyka jako tło). na flat także eltax grają ładnie.

loudness nie muszę wogóle włączać (przy missionach brzydko buczało). bas schodzi niżej i ładnie wypełnia muzykę energią.

co prawda, przy elektronice (bass house, g-house) ten bas jest trochę za ślamazarny, za wolny, natomiast przy muzyce filmowej, jazz - pasuje idealnie.

przy filmach - super

kolumny stoją 15 cm od ściany (mimo tylnego bass reflex) i raczej nie słszę dudnienia

szkoda, że te Quadrale nie pojawiły się pare dni wcześniej :/ 

wzmacniacz zostawiłem ten, bo będzie mi go łatwiej sprzedać, wymieniam go na mocniejszy. Nie ukrywam, że podobają mi się wizualnie wzmacniacze z lat 90 , takie jak:

image.png.dbca0bafbefb010461e8f25cd858120f.png

image.png.5ebd393629b2e684e5cf8b1ae6372dff.png

image.png.6cf37d822fd93442230a9a58c6d434a1.png

image.png.394c49759bbe3ffacdd42d8330fa8f47.png

 

szczególnie ten kenwood i pioneery, natomiast nie wiem, czy znajdę coś tak mocnego jak kenwood ale mniejsze gabarytowo. 

więc mam teraz dwa kierunki: powyższy (ale coś mniejszego jak znajdę/polecicie)

lub CHIŃCYK :D

myślę o tym SMSL Q5 PRO... czy on ma moduł BT? nie moge tego znalesc w specyfikacji. no i czy napędziłby takie kolumny... 

 

jeśli chodzi o źródła, to TV (filmy) , natomiast muzyka: telefon. 

obecnie (oraz zakładając że zostane póki co przy starszym wzmaku) łączę się WYJŚCIE SŁUCHAWKOWE TV JACK 3.5MM - RCA we wzmacniaczu. Czy to jest ok, czy lepsza jakosc dzwieku bylaby po OPTYK TV - PRZEJSCIOWKA - RCA we wzmaku

 

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zagotować wzmacniacz to go tam wciskaj. Nie wróżę żadnej przyszłości elektronice w tym miejscu.

Powieś TV na ścianę tak z 20 cm nad linią kolumn, a zwolni się miejsce na wzmacniacz i inny sprzęt. To powinieneś najpierw zrobić.

Na dole mogą stać płyty cd, ewentualnie jakieś playery, odtwarzacze, które nie potrzebują dobrej wentylacji.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę już edytować, wybaczcie dublowanie posta

poczytałem trochę forum w kwestii wentylacji wzmacniacza i raczej na pewno powiesze tv na ścianę + ew. niższa szafka (bez nóżek), natomiast telewizor byłby maksymalnie na linii głośników (dolna krawędź telewizora = linia głośników), gdyż wówczas byłoby niewygodnie oglądać (mam niskawą kanapę).

 

edit: zamawiam uchwyt, wzmacniacz pojdzie na szafkę (poki co szafka zostanie ta co jest), dodatkowo bd mial miejsce żeby kiedys jak bd chcial obecny zestaw dac do sypialni, wrzucic tam jakies podstawkowe (typu elac br6 z ew. wzmakiem).

 

ale poki co zostaje ten zestaw co jest, jestem bardzo zadowolony, jedna rzecz - tak jak pisałem, szukam czegos z lat 90 (aka ten kenwood, pioneer), ew. chinczyk. 

 

 

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

M4 są ciemniejsze. F4 grają jaśniej, bardziej liniowo, lżej.

Hehehe to jest ciekawe bo kto odsłucha te kolumny audio Pro to właśnie ma później o nich takie opinie. :P

No to jak Indiana tak zagrała to powiem Ci opcja BX6 od kolegi jest na prawdę na miejscu!

 

Tyle w temacie. Kto odslucha tych kolumni wraca na forum ma podobne zdanie. Do tej pory nie przeczytałem tutaj ani jednej pozytywnej opinii o nich. Niestety też sam ich nie lubię :/

 

Za 500 zł jest zestaw 5 kolumn? To bierz bez wahania!

Piotr

Na sprzedane, ogromne ilości tych głośników, masa klientów jest zadowolona z tego produktu. Jeśli ktoś mierzy je z produktami z wyższej półki, to niestety ma błędy punkt odniesienia.

6 godzin temu, Butler napisał:

Czego miałoby zabraknąć ? Wiem na pewno czego mają za dużo. Marketingu. Tego mają najwięcej, całej reszty im zdecydowanie brakuje.

To 2000 zł za parę, czyli mniej niż popularny zestaw Yamahy Pianocraft MCR670, 

Jego główne zadanie to pogrom soundbarów i na tym się zatrzymajmy Panowie audiofile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary zrobię jutro, natomiast póki co mam pytanie:

kolumny na pewno zostają, czuję, że mają potencjał, grają mocniej niż Missiony. chciałbym wykrzesać z nich maksa, po dzisiejszych odsłuchach już wiem czego mi brakuje w dźwięku:

jest to średnica. w każdym gatunku muzycznym wokale są wycofane, szczególnie przy zwiększeniu basu. wtedy dół rozlewa się jakby na resztę pasma. Dźwięk ma wtedy fajny drive ( coś, czego brakowało w missionach), ale jest przez to zlany, mniej detaliczny, no i wokal schowany za basem, albo po prostu wycofany. tak jakbym byłna koncercie, ale na przodzie sceny był basista, perkusja, a wokalista za nimi. przy przekręcaniu gałki bass czuję jakby środek , jakaś część pasma była odcinana, nagle cichła.

 

pytanie: czy któryś ze wzmacniaczy o jakich wspomniałem wcześniej zapewniłby lepszą separację , grałby bardziej analitycznie oraz dawał dobry środek przy zachowaniu atutów tych kolumn (dobry bas) ? chodzi mi o Pioneery, Kenwoody , Sony czy Onkyo z lat 90. 

jeśli nie, to jakie nowe wzmacniacze stereo (jeśli nowe, to dobrze jakby miały BT i Wiifi) byście polecali?

co do audio pro a26 to mysle, ze jako glosniki biurkowe do kompa lub do malutkiej sypialni moglyby dac rade, natomiast jako glosniki do tv uważam, że nazwa soundbar killer jest "trochę na wyrost".  "na wyrost", bo nie zapewnia tego co soundbar (bas z woofera) więc w filmach przegrywa, i "trochę", bo jednak w reszcie pasma daje czysty dźwięk, lepszy niż z malutkim tweeterków  w belce, ale ogólnie samo okreslenie soundbar killer właściwie jest częściowo dobre, bo jakościowo pozycjonuje te głośniki bliżej soundbarów niż zestawów stereo.

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie przepraszam za podwójny post, ale po przeszukaniu modeli i przeczytaniu opinii, jeśli chodzi o sprzęt używany to wyselekcjonowałem taką listę:

ARCAM ALPHA 7

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640A V2

COPLAND CSA 8

DENON PMA 1500 AE

DENON PMA 860

GRUNDIG FINE ARTS A9000

JVC AX1100

KENWOOD KA 4040 R

KENWOOD KA-6100

KENWOOD KA-7090R

LUXMAN L-410

LUXMAN LV-113

ONKYO A 8051

ONKYO A-8850

ONKYO A-9050

PIONEER 656 MK II

PIONEER A 676 REFERENCE STEREO AMPLIFIER

PIONEER A400X

PIONEER A-705R

PIONEER A757

PIONEER SA-8500MKII

ROTEL RA-931

SHARP SM-1144 PRECISION AMPLIFIER

TEAC A-X 35MKII DC

 

czy któryś z forumowiczów zna, ma bądź po prostu mógłby ktorykolwiek z powyższych polecić?

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze Quadral, Magnat, Phonar, Nubert, Canton Ergo. Nie ograniczaj się do tego co masz. Wg Twojego opisu kolumny grają V ką. Wzmacniacz trzeba by dobierać jak pod klipsche. :))) Taka sygnatura dźwięku mnie męczyła po dłuższym słuchaniu. Owszem jest to fajne, ale... Do czasu. Nie twierdzę, że może się nie podobać takie granie. Może Tobie będzie odpowiadać?

Przy wyborze wzmacniacza zwróć uwagę na impedancję kolumn https://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-impedancja.php

oraz efektywność. Im efektywność bliższa 90 dB tym mniej wydajny prądowo wzmacniacz można podłączyć. Link do artykułu https://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-efektywnosc.php

Oprócz walorów dźwiękowych ważne jest dopasowanie elektryczne kolumn i wzmacniacza.

Możesz podać efektywność i impedancję kolumn? Nie każdy wzmacniacz obsłuży kolumny 4 omowe. Będzie się grzał. 

Wzmacniacz używany wymaga dogłębnego serwisu KAŻDY. Koszty od 300 zł w górę. Przy czym górnej granicy nie ma. :))))

Jak ostatecznie, definitywnie zdecydujesz się na kolumny, będziemy dobierać wzmacniacz.

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś ja osobiście bym szedł w Cambridge, Luxman, ewentualnie Rotel patrząc na to co chcesz uzyskać w połączeniu z tymi Mission. Ale nie znam tego Coplanda, Denon 1500 to raczej nie ten kierunek, starsze Kenwoody kojarzę raczej z gęstszym brzmieniem, ale pewnie też zależy od modelu jak zawsze, Onkyo są stosunkowo świeże i mają granie jak Onkyo. Z Onkyo wyłamywał się brzmieniowo jedynie model A5VL, który oferował brzmienie nieco inne i to był bardzo fajny wzmacniacz. 

Pewnie jeszcze ktoś wypowie swoje zdanie, więc jakieś wnioski na pewno się uda wyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolumnie mam napisane:

music power 200 Watt

Sinus Power 100 Watt

Impedancja: 4 - 8 Ohm

efektywność: (2,83V / 1M) 88 db

 

także co do Eltax Concept 200, które obecnie mam - jestem na nie już zdecydowany, tzn chcę docelowy wzmacniacz dobrać pod nie. Jakieś typy?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Z tego co wymieniłeś ja osobiście bym szedł w Cambridge, Luxman, ewentualnie Rotel patrząc na to co chcesz uzyskać w połączeniu z tymi Mission. Ale nie znam tego Coplanda, Denon 1500 to raczej nie ten kierunek, starsze Kenwoody kojarzę raczej z gęstszym brzmieniem, ale pewnie też zależy od modelu jak zawsze, Onkyo są stosunkowo świeże i mają granie jak Onkyo. Z Onkyo wyłamywał się brzmieniowo jedynie model A5VL, który oferował brzmienie nieco inne i to był bardzo fajny wzmacniacz. 

Pewnie jeszcze ktoś wypowie swoje zdanie, więc jakieś wnioski na pewno się uda wyciągnąć.

dla jasności - mówimy o połączeniu z Eltaxami

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2022 o 19:42, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Na sprzedane, ogromne ilości tych głośników, masa klientów jest zadowolona z tego produktu. Jeśli ktoś mierzy je z produktami z wyższej półki, to niestety ma błędy punkt odniesienia.

Tu sporo klientów mierzyło je z niższymi modelami, tańszymi. Wypadały lepiej.

Dnia 6.07.2022 o 19:42, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To 2000 zł za parę, czyli mniej niż popularny zestaw Yamahy Pianocraft MCR670, 

Jego główne zadanie to pogrom soundbarów i na tym się zatrzymajmy Panowie audiofile.

No ale właśnie 670 to klasa lepiej. Dlatego nie ma co porównywać tych dwóch urządzeń. I faktycznie zatrzymajmy polecenia ich przy najmniej tutaj to będzie spokój z tymi dyskusjami.

 

@SybillasPlus starsze wzmacniacze nie grzały się tak bardzo. Więc dobry trop obrałeś idąc w nie.

I właśnie trzeba patrzeć pod kątem wyboru do ELTAXów. Starsze modele tych kolumn były na prawdę fajne. Później marka niestety nieco podupadła.

Liste masz zdecydowanie za długą.

Powinieneś ją skrócić przez badanie stanu urządzeń albo od kogo to kupujesz. Czy jest to komis, czy sprzedający daje jakiś termin gwarancji, sprawdzenia urządzenia itp.

Cambirdge 640 i Onkyo 9050 to raczej nowsze urządzenia. Tu Cambridge gra lepiej, z Eltaxami zabrzmi delikatnie jaśniej. Konkretnie, szybko. To taki pierwowzór modelu CXA60.

Wzmacniacze o cieplejszym brzmieniu to Kenwoody , Denon 1500 czy Pioneer 656. Tu uzyskasz łagodniejszą górę , cieplejszy ale nie koniecznie potężny doł.

PMA 860 i Onkyo 8850 zagraja cieplej ale bardziej liniowo od powyższych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 6.07.2022 o 19:42, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Na sprzedane, ogromne ilości tych głośników, masa klientów jest zadowolona z tego produktu. Jeśli ktoś mierzy je z produktami z wyższej półki, to niestety ma błędy punkt odniesienia.

Tu sporo klientów mierzyło je z niższymi modelami, tańszymi. Wypadały lepiej.

Poprosimy o konkretne przykłady , które modele konkretnych firm. Taka wypowiedź nic nie wnosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...