Skocz do zawartości

zestaw do TV, do wszystkiego i do niczego


SybillasPlus

Recommended Posts

Eltaxy póki co zostają. 
co do wzmacniacza, Cambridge 640 odsłuchiwałem i był super, narazie jednak poza zakresem cenowym. 

 

Wziąłem Pioneera A-445 (wizualnie bardzo mi się podoba)

image.thumb.png.06c2bd3327b958b82dc6b858d36ea275.png

i odczucia są takie: Basu jest nadal dużo, właściwie to więcej, ale jest lepszej jakości, kontrolowany, zupełnie inna dynamika Bas schodzi niżej, wysokie tony ładnie wybrzmiewają. Zakres częstotliwości się jakby "rozsunął" i pojawiła się średnica. To jest to, o co mi chodziło. Mam wrażenie, że wzmacniacz o wiele lepiej kontroluje kolumny. 

Dźwięk nie zlewa się w całość (technics grał bardziej jak boombox). 

co prawda w missionach jednak góra wybrzmiewała jakoś ładniej, ale tam zupełnie brakowało basu

Zostaję przy tym zestawie, po wakacjach dozbieram i zmienię wzmacniacz na Cambridge, plus pod koniec roku będę szukał też lepszych kolumn. 

To na czym chcę się skupić teraz to po pierwsze, źródła muzyki, po drugie: adaptacja pomieszczenia (w miarę możliwości).

co do źródeł, to obecnie są dwa:

1. TV po Jack 3.5 mm --> 2x RCA 

2. telefon --> 2x RCA  (Monkey Cable)

i docelowo zmieniam to na:

AD.1 :chcę kupić przetwornik , żeby z TV połączyć się po optyku - czy to zwiększy bezpieczeństwo (ryzyko spalenia wyjścia słuchawkowego) i polepszy jakość dźwięku?

AD 2: chcę kupić także moduł bluetooth: https://www.philips.pl/c-p/AEA2700_12/adapter-bluetooth

 

problem, jaki teraz chcę rozwiązać to brzydki pogłos (otwarta kuchnia) oraz wrażenie, jakby część basu wybrzmiewała w pomieszczeniu (jednostajne buczenie). Tak jakby część dźwięku przy słuchaniu muzyki "zatrzymywała" się w pokoju. Chodzi mi o maksymalne wytłumienie pomieszczenia w zakresie, jakim jest to możliwe (ze względów praktycznych oraz estetycznych). Dodatkowo zmniejszenie pogłosu podczas rozmowy. 

kolumny odsunąłem w lewo już maksymalnie, niestety nie mam możliwości innego ustawienia:

image.thumb.png.971d999f16b0518fdf87e6d971958a8a.png

image.thumb.png.27f729fbcb78d385f30ade12b6f55cab.png

 

 

image.thumb.png.783e1fafdbc0b68bec35facbe8ce643d.png

 

myślałem o jakichś absorberach za kolumnami plus po drugiej stronie pokoju pod ścianą mam kanapę. Nad nią półki, natomiast pod nimi byłoby miejsce na powieszenie jakiegoś absorbera (najlepiej po prostu jakiś wełniany panel w kolorze białym). 

image.thumb.png.e30eb8cebeaa535e41f4b5c214668abc.png

 

Niestety z uwagi na budżet nie mam możliwości zlecenia tego profesjonalnej firmie. 

Czy jest to dobry kierunek i szansa na poprawę akustyki? Jeśli tak, to mogę w tym temacie kontynuować ten wątek i wkleić ew. rozwiązania, które bym znalazł?

Wątek ten zakończę podziękowaniami dla udzielających się w temacie. Wiem, w jakim kierunku iść w niedalekiej przyszłości, jeśli chodzi o zmianę sprzętu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy prawej kolumnie gdzie jest okno balkonowe daj gruba zasłonę. Po prawej stronie z tylu gdzie kaloryfer tez moglaby byc ale zakryje obraz. Nad kanapą możesz kupić taniej od zbsorbera obraz na plotnie np. 160x80 a od tyłu wypełnić go wełną. Będzie taniej.  Mój znajomy tak zrobił i jest efekt. Reszta pokoju wygląda ok. Ewentualnie kolce pod kolumny jeśli chcesz trochę poskromić bas.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To mało popularny produkt. Nie przypominam sobie abyś o nim wspominał w celu porównawczym do A26/28.

Ale być może...koledzy z S4Home dużo tego sprzedają :)

To nie do mnie powinna byc odpowiedz ;) Ja do Piotrka pisalem, ze jednak nieduzo osob ;)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

To nie do mnie powinna byc odpowiedz ;) Ja do Piotrka pisalem, ze jednak nieduzo osob ;)

Racja, kolega Piotr przeczyta to sobie i może się jeszcze wypowie. W każdym razie, ja tego modelu nie słuchałem i na żywo również nie widziałem. Mogę co najwyżej powiedzieć, że źle nie wygląda na podstawie fotek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SybillasPlus napisał:

co do źródeł, to obecnie są dwa:

1. TV po Jack 3.5 mm --> 2x RCA 

2. telefon --> 2x RCA  (Monkey Cable)

Oba bardzo słabej jakości.

15 godzin temu, SybillasPlus napisał:

i docelowo zmieniam to na:

AD.1 :chcę kupić przetwornik , żeby z TV połączyć się po optyku - czy to zwiększy bezpieczeństwo (ryzyko spalenia wyjścia słuchawkowego) i polepszy jakość dźwięku?

AD 2: chcę kupić także moduł bluetooth: https://www.philips.pl/c-p/AEA2700_12/adapter-bluetooth

Wyjście słuchawkowe się nie spali. Jakośc z TV polepszysz nieco. Ale nie ma sensu kupowac do tego drogiego przetwornika. Albo bardzo podstawowy Fioo albo Cambridge DAC 100 lub Project DAC. Moim zdaniem musisz zainwestować w lepsze źródło po prostu.

Absorbery to jest jedna sprawa ale druga to ta, że te kolumny stoją w rogu. Tam bas zawsze będzie się wzmacniał. Dobrym pomysłem jest położenie czegoś za tą kolumną.

14 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Chyba jednak malo osob ;)

Być może nie padła ta konkretna nazwa.

@robotnik pamiętasz z którym to modelem porównywałeś?

No przecież także dosłownie w zeszłym tygodniu pisał kolega o najsłabszym dzwieku właśnie z Audio Pro.

14 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Racja, kolega Piotr przeczyta to sobie i może się jeszcze wypowie. W każdym razie, ja tego modelu nie słuchałem i na żywo również nie widziałem. Mogę co najwyżej powiedzieć, że źle nie wygląda na podstawie fotek.

Skupmy się już na tym wątku. Jeśli chcecie możemy założyć osobny wątek o Audio pro. Gdzie ludzie będa się wypowiadać tylko o nich i o porównywalnych zestawach. Co Wy na to?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Oba bardzo słabej jakości.

Wyjście słuchawkowe się nie spali. Jakośc z TV polepszysz nieco. Ale nie ma sensu kupowac do tego drogiego przetwornika. Albo bardzo podstawowy Fioo albo Cambridge DAC 100 lub Project DAC. Moim zdaniem musisz zainwestować w lepsze źródło po prostu.

Absorbery to jest jedna sprawa ale druga to ta, że te kolumny stoją w rogu. Tam bas zawsze będzie się wzmacniał. Dobrym pomysłem jest położenie czegoś za tą kolumną.

Być może nie padła ta konkretna nazwa.

@robotnik pamiętasz z którym to modelem porównywałeś?

No przecież także dosłownie w zeszłym tygodniu pisał kolega o najsłabszym dzwieku właśnie z Audio Pro.

Skupmy się już na tym wątku. Jeśli chcecie możemy założyć osobny wątek o Audio pro. Gdzie ludzie będa się wypowiadać tylko o nich i o porównywalnych zestawach. Co Wy na to?

Piotr

mialem te monitory , nawet o nich pisalem - i na pewno mialem porwnanie z a36 pro - kotre nastepnego dnia po zakupie poszly do zwrotu .  Te magnaty do muzyki fajne - ale nie polecam do TV - dialogi sa przebasowione .  

W muzyce spisuje sie lepiej niz a36 pro - wogole te a36  maja tylko 4.5 calowe tweetery  obudowa jest bardzo waska i mala - dzwiek tam sie poprostu dusi - czy jak to nazwac... w cenie 3k to te glosniki graja tragiczne . Takie a26 to chociaz nadaja sie do komputera (  ale dalej jakosc/cena jest tragiczna )

Najlepiej zobaczyc film kogos na youtube o a36 - mowil to samo . a juz odkad jestem na forum to troche kolumn testowalem

Te a36 sa w kazdym apsekcie dziwekowym niszczone i to doslownie przez aktywne edifiery mk2000 - roznica w jakoscie dziwku jest poprostu kolosalna , a cena 2x nizsza.  

Jak slysze ze ktos poleca audiopro a36 to az krew sie we mnie gotuje , majac wspomnienie jak te pierdziawki za 3k graly i ze musialem tracic czas na podlaczenie , odsluch i pakowanie oraz odeslanie :)

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na próbę zamówiłem pułapkę basową, która pójdzie w kąt za prawą kolumnę. Jestem ciekaw, jaki będzie efekt. W razie czego skontaktuję się ze sprzedawcą, może coś doradzą.

image.png.0642b10549813fabc3cba8fd170ebe27.png

Jak rozumiem z takim przetwornikiem moge sie polaczyc tv --- optyk --- przetwornik --- rca do wzmacniacza. czy do wzmacniacza musi byc kabel RCA VS RCA czy Jack vs RCA?

 

ps.Cieszy mnie to, że wchodząc w używany sprzęt, oprócz jakości dźwięku, jeśli chodzi o budżet, dalej jestem poniżej ceny "dobrego soundbara z subwooferem", poniżej ceny Audio Pro A26, a dodatkowo w budżecie poprawiam akustykę.

odczucia przy filmach przy zestawie który skompletowałem są znakomite, wręcz teraz chcę trochę okiełznać bas.

co do muzyki, licze na poprawę detaliczności gdy bas będzie bardziej kontrolowany i mniejszy pogłos. 

Ale i tak jest świetnie. 

 

co do źródła, w przyszłości pomyśle o jakimś streamerze, natomiast jak to jest - w jaki sposób przetwornik poprawia jakość dźwięku? załóżmy, że mam spotify czy tidal hifi. Czy chodzi o to, że sam telewizor ma swoj przetwornik sygnału ktory ma gorsze próbkowanie (cos jak zintegrowana karta muzyczna w laptopie) ?

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 10:52, robotnik napisał:

Jak slysze ze ktos poleca audiopro a36 to az krew sie we mnie gotuje

Nie ktoś, nie ktoś :P

Dnia 11.07.2022 o 19:15, SybillasPlus napisał:

Jak rozumiem z takim przetwornikiem moge sie polaczyc tv --- optyk --- przetwornik --- rca do wzmacniacza. czy do wzmacniacza musi byc kabel RCA VS RCA czy Jack vs RCA?

Do TV wystarczy.

później z Fioo do wzmacniacza idzie 2x RCA - 2xRCA

Dnia 11.07.2022 o 19:15, SybillasPlus napisał:

co do źródła, w przyszłości pomyśle o jakimś streamerze, natomiast jak to jest - w jaki sposób przetwornik poprawia jakość dźwięku? załóżmy, że mam spotify czy tidal hifi. Czy chodzi o to, że sam telewizor ma swoj przetwornik sygnału ktory ma gorsze próbkowanie (cos jak zintegrowana karta muzyczna w laptopie) ?

To jest jedna sprawa. Czyli zastosowanie różnej jakości przetworników DAC.

Ale druga sprawa to sam transport czyli w tym przypadku TV. To Fioo to jest raczej polecane do uzupełnienia dzwieku z TV podczas ogladania filmów. Ale muzyki to bym na tym nie słuchał. Spotify i Tidal zagrają znacznie lepiej z samego streamera. A mozna go zrobić dośc tanio.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli poki co troszke sie poprawi jakosc dzwieku w filmach , na dluzsza mete zainwestuje w jakis streamer czy cos albo to co podales tego Cambridge. 

 

chodzi o streaming bluetooth jak rozumiem ? czy wifi...

 

ps. czekam az przyjdzie ta pułapka basowa, dam znac czy jest jakakolwiek różnica

powinienem też troszke dać wyżej kolumny, bo jak siedze na dywanie, to dopiero slysze fajne szczegoly w sopranach - tweetery sa na wysokosci uszu

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ktoś, nie ktoś :P

Do TV wystarczy.

później z Fioo do wzmacniacza idzie 2x RCA - 2xRCA

To jest jedna sprawa. Czyli zastosowanie różnej jakości przetworników DAC.

Ale druga sprawa to sam transport czyli w tym przypadku TV. To Fioo to jest raczej polecane do uzupełnienia dzwieku z TV podczas ogladania filmów. Ale muzyki to bym na tym nie słuchał. Spotify i Tidal zagrają znacznie lepiej z samego streamera. A mozna go zrobić dośc tanio.

Piotr

Możesz rozwinąć wątek "zrobienia streamera"? 

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 07:27, Piotr Sonido napisał:

Oba bardzo słabej jakości.

Wyjście słuchawkowe się nie spali. Jakośc z TV polepszysz nieco. Ale nie ma sensu kupowac do tego drogiego przetwornika. Albo bardzo podstawowy Fioo albo Cambridge DAC 100 lub Project DAC. Moim zdaniem musisz zainwestować w lepsze źródło po prostu.

Absorbery to jest jedna sprawa ale druga to ta, że te kolumny stoją w rogu. Tam bas zawsze będzie się wzmacniał. Dobrym pomysłem jest położenie czegoś za tą kolumną.

Być może nie padła ta konkretna nazwa.

@robotnik pamiętasz z którym to modelem porównywałeś?

No przecież także dosłownie w zeszłym tygodniu pisał kolega o najsłabszym dzwieku właśnie z Audio Pro.

Skupmy się już na tym wątku. Jeśli chcecie możemy założyć osobny wątek o Audio pro. Gdzie ludzie będa się wypowiadać tylko o nich i o porównywalnych zestawach. Co Wy na to?

Piotr

Śmiało,

AudioPro A26 bronią się na wielu płaszczyznach. Może lepiej będzie zainteresować się bieżącym modelem A28, jest się czym pochwalić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 20:03, SybillasPlus napisał:

chodzi o streaming bluetooth jak rozumiem ? czy wifi...

WiFi,

Dnia 13.07.2022 o 20:03, SybillasPlus napisał:

Możesz rozwinąć wątek "zrobienia streamera"? 

Wiim mini, Malina, Ieast M30 PRO, Nowa Taga 10

Dnia 13.07.2022 o 21:36, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Śmiało,

AudioPro A26 bronią się na wielu płaszczyznach. Może lepiej będzie zainteresować się bieżącym modelem A28, jest się czym pochwalić :)

No to zakładajcie temat :) Zobaczymy co użytkownicy forum będą mieli do powiedzenia :)

17 godzin temu, SybillasPlus napisał:

myślałem o 

https://s4home.pl/odtwarzacze-sieciowe/ieast-soundstream-m20.html

@S4Home

, czy jakość dźwięku będzie zauważalnie lepsza niż w iEAST AudioCast M5 ?

M5 nie mieliśmy z tego co kojarzę. M30 pro testowałem. To jest M20 ale jeszcze z USB

M5 nie ma wyjścia cyfrowego tylko wyjście analogowe. To dośc dużo tracisz.

Wiim mini wypada tu lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

WiFi,

Wiim mini, Malina, Ieast M30 PRO, Nowa Taga 10

No to zakładajcie temat :) Zobaczymy co użytkownicy forum będą mieli do powiedzenia :)

M5 nie mieliśmy z tego co kojarzę. M30 pro testowałem. To jest M20 ale jeszcze z USB

M5 nie ma wyjścia cyfrowego tylko wyjście analogowe. To dośc dużo tracisz.

Wiim mini wypada tu lepiej.

Piotr

Mam m5 i potwierdzam jest gorzej, z tv po optyku jakość   na ucho 2 razy lepsza porównując z m5, a co podobnego w kwocie do 700zl(z wsparciem dłuższym niż rok dwa bo różnie z tym bywa) z wyjściem cyfrowym koaksjalnym, optyk już zajęty 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SybillasPlus napisał:

myślałem o 

https://s4home.pl/odtwarzacze-sieciowe/ieast-soundstream-m20.html

@S4Home

, czy jakość dźwięku będzie zauważalnie lepsza niż w iEAST AudioCast M5 ?

Nie mieliśmy okazji testować tego AudioCast M5, więc ciężko mi tutaj się wypowiedzieć na jego temat, a teraz przychodzi nieco mniej tych urządzeń, więc nie ma jak tego zrobić na ten moment, do tego dochodzi jeszcze fakt, że prawdopodobnie (bo w obecnych czasach ciężko się połapać w tych informacjach) M30 PRO już nie będzie produkowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2022 o 10:23, ROBIXXX napisał:

Mam m5 i potwierdzam jest gorzej, z tv po optyku jakość   na ucho 2 razy lepsza porównując z m5, a co podobnego w kwocie do 700zl(z wsparciem dłuższym niż rok dwa bo różnie z tym bywa) z wyjściem cyfrowym koaksjalnym, optyk już zajęty 

Nikt CI nie  da gwarancji co do wsparcia na 2 lata :)

Ale to co potrzebujesz zapewni Ci Malina z Allo Digi One 1,2

Albo

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-sieciowy-taga-harmony-twa-10b-czarny-12242297307?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=CjwKCAjw5s6WBhA4EiwACGncZUEdII-0-VDaNDeVZ8CuwGcDlh1pxjRUVNjOnuGrKkVu-XYjTTb5OBoCdbgQAvD_BwE

To jest nowy produkt, jest szansa ze będzie wspierany dwa lata :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 21:36, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Śmiało,

AudioPro A26 bronią się na wielu płaszczyznach. Może lepiej będzie zainteresować się bieżącym modelem A28, jest się czym pochwalić :)

audiopro a26 w niczym sie nie bronia w swojej cenie . Prosze zaznaczyc ze jestescie ich JEDYNYM dystrybutorem na PL stad to zachwalanie a wrecz natarczywe wpychanie tego kazdemu i zawsze . A26 przegrywaja z kretesem z edifierami mk2000III , przegrywaja wlasciwie z wszystkim w tej klasie cenowej . ich jedyny atut to hdmi .

Mialem zarowno a26 i a36 - te kolumny w swojej cenie graja TRAGICZNIE . a36 poszly do zwrotu nastepnego dnia  po dostarczeniu , wystarczy poczytac mje posty i kipku innych osob. 

a26 powinny kosztowac z 1100zl MAKSYMALNIE i to tylko ze wzgledu na dobre wykonanie i hdmi. magnaty monitory 220 ( jak sie nie pomylilem ) graja lepiej w tej cenie , ale odstaja wykonaniem i brakiem hdmi. ( zreszta za 1100 zl tez nie sa to jakies wybitne kolumny - raczej przecietniaki )

 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Z audio pro jedynym głośnikiem aktywnym wartym zakupu jest DRUMFIRE słuchałem jest ok 

nie mam pojecia co to jest.  ale polecanie audiopro a36  przez osoby podobo znajace sie na sprzecie i potrafiace doradzic to herezja .... ciekawe ilu pracownikow tophifi ma w domu jako prywatne te gowniane kolumny :)

dla mnie za 3k polecaja natarczywie ten szit - a to dyskredytuje ich wkazdy mozliwy sposob jako rzetelny sklep i osoby . Liczy sie tylko to zeby klient kupil cos na czym maja najwieksza marze - a na te kolumienki z 4.5 calowymi wooferami stawiam ze marza jest ogromna

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...