Skocz do zawartości

JBL E80 potrzebny amplituner


Mef Mef

Recommended Posts

Dnia 24.06.2022 o 00:23, lolekdrugi napisał:

 

wyjaśnisz jak on ma usłyszeć różnice skoro wcześniej nie słyszał nic innego?

 

 

Próbujecie gościowi zrobić wodę z mózgu, wcisnąć mu, że bez wzmacniacza stereo to będzie słabo grało i w ogóle źle co nie jest oczywiście prawdą. E80 gra tak sobie ale nie jest złe, ma tam subwoofer. Ustawi odcięcie na subie i na kolumnach puści muzykę na 2.1 i raczej na pewno będzie zadowolony. Zawsze może ewentualnie coś skorygować w amplitunerze. Autor chce rozpocząć przygodę a Wy na początek dajecie mu więcej problemów na głowę, w taki sposób tylko się do tego zniechęci.

Tak. To jest to od czego trzeba zaczac.

Kup cokolwiek, tylko po to, zeby miec porownanie, do tego na co Cie bedzie w przyszlosci stac.

E80 sa naprawde mocne, nawet bez suba i potrafia zagrac. Jesli chcesz isc w KD, beda na poczatek dobre, zwlaszcza, ze placisz €200 za komplet 5.1. Sam zaplacilem €100 za pare e80-tek

Z czasem, znajdziesz sobie kaske na wymiane sprzetu. Lub dodanie czegos do tego co juz masz.

Powolutku.

Co do ampli KD 5.1 polecam Marantz sr5010 na poczatek. Chyba ze masz ok €500-600 to 7010 i masz Atmosa.

Daje rade 😏 I to jak!

Sam mam Marantz SR7011. Chce podlaczyc go pod pre-amp dla frontow i surroundow, i wlasnie dokupuje  wzmaka 5-kanalowego, zeby moje e80 dostaly troche energii, bo w moim zestawie graja 4x e80. A gorne glosniki (Athmos) beda dalej graly z Marantza.

Wiec tak jak pisalem wyzej.

Powolutku.

Nie jestem audiofilem ale bardzo mnie cieszy KD, ktore sam zbudowalem. Na uzywkach wlasnie. I mysle, ze to powinno byc wyznacznikiem zadowolenia z posiadanego sprzetu. Nie ilosc wydanej kasy ale radosc z efektu.

Bedziesz rozszerzal swoje doznania. Zobaczysz czego Ci brakuje.

Czy basu, czy mocy. Bo z czasem wszystkiego 😅

Jak sie myle i ktos mysli inaczej to mnie zbanujcie 😎

No i po tobie 😉

Bo to wciaga. Jak cholera!

Sam marze o salce kinowej, takiej wygluszonej. Ale jak nie trafie totka to bede dalej marzyl 🤣

Pozdrawiam

Lukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek4446 napisał:

Lepiej mieć wysoki model starszego amplitunera ,czy najniższy budżetówki ?

Moim zdaniem w przypadku AVR nie jest takie oczywiste. Nie jestem pewien czy byłbym w stanie z przekonaniem kupić dziadkowy sprzęt - choćby był najwyższy swego czasu model - który nie obsłuży najnowszych standardów kodowania, baaa nie ma nawet HDMI. Amplitunerom w tym światku niestety najbardziej udziela się starzenie technologiczne.

ae2707324a72b162d9e6eb4c43cb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Soniaku do bycia "na czasie" brakuje deczko więcej jak funkcji sieciowych. Używany amplituner - tak. Ale są pewne granice. No chyba że oczekiwania w stosunku do nowinek są na tyle niskie że ich brak nie przeszkadza. W dobie 4K, Atmos itd, powrót do ery DVD jest dość sporym zacofaniem.

Można próbować... są wejścia na analogi wielokanałowe, kupując nowszy napęd BluRay mający RCA 5.1 na wyjściu da radę ominąć brak kodeków ampltunera, ale to i tak maksymalnie będzie 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Debesciak_pl napisał:

Co do ampli KD 5.1 polecam Marantz sr5010 na poczatek. Chyba ze masz ok €500-600 to 7010 i masz Atmosa

SR5010 również ma atmosa.

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Chodzi o jakość dźwięku , są Chromecast do rozbudowy o funkcje sieciowe 

która kiedyś była i odeszła z czasem. Kondensatory powiedziały już dość bo swoje lata mają.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Kondensatory powiedziały już dość bo swoje lata mają.

 

Mam okazję słuchać min. raz w miesiącu Str - 830 QS u kolegi / zresztą mój stary/ i jakoś nie zauważyłem spadku jakości dźwięku. To nie były takie jednorazówki jak obecnie , moje CD ma 36 lat , tuner 38 lat , zwrotnice w kolumnach 56 lat , Soniak w Sypialni 47 lat i kondensatorki nadal trzymają. Wszystko co pewien czas trafia na przegląd i czyszczenie , jak dotąd opinia serwisu - "brak uwag " :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

i jakoś nie zauważyłem spadku jakości dźwięku

robiłeś pomiary czy "na ucho"? Bo jak słychać "na ucho" to już źle.

 

15 minut temu, tomek4446 napisał:

To nie były takie jednorazówki jak obecnie

to nie ma znaczenia, kondensatory mają określony czas życia przez ich producenta. Można sobie to sprawdzić w kartach technicznych.

 

15 minut temu, tomek4446 napisał:

kondensatorki nadal trzymają

robiłeś pomiary czy ponownie "na ucho"?

 

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Wszystko co pewien czas trafia na przegląd i czyszczenie , jak dotąd opinia serwisu - "brak uwag " :)

oczywiście, że nie będzie uwag bo jak byś zareagował na tekst  "tutaj trzeba z 400,- za wymianę kondensatorów" a jak zapytasz a po co? To Ci gość pokaże karty techniczne.

Niestety ale tak to działa, nie zajmuje się naprawą sprzętu elektronicznego ale w swoim życiu miałem potrzebę takiej operacji. Za każdym jednym razem wydawało się, że wszystko jest super. Po wymianie wychodziło dopiero jak super nie było. A przyczyny wymiany były prozaiczne. A to sprzęt po godzinie pracy zaczynał niedomagać a to się zaczął przełączać. I tutaj akurat to fajnie było widać naocznie ponieważ to nie było audio zatem układy dużo bardziej czułe na wahania napięć itp itd. W przypadku toru audio gdzie kondensatory głównie służą jako filtry - ale nie tylko - zazwyczaj ich wymiana wiążę się z niwelacją potencjalnych szumów itp. Mogę sobie przypomnieć jedną sytuacją kiedy wymieniałem takie kondensatory w sprzęcie jakieś 15 lat temu. Wzmacniacz miał kilka lat. Po wymianie każdy słyszał różnice. Sprzęt grał czyściej i ostrzej. Wtedy nie miałem niestety czym pomierzyć a szkoda.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bywa rożnie...są i częste sytuacje że po wymianie pewnych elementów zrobiło się gorzej, za ostro etc i był rozpaczliwy powrót do oryginału. Karty katalogowe to są karty - nic nie zastąpi pomiarów, doświadczenia i zdrowego rozsądku.

Co nam da informacja, iż kondensator ma fabryczny czas życia - 10 000 h w temperaturze pokojowej. Ok ale przy jakim napięciu pracy, praca ciągła, przerywana, impulsów at?. Zatem może taki element przepracować i tylko 1000h (wysokie temperatury) jak i 30 000h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mając ograniczony budżet też bym wolał zostać przy 5.1. Ale co do akustyki, to dużo słabsze, ale świeższe modele mają już kalibracje typu Audyssey, YPAO, AccuEQ. itp. Nie napiszę że te gadżety robią cuda, ale wprowadzenie ich na rynek konsumencki to był wielki skok jakościowy który częściowo potrafi wyeliminować problemy z akustyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

To bywa rożnie...są i częste sytuacje że po wymianie pewnych elementów zrobiło się gorzej, za ostro etc i był rozpaczliwy powrót do oryginału. Karty katalogowe to są karty - nic nie zastąpi pomiarów, doświadczenia i zdrowego rozsądku.

jak wymieniasz na to co było to znaczy, że tak jak to gra teraz to jest tak jak to miało grać od początku. Po prostu ktoś słuchał uszkodzonego sprzętu i tyle.

 

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Co nam da informacja, iż kondensator ma fabryczny czas życia - 10 000 h w temperaturze pokojowej. Ok ale przy jakim napięciu pracy, praca ciągła, przerywana, impulsów at?. Zatem może taki element przepracować i tylko 1000h (wysokie temperatury) jak i 30 000h.

da nam tyle, że po 10kh pracy w temperaturze pokojowej jego parametry uległy zmianie. I napięcie, praca ciągła impulsy nie mają tutaj raczej nic do rzeczy.

Tak czy inaczej tutaj mówimy o Sony z roku 1999 czyli dziadku który ma już 23 lata.

Policzmy te 10000h ciągłej pracy. 2h dziennie przez rok daje 730h rocznie. Czyli po 13 latach kondensatory przestały najprawdopodobniej trzymać swoje parametry, ale bądź optymistami niech trzymały i kolejne 4 lata. To jest nadal dopiero 17 lat  a gdzie pozostałe 5?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jak się skończyła historia z tym amplitunerem? Przepraszam nie śledziłem wątku wcześniej.

Udało się naprawić, zwrócić?

Piotr

Zwrócić się nie udało .. a do naprawy dam dopiero za 3 tygodnie . Jest możliwość że np. jak podłączyłem na 2 kolumnach i subofer to się tak dzieje a jak podłącze wszystkie głośniki to będzie dobrze bo w sumie tak nie patrzyłem jeszcze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mef Mef napisał:

Zwrócić się nie udało .. a do naprawy dam dopiero za 3 tygodnie . Jest możliwość że np. jak podłączyłem na 2 kolumnach i subofer to się tak dzieje a jak podłącze wszystkie głośniki to będzie dobrze bo w sumie tak nie patrzyłem jeszcze 

Niestety nie. Będzie tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , odpaliłem zestaw z denon avr x1000 w 2.1 dźwięk jak dla mnie (laika) jest bardzo satysfakcjonujący . Mam pytanie odnośnie netflixa amplituner przełącza się w DD+ i dźwięk jest zniekształcony , nie mam pojęcia co zrobić żeby było dobrze.

Edytowano przez Mef Mef
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

ustaw mu wtedy stereo. Zapewne przełącza się na sygnał multikanałowy

Wejdź w menu i wyłącz kolumnę centralną oraz surroundy. Wówczas nie powinien się przełączać w tryb DD.

Piotr

Są wyłączone właśnie , szukałem na Netflix czy coś jest do przełączenia na stereo ale nic takiego nie znalazłem , na ampli w trakcie przestawiam na stereo ale nic się nie zmienia , może jedynie trochę głośniej świsty słychać 

Zrobiłem 🥰 znalazłem temat u was , wystarczyło na tv przełączyć na PCM i jest głos na Netflix .

Edytowano przez Mef Mef
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2022 o 08:22, lolekdrugi napisał:
Dnia 28.06.2022 o 03:07, Debesciak_pl napisał:

Co do ampli KD 5.1 polecam Marantz sr5010 na poczatek. Chyba ze masz ok €500-600 to 7010 i masz Atmosa

SR5010 również ma atmosa.

Wybacz. Napisalem niezrozumiale. Dla mnie Atmos to minimum 5.1.4 😅

Ale tak, sr 5010 to w jego wypadku sprzet z ktorego bedzie zadowolony. Dochodzi do tego obsluga serwisow streamingowych, z ktorych tez zrobi uzytek i bedzie mial i kino i stereo.

Z czasem jakis lepszy wzmak stereo przez pre amp i wiecej nie trzeba 😃

Jak na budzetowke.

 

Pozdrawiam

Lukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...