Skocz do zawartości

JBL E80 potrzebny amplituner


Mef Mef

Recommended Posts

To ja dorzucę coś od siebie. Mam Jbl e80 (fronty + centralny ec25), od jakichś 12-15 lat, grały przez ten czas ze starym pioneerem vsx 909 (kiedyś wysoki model) i w kinie było nieźle, w muzyce kicha. Po przeprowadzce miałem je zmieniać, ale jakoś okazyjnie nabyłem Yamahę rx-v6a, podłączyłem do niej zestaw 5.1 z jbl na froncie(bi-amp) i powiem szczerze że kolumny nabrały nowego życia, grają na tyle satysfakcjonująco że na razie zostały. Być może jakaś używana Yamaha da radę? 

Edytowano przez Ststek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mef Mef napisał:

coś z hk co dostanę za mniej jak 1k

zapomnij o HK to są zabytki obecnie.

7 minut temu, Ststek napisał:

powiem szczerze że kolumny nabrały nowego życia, grają na tyle satysfakcjonująco że na razie zostały. Być może jakaś używana Yamaha da radę? 

yamaha, onkyo, cokolwiek nowszego powinno spokojnie zrobić robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mef Mef napisał:

Biorąc pod uwagę markę Onkyo to do stereo nie ma problemu np. Onkyo TX-SR607 (co kolega podał wcześniej do kina ) czy lepiej teraz szukać jakiegoś tylko pod stereo ? 

jak mam być szczery, skoro to jest Twój pierwszy lepszy zestaw audio to czy kupisz wzmacniacz stereo czy kupisz np to Onkyo to nie powinieneś być zawiedziony ponieważ nie masz porównania. A fakt jest taki, że różnice nie są taż tak wielkie jak czasami można poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

Koniecznie trzeba dodać że zależy dla kogo, jaki ampli kina z jakim wzmakiem porównujemy i czy kolumny są czułe na takie zmiany. 

 

47 minut temu, lolekdrugi napisał:

jak mam być szczery, skoro to jest Twój pierwszy lepszy zestaw audio

wyjaśnisz jak on ma usłyszeć różnice skoro wcześniej nie słyszał nic innego?

 

 

Próbujecie gościowi zrobić wodę z mózgu, wcisnąć mu, że bez wzmacniacza stereo to będzie słabo grało i w ogóle źle co nie jest oczywiście prawdą. E80 gra tak sobie ale nie jest złe, ma tam subwoofer. Ustawi odcięcie na subie i na kolumnach puści muzykę na 2.1 i raczej na pewno będzie zadowolony. Zawsze może ewentualnie coś skorygować w amplitunerze. Autor chce rozpocząć przygodę a Wy na początek dajecie mu więcej problemów na głowę, w taki sposób tylko się do tego zniechęci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lolekdrugi napisał:

 

wyjaśnisz jak on ma usłyszeć różnice skoro wcześniej nie słyszał nic innego

 

To jest was dwóch 😳

Olać tego Harmana. 

7 godzin temu, lolekdrugi napisał:

 

Autor chce rozpocząć przygodę a Wy na początek dajecie mu więcej problemów na głowę, w taki sposób tylko się do tego zniechęci.

To powinno go zastanowić , gdy ktoś pisze o sprzęcie że stary więc nie warto chyba że za 100 ale go nie słyszał  , kwintesencja porad forumowych . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

Nie chce żeby było to przed nim zatajone. Chcę żeby miał świadomość. 

nie nic tutaj nie jest zatajone i wprowadza to tylko dodatkowy kłopot. Ta świadomość o której piszesz miała sens kilkadziesiąt lat temu. Obecnie większość ludzi opiera się na sugestiach itp.

Jeżeli on dopiero zaczyna swoją przygodę to nawet nie będzie wiedział, co ma słyszeć bo taka jest prawda. Zatem ta świadomość na początku drogi więcej szkodzi niż pomaga.

 

7 godzin temu, J4Z napisał:

Ani przez chwilę nie żałowałem że do swojej Yamahy dodałem Nada.

gratuluje, rozumiem, że masz pomieszczenie z 50m2 i słuchasz w odległości 5m od kolumn?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy amplituner KD  , to właśnie Sony 930 :)

Wspominam go z łyżką w oku :)

Z chęci pogoni za "usztatym" zmieniłem,  go po 5 latach na HK 360 i to już nie było to :(

Z miłą chęcią posłuchałbym  go teraz , ale przepinanie kabli mnie przeraża :(

Sony grał z Mission 773 , 77c i 77DS . Koncert Metallica , Jan Michael Jare lub Gladiator , to było mistrzostwo świata.  Nie pamiętam jaki ostatni film , koncert tak mnie pięścIł.

 

Używam teraz 17 głośników w 2 kodekach ( Auro 3D 11.1 i Atmos 5.2.6 ) 

Ale czegoś brakuje :(

Przed chwilą, maciek72 napisał:

Mój pierwszy amplituner KD  , to właśnie Sony 930 :)

Wspominam go z łyżką w oku :)

Z chęci pogoni za "usztatym" zmieniłem,  go po 5 latach na HK 360 i to już nie było to :(

Z miłą chęcią posłuchałbym  go teraz , ale przepinanie kabli mnie przeraża :(

Sony grał z Mission 773 , 77c i 77DS . Koncert Metallica , Jan Michael Jare lub Gladiator , to było mistrzostwo świata.  Nie pamiętam jaki ostatni film , koncert tak mnie pięścIł.

 

Używam teraz 17 głośników w 2 kodekach ( Auro 3D 11.1 i Atmos 5.2.6 ) 

Ale czegoś brakuje :(

 

Bierz Soniaka !!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2022 o 20:25, maciek72 napisał:

Bierz Soniaka !!! 

Maciek , dlaczego ludziska nie słuchają , no powiedz ? Lepiej mieć wysoki model starszego amplitunera ,czy najniższy budżetówki ? Gdzie tu sens i logika ? Soniak był nie do zajechania , zbudowany jak czołg , pochylone na prowadnicach płytki PCB , manualne dostrojenie precyzyjniejsze niż współczesne. Jedyna seria / QS / ,która świetnie sprawowała się w stereo / ES już tak nie brzmiał ,miałem DA 6400 ES/. Przerobiłem też Str 830 QS i złego słowa nie mogę powiedzieć. No, ale bez hdmi .... to już żyć nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mef Mef napisał:

Szczerze myślałem że może przez głośniki , ale nawet jak podłącze "gołego" do prądu to po około 2 minutach wywala dioda na czerwono 

rozbierz go i odkurz, usuń cały kurz. Tylko to mi przychodzi do głowy jeszcze o ile nie masz na niego jakiejś rękojmi.

18 minut temu, tomek4446 napisał:

No, ale bez hdmi .... to już żyć nie można.

no nie bardzo. Jak chcesz mieć obsługę formatów HD to musisz wtedy kombinować z rozdzielaczami które może zadziałają a może nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...