Skocz do zawartości

Zestaw stereo do małego pokoju.


Arturro007

Recommended Posts

3 godziny temu, rms.pl napisał:

Takie wrażenie w BR03 mogło być spowodowane, tak jak piszesz brakiem tzw. wygrzania, zwłaszcza zawieszenie głośników wymagają aby pograły chociaż z 20 godzin na różnych poziomach głośności, aby się rozruszały. Ogólnie bas z tych kolumn zakwalifikowałbym jako wypośrodkowany, ani twardy, ani miękki. Spytaj salon, w którym odsłuchiwałeś kolumny może wypożyczy Tobie kolumny do sprawdzenia w Twoim pomieszczeniu.

Z niedrogich odtwarzaczy  polecam CD Onkyo C-7030 lub Pioneer PD-30AE, solidnie wykonane, cicho pracują, brak problemów z odczytem płyt, nawet średnio porysowanych. W przyszłości nawet jak kupisz lepszego DAC to śmiało możesz je zostawić jako transport CD do wysyłania sygnału cyfrowego do zewnętrznego DAC, bardzo dobrze sprawują się także w tej funkcji.

Udało mi się też posłuchać Yamaha 670 z firmowymi głośnikami. Trochę liczyłem, że coś z tego będzie i oszczędzę trochę $$ ale nie wyszło. Granie dość przymulone w metalu ze słabym wokalem.

Chyba wezmę tego Pionka SX-N30AE, podobał się i ma od razu streaming. Niby mój TV też go ma ale na wyjściu jest tylko 48 kHz dla Hi-fi więc słabo. Sklep chyba się zgodzi na pożyczenie kolumn? Zaoferowali nawet testowe kabelki więc fajnie tym bardziej, że jeden z nich poprawił brzmienie kolumn.

Z odtwarzaczem chwilę poczekam bo trochę kasy na wszystko pójdzie teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 17:25, Arturro007 napisał:

- Cambridge Audio One, znalazłem tylko w jednym sklepie ale obsługa wiedziała lepiej czego klient szuka... wyszedłem po chwili. Możliwy tylko zakup online w innych sklepach.

Co to za sklep? Piszemy śmiało :)

Dnia 13.07.2022 o 17:25, Arturro007 napisał:

- Yamaha Pianocraft 670, nie ma szans aby ją odsłuchać.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-pianocraft-mcr-n670d.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=6936a0dc-aedd-c460-3595-ddf2008b9ac6

zamawiasz do domu z opcją zwrotu

Dnia 13.07.2022 o 17:25, Arturro007 napisał:

- Cambridge AXR 100, trochę za duży na moje skromne potrzeby.

Dlaczego? To klasycznej wielkości wzmacniacz

 

12 godzin temu, Arturro007 napisał:

Chyba wezmę tego Pionka SX-N30AE, podobał się i ma od razu streaming. Niby mój TV też go ma ale na wyjściu jest tylko 48 kHz dla Hi-fi więc słabo. Sklep chyba się zgodzi na pożyczenie kolumn? Zaoferowali nawet testowe kabelki więc fajnie tym bardziej, że jeden z nich poprawił brzmienie kolumn.

No to masz ta samą wielkość co Cambridge.... więc o co tu chodzi jednak?

A on czy nawet model AXR85 gra lepiej. No to jak to jest?

Jeśli Triangle Ci siadły, ale nie tak w 100% to sprawdź jeszcze Magnaty 753 albo Monitor Audio Bronze 100

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie na prawdę tych KEF Q350, bo z Twoich opisów rozwiązań jakie szukałeś wychodzi na to, że mogą być one rozwiązaniem akurat. Co do wielkości urządzenia, to jeżeli poszukujesz czegoś rzeczywiście niewielkiego to albo pozostaje Cyrus One w wersji używanej, albo jeszcze Rega IO i do tego zewnętrzny DAC, albo streamer z DAC. Aczkolwiek jeżeli Pioneer wchodził w grę (SXN30AE), to spokojnie AXR85 będzie podobnych rozmiarów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio AXR85 i AXR100 warto sprawdzić z BR03, też są często wybieranym połączeniem. KEF Q350 w stosunku do Triangle mają bardziej równą charakterystykę pasma przenoszenia, bez podbicia wysokich i niskich tonów, na pewno warto porównać i zobaczyć jaki styl grania bardziej pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Moja sugestia, czysty wzmacniacz i osobny streamer. Niektóre są tak małe, że zajmują bardzo mało miejsca. Poza tym nie wiążesz się datą ważności wsparcie technicznego. Gdzie często po jakimś czasie urządzenia przestają być wspierane.

Pozdrawiam 

Czytałem już sporo na temat jakości wzmacniaczy do amplitunerów i dalej nie jestem pewien. Podobno wzmacniacz zagra tak samo co dwa razy droższy amplituner ale jak dołożę do tego tuner + streamer to robi się bałagan a muszę jeszcze poszukać CD. 

Zaznaczyłem sobie też Argon Audio SA1 - całkiem fajny, potem Teak Al-301 DA-x. Są też takie małe z już wbudowanym streamerem. Ale słabo się na tym wszystkim znam.

Ten Pioneer SX-n30AE podoba się bo gra wystarczająco dobrze jak dla mnie, ma wbudowany tuner wiec mam na szybko radio bez szukania apek i stremowania do śniadania ;)

Streamer w Pionierze posada też oprócz własnej aplikacji Chromecasta więc kiedyś w razie problemów z softem mam zawsze alternatywę - tak myślę?

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to masz ta samą wielkość co Cambridge.... więc o co tu chodzi jednak?

A on czy nawet model AXR85 gra lepiej. No to jak to jest?

Piotr

W tej samej cenie mam tego Pioniera ze streamingiem. Poza tym Ten Cambridge jest dużo mocniejszym sprzętem z wbudowanym wentylatorem, dostosowanym do bardziej wymagających kolumn. Wydaje mi się, że w mojej kanciapce może być głośny(?) i niepotrzebnie zużyje 2-3x tyle prądu?

3 godziny temu, S4Home napisał:

Posłuchaj sobie na prawdę tych KEF Q350, bo z Twoich opisów rozwiązań jakie szukałeś wychodzi na to, że mogą być one rozwiązaniem akurat. Co do wielkości urządzenia, to jeżeli poszukujesz czegoś rzeczywiście niewielkiego to albo pozostaje Cyrus One w wersji używanej, albo jeszcze Rega IO i do tego zewnętrzny DAC, albo streamer z DAC. Aczkolwiek jeżeli Pioneer wchodził w grę (SXN30AE), to spokojnie AXR85 będzie podobnych rozmiarów. 

I Yamaha 602 wejdzie na styk czego się nie spodziewałem, przy tym pozostanie sporo miejsca na wentylację więc nie jest tak źle. Ale już chyba Pozostanę przy tym Pionku bo sprawa się przeciąga. 

No muszę sprawdzić te Q350, jeszcze sklep proponuje odsłuch Focal Chorus obok tych Triangli ale nie wiem czy to dobra droga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Arturro007 napisał:

Zaznaczyłem sobie też Argon Audio SA1 - całkiem fajny,

Jak na tak małe gabaryty jest dosyć wydajny, kwestia dokupienia odtwarzacza sieciowego. Poniżej podrzucam temat z mniejszymi wymiarowo wzmacniaczami:

https://forum.audio.com.pl/topic/78095-kompaktowe-wzmacniacze-stereo/#comments

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arturro007 napisał:

Ten Pioneer SX-n30AE podoba się bo gra wystarczająco dobrze jak dla mnie, ma wbudowany tuner wiec mam na szybko radio bez szukania apek i stremowania do śniadania ;)

Streamer w Pionierze posada też oprócz własnej aplikacji Chromecasta więc kiedyś w razie problemów z softem mam zawsze alternatywę - tak myślę?

Amplituner Pioneera ma dosyć żywiołowe granie i podkreśla górę, więc najbezpieczniej łączyć z kolumnami, które odtwarzają ten zakres w miarę łagodnie np. KEFy Q350 czy Elac Debut Reference B6, aby nie było momentami ostro. Natomiast. z Triangle BR03 czy Focalem może to być nie do końca dobre połączenie, z którymi lepiej zgrywa się bardziej neutralnie grający, bez podkreślania któregoś z pasm Onkyo TX-8250, który dodatkowo też obsługuje Chromecast na którym Tobie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2022 o 14:03, Arturro007 napisał:

Czytałem już sporo na temat jakości wzmacniaczy do amplitunerów i dalej nie jestem pewien. Podobno wzmacniacz zagra tak samo co dwa razy droższy amplituner ale jak dołożę do tego tuner + streamer to robi się bałagan a muszę jeszcze poszukać CD. 

Nie jest tak do końca.

Dnia 15.07.2022 o 14:03, Arturro007 napisał:

Ten Pioneer SX-n30AE podoba się bo gra wystarczająco dobrze jak dla mnie, ma wbudowany tuner wiec mam na szybko radio bez szukania apek i stremowania do śniadania ;)

Streamer w Pionierze posada też oprócz własnej aplikacji Chromecasta więc kiedyś w razie problemów z softem mam zawsze alternatywę - tak myślę?

Tak, chromecast to świetna opcja.

Amplitunery Pioneera w tym model SXn30AE nie miał podkreślanej góry. Wzmacniacze A10,A20 i A30 owszem ale amplituner nie. On jest zbudowany tak jak jego bliźniak 8250 czy 8150 już nie pamiętam dokładnie który. Różnica funkcyjna. To liniowe granie.

Tego Pioneera już masz?

No to zostań z nim a wybierz same kolumny

Piotr

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Amplitunery Pioneera w tym model SXn30AE nie miał podkreślanej góry. Wzmacniacze A10,A20 i A30 owszem ale amplituner nie. On jest zbudowany tak jak jego bliźniak 8250 czy 8150 już nie pamiętam dokładnie który. Różnica funkcyjna. To liniowe granie.

Tego Pioneera już masz?

No to zostań z nim a wybierz same kolumny

Piotr

Nie jeszcze nie mam - może jutro bo idę odsłuchać jego z Focal Chora.

Już sam nie wiem co myśleć o tym Pionku, większość recenzji opisuje go jako ampa z podkreśloną górą?

 

Mam okazję sprowadzić z Niemiec Onkyo 8250 w dobrej cenie - może to bezpieczniejsza opcja?? Na plus mam dwa wejścia optyczne, dobry DAC i DAB.

Edytowano przez Arturro007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z Focal Chora gra to przeciętnie.

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Już sam nie wiem co myśleć o tym Pionku, większość recenzji opisuje go jako ampa z podkreśloną górą?

No to będziesz go miał jutro to sprawdzisz. Jeśli ma podkreśloną górę to uwierz że w niewielkim stopniu.

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Mam okazję sprowadzić z Niemiec Onkyo 8250 w dobrej cenie - może to bezpieczniejsza opcja?? Na plus mam dwa wejścia optyczne, dobry DAC i DAB.

No ale właśnie o to chodzi że to jest to samo.

Ok, Masz różnice na złączach. Ale brzmieniowo to jest to samo.

Wiec jak masz tą samą cenę to tak. Lepiej mieć bardziej rozbudowaną opcję cyfrową.

Odsluchaj go z Chorą jak chcesz bo moim zdaniem to przeciętne zestawienie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kolejnym dniu odsłuchów 🙃

Przesłuchałem tego Pionka z Focal Chorus 605 i grało to w miarę przyjemnie. Barwa jaką lubię, góra do przyjęcia, bas dobry - kontrolowany ale z fajnym zejściem. Może odrobinę za dużo (?)  go było. 

Takie poprawione QAccoustic 3030i - czystsze, dynamiczniejsze z lepszym wokalem.

Niestety znów kolumny prosto z pudełka :( Miałem wrażenie, że wszyscy na cenie stoją w jednym miejscu (może wina niewygrzania) i nie podobała mi się wypchnięta średnica. Mam też wrażenie, że tych Focali można słuchać tylko na umiarkowanie głośnej nastawie.

Jeszcze raz na szybko podłączyliśmy (po Focalach) Triangle Borea i lekka niespodzianka bo odrobinę inaczej je zapamiętałem, Czasem wydawały się odrobinę zbyt ciepłe i dalej brakowało mi tego zejścia w basie.

 

Wracając do domu udało mi się jeszcze posłuchać Denon DRA 800 z Polk s20e i Dali Oberon 3. Niestety sklep Denona był nieprzystosowany do odsłuchów - wszystko grało z półki i uciekało na sklep.

Z Polk zestaw grał fajnie naturalnie z dobrą barwą ale też mocnymi skrajami, był fajny bas ale też ostra góra. Z Dali zestaw grał b. podobnie co mnie zaskoczyło - tylko bardziej liniowo, czysto bez tak ostrej góry. Nie wiem czy ich środek podołałby w gęściejszym metalu/rocku? zwłaszcza w POLK.

 

 

Chyba sobie na razie zrobię przerwę bo kręcę się w kółko. 

Przemyślę jeszcze zakup wzmaka ale ze streamingiem i minimum 2 wejściami optycznymi (TV,CD)? Moze zbytnio się upieram na radio FM/DAB???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arturro007 napisał:

Nie wiem czy ich środek podołałby w gęściejszym metalu/rocku? zwłaszcza w POLK.

To fakt, tutaj zbyt dużo środka nie ma.

23 godziny temu, Arturro007 napisał:

Przemyślę jeszcze zakup wzmaka ale ze streamingiem i minimum 2 wejściami optycznymi (TV,CD)? Moze zbytnio się upieram na radio FM/DAB???

Posłuchać nie zaszkodzi jakiegoś wzmacniacza, nic nie tracisz, a możesz zyskać na jakości brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chyba pozostanę przy Onkyo 8250 bo ten Pioneer chyba faktycznie ostrzejszy?? już ze 2-3 osoby mi to powiedziały.

Alternatywy:

Pioneer A-40 za 2200 zł. Nie wiem czy tak ostry jak powyższy?? Podobno niezły ale muszę jeszcze załatwić streamer i może DACa bo tylko jedno wejście cyfrowe na pokładzie??

Magnat 750 za 2500 + streamer. Dużo osób b. chwali te Magnaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie one grają tak samo.

11 godzin temu, Arturro007 napisał:

Pioneer A-40 za 2200 zł. Nie wiem czy tak ostry jak powyższy??

Tak, ale tu jest bardziej rozdzielczo, swobodnie. Więc tu jasność nie jest odbierana jako ostrość tylko dokładnośc.

11 godzin temu, Arturro007 napisał:

Magnat 750 za 2500 + streamer. Dużo osób b. chwali te Magnaty.

Bo to dobre sprzęty są.

Pomyśl jeszcze o Cambridge AXR 100 + Wiim mini albo Taga 10

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszym rozwiązaniem może się okazać Magnat MA750 z tego co piszesz i jakie były Twoje odczucia. Przerwy w testowaniu są nawet wskazane (jeżeli nawet są one robione w kolejnym dniu), bo później czujesz się skołowany jak po powąchaniu 10 perfum i zaczyna się wszystko zlewać. Czasem trzeba złapać trochę dystansu i oddechu, usiąść na nowo i wyciągnąć wnioski. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem Onkyo da Tobie brzmienie bardziej liniowe i neutralne, bez faworyzowania któregoś z pasm, natomiast Magnat będzie grał cieplej, jeszcze łagodniej i spokojniej. Z wybranych przez Ciebie kolumn, najlepiej jak zdecydujesz, których brzmienie najbardziej pasowało i sprawdzić jak dany model zagra w Twojej akustyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Według mnie najlepszym rozwiązaniem może się okazać Magnat MA750 z tego co piszesz i jakie były Twoje odczucia. Przerwy w testowaniu są nawet wskazane (jeżeli nawet są one robione w kolejnym dniu), bo później czujesz się skołowany jak po powąchaniu 10 perfum i zaczyna się wszystko zlewać. Czasem trzeba złapać trochę dystansu i oddechu, usiąść na nowo i wyciągnąć wnioski. 

Fakt czasem na odsłuch też ma wpływ zmęczenie czy nastrój.

Od dawna siedzę w temacie słuchawek i audio przenośnego. Tam jest mi znacznie łatwiej mi kupić sprzęt bo zwyczajnie wiem co firmy zwykle sobą reprezentują i jak to brzmi. Znam też na odpowiednich forach kilkanaście osób i wiem co lubią a czego nie. 2-3 odpowiedzi w danym wątku i wiem czy dany sprzęt jest dla mnie czy mam szukać czegoś innego ;)

Tutaj niestety nie znam sprzętu. Nie udaje mi się też skonfrontować np. Focali z 2-3 odtwarzaczami i porównać grania. W dodatku kolumny zwykle są prosto z pudełka i grają niespójnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Poczytaj sobie w wolnej chwili.

Nie wiem dlaczego na tym forum post pierwszy zanika z czasem.

Swego czasu napisałem taki poradnik

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409/

 

Piotr

Ja zawsze słucham dobrze znanych 3-4 kawałków zanim podejmę decyzję, jak się podobają to jeszcze czegoś losowo przesłucham. Jedynie Indiana Tesli 261 i QA 3030i odpadły wcześniej bo nie było sensu ich dłużej słuchać. Indiany były dość zamulone. QA podobały się na początku bo barwa dźwięku mi odpowiadała, bas wydawał się odrobinę rozlazły ale może by się obronił? Przegrały za to prezentacją damskich wokali - były bardzo pogrubione, nienaturalne i wycofane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2022 o 10:51, Arturro007 napisał:

Ja zawsze słucham dobrze znanych 3-4 kawałków zanim podejmę decyzję, jak się podobają to jeszcze czegoś losowo przesłucham. Jedynie Indiana Tesli 261 i QA 3030i odpadły wcześniej bo nie było sensu ich dłużej słuchać. Indiany były dość zamulone. QA podobały się na początku bo barwa dźwięku mi odpowiadała, bas wydawał się odrobinę rozlazły ale może by się obronił? Przegrały za to prezentacją damskich wokali - były bardzo pogrubione, nienaturalne i wycofane.

Tak jest najlepiej. Bo  wtedy wiesz czy to jest kwestia samej realizacji, czy też sprzętu. No to teraz kolejne pozostało przetestować i czekamy na jakieś wnioski jak po odsłuchach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Indiany takie są.

To jakie kolumny kolejne wjeżdżają na odsłuch?

Piotr

Już chyba przesłuchałem większość tego co jest zwykle proponowane w wątkach kolumny do 3000.

Były Indian Line Tesi 261, QAcoustic 3030i, Polk Audio 20, TRiangle Borea BR3, Fokal Chora 605. 

Pozostały tylko KEF 350 i Elac Debut 6.2(?) których nie ma w okolicy. Może jeszcze warto sprawdzić Heco 300 ale podejrzewam, że te przypominają Indian Tesi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2022 o 20:25, Arturro007 napisał:

ok chyba pozostanę przy Onkyo 8250 bo ten Pioneer chyba faktycznie ostrzejszy?? już ze 2-3 osoby mi to powiedziały.

Alternatywy:

Pioneer A-40 za 2200 zł. Nie wiem czy tak ostry jak powyższy?? Podobno niezły ale muszę jeszcze załatwić streamer i może DACa bo tylko jedno wejście cyfrowe na pokładzie??

Magnat 750 za 2500 + streamer. Dużo osób b. chwali te Magnaty.

Magnaty mają świetny stosunek jakości do ceny. MA750 to nieco słabsza wersja MR780 z dodatkowym modułem HDMI. W przypadku MR780 masz wejście USB w związku z czym możesz dokupić malinkę lub iFi Zen Stream do obsługi sieci. 

Heco Aurora 300 bliżej do Indiana Line Nota 260 ale ma pewne cechy Tesi 261. Jeśli będziesz na odsłuchu to warto rzucić uchem. Koniecznie posłuchaj francuskich Jean Marie Reynaud Lucia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...