Skocz do zawartości

zestaw do TV, do wszystkiego i do niczego


SybillasPlus

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem audiofilem, mój kontakt z dźwiękiem, gdzie zwracałem uwagę na jego jakość zakończył się kilka lat temu na słuchaniu FLAC-ów z odtwarzacza VEDIA V39 (tej firmy już dawno nie ma :P ).

moim centrum rozrywki jest  salon 19,7 m 2 (t.j. łącznie z aneksem kuchennym) .

 

niestety zdecydowałem się na dość duży telewizor jak na ten salon (65 cali). jego rozmiar i odległosc od sofy raczej wyklucza powieszenie na ścianie, natomiast stoi on na dość szerokiej szafce rtv. obok szafek znajdują się obecnie kwiatki , natomiast jest to kwestia do przedyskutowania z moją drugą połówką ;) . problemem jest to, że o ile lubię słuchać muzyki w tle, czasem nawet głośniej tak, że rozlewa się na całe pomieszczenie, o tyle dźwięk z telewizora (także w filmach) jest po prostu T R A G I C Z N Y , nieangażujący, dudniący z tyłu za telewizorem, słaby, po prostu beznadziejny. Stąd proszę o pomoc w wyborze jakiegoś rozwiązania, które udałoby się wkomponować w to pomieszczenie. 

ZASTOSOWANIE: DUŻO MUZYKI W TLE, FILMY , podział powiedzmy 60/40

BUDŻET: do 2000 zł, rozpatruje też sprzęt używany

niestety nie znam się na tym, a po moim researchu już parokrotnie zatoczyłem koło. 

Myślałem o następujących rozwiązaniach:

1) monitorki ELAC debut 2.0 B6 na podstawkach obok szafki tv, do tego jakiś wzmacniacz typu SMSL Q5 PRO (polecany tutaj). Pytanie: jak takie rozwiązanie sprawdzi się w filmach (głównie chodzi mi o bas) oraz w głośniejszym słuchaniu muzyki?

2) soundbar POLK AUDIO SIGNA S4 - tutaj wiem, że w filmach byłoby dużo niskich tonów, dynamiczny i angażujący dźwięk, ogólna poprawa względem tego czegoś, co uznaje się za głośniki TV, natomiast pytanie o muzykę: wszystkie soundbary jakich słuchałem w marketach miały takie specyficzne granie, bas i wysokie, krzykliwe tony , średnica bez jakiejkolwiek mocy, dynamiki.  Tak, jakby słyszany dźwięk podzielić na dwie części: basową i piszczącą, po prostu kalectwo. Ten soundbar jest niby zrobiony przez firmę typowo Audio, ale jak takie rozwiązanie sprawdzi się w samej muzyce?

3) używane kolumny https://allegrolokalnie.pl/oferta/tannoy-mercury-f4-custom-limited-edition i jakiś używany wzmacniacz. To najbardziej radykalne rozwiązanie, myślę o nim jako o pewnym kompromisie, w sensie, że nie potrzebowałbym suba bo byłoby ładne zejście, także w filmach. PYtanie: te ( i jakiekolwiek inne podłogówki) kolumny byłyby wciśnięte koło szafki (w tym jedna w kącie) - czy to nie za mała przestrzeń? I czy ogólnie taki mały salonik nie byłby tutaj za mały na takie kolumny?

 

4) tutaj będę wdzięczny za wasze propozycje

 

Wiem, że chcę mieć zestaw do wszystkiego i do niczego, plus mam ograniczoną przestrzeń i budżet, więc jestem gotów na pewne kompromisy ( tak, by było jako tako i w muzyce i w filmach), lecz z widoczną poprawą względem głośników TV

 

A, no i Witam forumowiczów ! 

1654522235849.jpg

pokoj.PNG

Edytowano przez SybillasPlus
stylistyka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jak najbardziej na ścianę. Rozmiar nie ma znaczenia. Są odpowiednie wieszaki. Montujesz na kółkach fi 8. W karton gips kołki moly fi 8 też powinny wystarczyć. Jeżeli nie potrafisz sam, poproś fachowca. Ja takie rzeczy robię sam. W kwestii zamontowania wieszaka TV chętnie pomogę zaczynając od doboru narzędzi.

Pytaj pisz.

Szafkę RTV można też samemu zrobić na wymiar. Ja zrobiłem. :))))). Jak lubisz biały to biała płyta jest najtańsza, montaż bardzo prosty. Wszystko zależy od projektu. A trwałość dużo solidniejsza niż gotowe ze sklepów.

Po zamontowaniu TV zwolni się miejsce np na wzmacniacz. Chyba, że coś małego w klasie D, Topping, Smsl. W 20 M2 powinno dać radę.

Budżet 2000 bardzo skromny. Kolumny podłogowe jak najbardziej, mogą być też monitory, ale dochodzi zakup standów.

Kolumny np. Phonar Laser 250, spokojnie dadzą radę w filmach a i muzyka będzie przyjemnością.

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosniki-phonar-laser-250-swietne-brzmienie-za-male-pieniadze-CID99-IDOtq4i.html

Kwiaty bardzo fajnie rozpraszają, pomagają w akustyce. Na podłogę przydałby się dywan.

Napisz skąd jesteś?

Wklej linki ofert.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundbar, o którym pisałem:

https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/polk-audio-signa-s4-soundbar-z-bezprzewodowy-subwoofer.bhtml#opis

Czy jest szansa, że sama belka jakoś zagra (nie jak pudełko po butach)?

co do telewizora, to niestety odległość od niego to niecałe 3 metry, jak pójdzie na ścianę to może być za wysoko (tak jakbym siedział w 1 rzędzie w kinie)

widzę 3 opcje:

1. tel na ściane, ok 1 metr, inna szafka tak, by kolumny były w osi telewizora pod nim

2. tel zostaje, szafka też, kolumny podstawkowe obok

3. tel zostaje, szafka też, kolumny podłogowe obok (wciśnięte)

 

co do głośników, myślałęm o https://allegrolokalnie.pl/oferta/tannoy-m4-zestwa-glosnikow-podlogowych, polecane w internecie na początek. 

lub opisane wcześniej Elac Debut 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w markecie i ostatecznie wyleczyłem się z soundbara, jako głośnik biurkowy do filmów, gdzie siedzi się tuż przy samych głośnikach, może jeszce ujdzie, choć nie jestem pewien, ale i tak całość gra w ten sposób: płaski, stłumiony dźwięk z belki plus zabrudzenie całości jakimś tam opóźnionym i beznadziejnie rozflaczałym basem, zero jakiejkolwiek dynamiki, no ogólnie porażka

 

nastawiam się na kolumny, podstawkowe lub podgłogowe, bez ruszania telewizora i szafki (póki co, z uwagi na budżet). prawa kolumna, niezależnie czy podstawkowa czy podłogowa byłaby wciśnięta w kąt , postarałbym się przesunąć szafkę pare cm w lewo, żeby uzyskać dodatkowe cm w rozstawie kolumn. I teraz pytanie:

1. jaki chiński wzmacniacz wybrać? zależy mi na komunikacji z tv oraz bluetooth, fajnie jakby było wyjście na suba

2. jeśli jakiś stary wzmacniacz typu onkyo integra a8250 to w jaki sposób skomunikować go z TV?

3. czy są jakieś modele "pewniaki" których mógłbym poszukać na rynku wtórnym jeśli chodzi o kolumny (z uwagi na miejsce, bass reflex z przodu)? 

 

niestety nie znam się całkowicie na tym, jaki wzmak powinien być do kolumn, czy chińskie toppingi etc napędzą stare duże podłogówki, czy lepiej szukać starego wzmaka plus jakiś moduł do niego?

co sądzicie o tym?

1. https://allegrolokalnie.pl/oferta/tannoy-mercury-f4-custom-limited-edition

2.https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-heco-interior-535-s

3.https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-magnat-vector-55-wroclaw-sklep-12138617661

4.https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-magnat-vision-8000-12204302879

 

ps.2. a co z kolumnami aktywnymi? typu

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/kolumny-audio/kolumny-glosnikowe-kruger-matz-passion-2-0-km0503-lewa-prawa

warto w to iść?

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2022 o 09:26, 1Ender napisał:

TV jak najbardziej na ścianę. Rozmiar nie ma znaczenia. Są odpowiednie wieszaki. Montujesz na kółkach fi 8. W karton gips kołki moly fi 8 też powinny wystarczyć. Jeżeli nie potrafisz sam, poproś fachowca. Ja takie rzeczy robię sam. W kwestii zamontowania wieszaka TV chętnie pomogę zaczynając od doboru narzędzi.

Pytaj pisz.

Szafkę RTV można też samemu zrobić na wymiar. Ja zrobiłem. :))))). Jak lubisz biały to biała płyta jest najtańsza, montaż bardzo prosty. Wszystko zależy od projektu. A trwałość dużo solidniejsza niż gotowe ze sklepów.

Po zamontowaniu TV zwolni się miejsce np na wzmacniacz. Chyba, że coś małego w klasie D, Topping, Smsl. W 20 M2 powinno dać radę.

Budżet 2000 bardzo skromny. Kolumny podłogowe jak najbardziej, mogą być też monitory, ale dochodzi zakup standów.

Kolumny np. Phonar Laser 250, spokojnie dadzą radę w filmach a i muzyka będzie przyjemnością.

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosniki-phonar-laser-250-swietne-brzmienie-za-male-pieniadze-CID99-IDOtq4i.html

Kwiaty bardzo fajnie rozpraszają, pomagają w akustyce. Na podłogę przydałby się dywan.

Napisz skąd jesteś?

Wklej linki ofert.

Pozdrawiam

 

jaki wzmacniacz do tych phonarów? chodzi mi o moc.

Byłem ostatnio w komisie RTV w Łodzi "hifi market" i Pan zadeklarował mi pomoc, ma tam spory wybór używanych kolumn i wzmacniaczy. tylko nie wiem, czy jeśli jednak szedłbym w monitory, to nie lepiej zamiast monitorów używanych za 400 zł nie kupić nowych elac b6 w promocji za 500...

p.s. myślałem jeszcze o wersji uber budżetowej będącej alternatywą dla grajbelki - wieża panasonic ak-45 (plus mialbym od razu zrodlo: cd i kasety) plus moduł BT. Co myślicie?

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, masz 50 pomysłów na minutę. Nie wiem czy da się coś Ci doradzić ;)

Moim zdaniem weź sobie jakiegoś chińczyka pokroju Topping MX5 lub np. mały amplituner jak Denon RCD-M41 i do tego monitorki. Topping zagra bardziej technicznie, równiej. Denon będzie cieplejszy, bardziej muzykalny, z łagodniejszą górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2022 o 19:23, SybillasPlus napisał:

jestem z Łodzi, natrafiłem na takie ogłoszenie:

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-quadral-quintas-5000f-ll-denon-dcd-895-pioneer-a-229-CID99-IDP6ff7.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

tutaj jest od razu wzmacniacz, ale czy byłaby możliwość podłączenia tego pod tv?

 

Ipomis - niestety, szukam jakiegoś punktu zaczepienia. 

p.s. mam możliwość odsluchu tego zestawu: czy takie duże kolumny nie sa jednak za mocne do takiego słabego wzmacniacza? opłaca się brać zestaw, czy same kolumny? proszę tutaj o poradę.

 

kolumny QUADRAL QUINTAS 5000F ll
wzmacniacz pioneer A-229

Edytowano przez SybillasPlus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A26 zdecydowanie nie zrobią roboty. Ale wróćmy do sedna.

Z modeli które wybrałeś Tannoy F4 to fajne kolumny. Miałem je kiedyś i byłem bardzo zadowolony. Jeśli delikatnie przesuniesz całość swojego sprzetu w lewo to widzę w tym sens.

I faktycznie je bym stawiał na to rozwiązanie. Do nich Denon PMA 560/860 i mieścisz się w budżecie.

Ewentualnie Klipsch F1 / F2 tu trzeba by polować na okazję i do nich starszy Cambridge z linii Topaz albo Yamaha AX.

Ewentualnie jaśniejsze, żywsze w graniu Monitor Audio BX5 i do nich wspomniany wyżej Denon.

Quadral 5000 to fajne kolumny. Potrafią zaskoczyć w stereo przy dobrym wysterowaniu ale to nie poziom co wyżej.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panowie za odpowiedzi. 

 

1Ender - dziś albo jutro pojade posłuchać tych Quadrali, na pewno wzmak będzie do wymiany bo lubie mocne granie

Piotr Sonido - Tannoy'e wygladaja sensownie, natomiast czy mówimy otym samym modelu ? M4 vs F4

Artur Charicki - napisz proszę na priv lokalizację i rozwiń myśl "trochę poza budżetem" ;)

 

byłem dzisiaj w salonie i tak:

Elac Debut 2.0 B6 z jakims ampli yamaha - fajna energia, punktowy i czysty bas, dobry detal i po prostu - fajna muzykalnosc. mysle ze w 19.7 m2 zrobiłby robote.

Indiana line wolnostojace - po raz pierwszy w zyciu doswiadczylem czegos, co opisalbym jako szeroką scene, fajne odczucie, do tego separacja tonów no i tony wysokie z tego twitterka - super czyste i nie gryzące w uszy. Ale bas jakiś taki...


co do Audio Pro A26 - porażka, 10 leveli nizej niz poprzednicy, przy wiekszej glosnosci zaczęły niemiłosiernie buczeć, tragedia.

poki co , next step to przesluchanie Quadrali i jak bedzie ok to dobranie wzmaka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to bierz od ludzi z forum sprzęt. Przynajmniej nie są jacyś przypadkowi. I bardzo ważna uwaga przy odsłuchu. Musisz mieć świadomość, że SPRZĘT U CIEBIE MOŻE ZAGRAĆ CAŁKOWICIE INACZEJ NIŻ U KOGOŚ.

  Uważaj, żeby nie było rozczarowania!

 Najlepiej jak mógłbyś posłuchać u siebie w swojej akustyce.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update, bo dokonałem pierwszego zakupu i chciałem podzielić się tutaj odczuciami laika:

kolumny Mission 773e

wzmacniacz Technics SU-810

na odsłuchu byłem zadowolony, choć nie zaprzeczam, że duży wpływ na wybór akurat tych kolumn miał ich rozmiar.

źródła: narazie nie mam nic, więc podłączam się do telefonu po AUX (rca) lub do telewizora też po aux (wyjscie sluchawkowe w tv)

moje wrażenia:

- porównanie z dźwiękami z telewizora - no, tutaj jest kosmos. scena, czystość dźwięku i moc. W filmach - super, myślę że za 1/2 ceny soundbara go deklasuje. 

- kolumny grają "ciepło", nie wiem czy to dobre słowo, wysokie tony, pstryknięcia palcami, talerze,  bardzo szczegółowe i czyste, wręcz jakby ktoś był schowany w środku. 

-w muzyce elektronicznej brakuje basu, a dokładniej jakby niskiej średnicy , nie wiem czy to kwestia wzmacniacza, bo przy niskim poziomie glosnosci zmiana pokretla bass bardzo mało daje. 

pytanie: czy ten wzmacniacz nie jest za słaby do tych kolumn?

i teraz tak: 

mam możliwość wymiany (podobna cena) na ELTAX CONCEPT 200 lub HECO Interior Reflex

bądź DALI CONCEPT 6 

odsłucham i jak bas będzie lepszy to zmienię kolumny.

 

na pewno wzmacniacz też wymieniam na inny, pytanie czy w tych missionach inny mocniejszy wzmak by wypełnił braki w dolnej średnicy i basie.

mam możliwość wymiany (za małą dopłatą, zależnie od modelu) na 

NAD C320BBE
NAD 3125

Kenwood KA5040E

Kenwood KA-5x

bądź kilka modeli Pioneer (nie ukrywam, że bardzo mi się podobają wizualnie).

 

niezależnie od tego, czy Missiony zostaną czy nie, dokupię na pewno:

1. coś, żeby połączyć się z tv po optyku 

2. moduł bluetooth

 

ps.3 podsumowując, poprawa względem TV jest diametralna i niezaprzeczalna. JEstem bardzo zadowolony. Natomiast, słysząc w końcu w salonie taki dźwięk i możliwości aż chce się więcej, więc obawiam się, że to dopiero początek szukania.

temat może zostać, będę tutaj dawał update'y, może się przydać komuś w podobnej sytuacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2022 o 08:23, Piotr Sonido napisał:

A26 zdecydowanie nie zrobią roboty. Ale wróćmy do sedna.

Z modeli które wybrałeś Tannoy F4 to fajne kolumny. Miałem je kiedyś i byłem bardzo zadowolony. Jeśli delikatnie przesuniesz całość swojego sprzetu w lewo to widzę w tym sens.

I faktycznie je bym stawiał na to rozwiązanie. Do nich Denon PMA 560/860 i mieścisz się w budżecie.

Ewentualnie Klipsch F1 / F2 tu trzeba by polować na okazję i do nich starszy Cambridge z linii Topaz albo Yamaha AX.

Ewentualnie jaśniejsze, żywsze w graniu Monitor Audio BX5 i do nich wspomniany wyżej Denon.

Quadral 5000 to fajne kolumny. Potrafią zaskoczyć w stereo przy dobrym wysterowaniu ale to nie poziom co wyżej.

Piotr

 

 

„A26 zdecydowanie nie zrobią roboty. Ale wróćmy do sedna”

a dlaczego Waszym zdaniem nie zrobią roboty? Czego miałoby zabraknąć ?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...