Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kina domowego 7.1 (5.1.2)


mymy

Recommended Posts

Cześć, jestem świerzakiem i chciałbym zapytać o radę.
Szukam zestawu głośników 7.1 (czy raczej 5.1.2) i na razie padło na KLIPSCH R-820F:
https://allegro.pl/oferta/klipsch-r-820f-r-51m-r-41sa-r-34c-r-120sw-7-1-9865630441?fromVariant=8337775702

Czy taki amplituner - DENON AVR-X1700H - będzie dobry, wystarczający?
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/amplitunery-i-wzmacniacze-av/amplituner-denon-avr-x1700h-czarny

Słucham zarówno muzyki jak i oglądam filmy. W filmach zależy mi na przestrzennym dźwięku.
Muzyki słucham głównie rockowej, ale uwielbiam również filmową i spokojną, wokalną np. Diana Krall.

Budżet 15k.

Poproszę o rady, sugestie.
Pozdrawiam
Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner podstawowy Denona, ale zły nie jest. Możesz ewentualnie sobie zerknąć w czym jest słabszy od wyższych 2700 czy 3700.

Co do kolumn, seria Reference od Klipscha gra dość ostro. Nie to że źle, ale nie każdemu pasuje typowa "V" w gramiu. Sam na początku brałem je pod uwagę, ale po odsłuchu jednak padło na serię RP. 

Jakiej wielkości masz pokój? Atmosy będziesz chciał dać instalacyjne w suficie (gdy jest np. podwieszany), czy nie masz takiej możliwości i możesz jedynie przykręcić jakieś na sufit?

Budżet na kino masz ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Ale co wzięlibyście dla siebie? I dlaczego :)

Kolumny ok?

 

Salon mam 40m2, ale tylko połowa jest częścią kinową. Na razie mam zaplanowane położenie dodatkowych głośników na kolumnach przednich. Nie planuję teraz remontu bo nie wyobrażam sobie rycia w ścianie by nie było widać kabla. Ale docelowo chcę je na suficie pomiędzy kolumnami przednimi a tylnymi podstawkowymi.

Edytowano przez mymy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o położeniu R-41SA na frontach i liczysz na Atmos? Daj sobie spokój, zrób 5.1 a kup lepsze kolumny. Atmos musi być w suficie, nie nabieraj się na odbijanie dźwięku od sufitu bo to marketingowa ściema ładnie wyglądająca/działająca wyłącznie na wizualizacjach.

Myślisz o Klipsch... Możesz kupić Reference. Ale wyłącznie po odsłuchu! Gwarantuję Cię że dużej części potencjalnych nabywców mina rzednie. No ale to nie znaczy że może jednak Ci pasować, sam zdecyduj. Ja bym prędzej poradził wyższą RP nawet biorąc uzywki pod uwagę bo grają o wiele lepiej. Sprawdź ofertę u sprzedawców, można kupić nówki o wiele taniej niż w oficjalnych cennikach.

Fronty RP6000F. Allegro czy OLX. Możesz ewentualnie patrzeć na RP8000F, ale to już potężne klocki

Centralny RP-404C. Allegro, OLX

Surround RP-402S na Allegro, albo RP-500M Allegro - zależnie od warunków jakie masz.

Do tego subwoofer - nie oszczędzaj na nim a nie pożałujesz. Zerknij na stronkę Klipsch i sam coś wybierz. W swoim przedziale cenowym do kina Klipsch jest jedną z lepszych opcji.

8 godzin temu, mymy napisał:

Ale docelowo chcę je na suficie pomiędzy kolumnami przednimi a tylnymi podstawkowymi.

Tylko nie rób po swojemu, skup się a prawidłowym rozmieszczeniu głośników, tu masz know/how wg Dolby. Rysunki często nie są dobrze wyskalowane, istotne są podane kąty i odległości.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos tzw odbijany od sufitu nie istnieje. Słyszałem na własne uszy. Tzn nie za bardzo. Bo to bardziej na podświadomość działa. Po prostu mieszają się dźwięki. Z przodu słychać trochę jakby wyżej ale to nie to samo. Ewentualnie przygotować sprzęt na przyszłość, a teraz skupić się na 5.1. I będzie peterda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami w sprawie Dolby Atmos. Rzeczywiście nawet jeśli nie mamy możliwości montażu głośników sufitowych (montażowych) to lepiej zawiesić pod sufitem efektowe niewielkie głośniki niż liczyć na odbicia dźwięku - w praktyce efekt jest średni. Co do Klipsch, oczywiście grają V ale to się często w kinie domowym sprawdza i pomaga raczej płasko brzmiącym amplitunerom kina domowego w uzyskaniu efektownego grania. Denon 2700 zabrzmi trochę lepiej w stereo od niższego modelu więc jeśli ta kwestia jest również ważna, warto dołożyć. 3700 jest jeszcze lepszy ale jest jednak zauważalnie droższy. Jeśli nie wieszamy głośników pod sufitem, lepiej przeznaczyć ten budżet na serię Reference Premiere z Klipsch lub coś alternatywnego np. Polk Audio - również dobrze sprawdzają się w kinie domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...