Skocz do zawartości

Zestaw stereo do małego pokoju.


Arturro007

Recommended Posts

2 godziny temu, tchocky napisał:

Elac kosztują połowę tego co Kef, 1000zł różnicy. 

wtedy jak najbardziej elaci :)  zreszta chyba nowe sa na allegro po 900-1000zl jakos i w tej cenie naprawde dobrze sie prezentuja . Ale kef jak dla mnie polka wyzej , duzo wiecej basu , duza lepsza scena graja "ciepło" przez to dzwiek nie wydaje sie tak czysty ( tez za sprawa a pewnie glownie wiekszej ilosci basu ) . z podstawkowych jakie mialem zdecydowanie najwiecej najglebszego basu mialy wlasnie kefy :)  troche ten bas podchodzil pod suba z br :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w środę muszę posłuchać tych KEF Q350 bo tyle już razy się pojawiły w wątku, że jestem ich bardzo ciekawy.

Elac też mogą być interesujące no i sporo tańsze - poprosiłem o odsłuch ich i KEF z Rotelem A11.

Wczoraj jeszcze miałem okazję jeszcze raz posłuchać Polk audio Reserve a200 z Marantzem Musiccast 612 (combo) i wyższym modelem wzmacniacza 8006. 612-tce brakowało odrobinę mocy tak myślę ale z 8006 zagrały bardzo ciekawie. 

Sam nie wiem czy wolę te Polki z Denonen czy Marantzem. Z Denonem grają przyjemnie, bogato pomimo leciutko wycofanego wokalu ale to naprawdę drobiazg. Z Marantzem jaśniej, wokal jest mocniej wyeksponowany -  grają ciekawie. Wydaje mi idę tylko że z Marantzem brakowało trochę głębi na scenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arturro007 napisał:

W salonach. 

To musisz wiedzieć, że to co usłyszałeś w salonie niekoniecznie zagra tak samo u Ciebie.

Możesz bardzo się zdziwić niestety, nie da się brzmienia z salonu przenieść 1:1 do twojego pomieszczenia, po pierwsze akustyka, a po drugie inne zmienne, choćby okablowanie jakim spięto w salonach sprzęt.

A założę się, że były tam i listwy zasilające i kable zasilające i inne RCA plus głośnikowe. 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się tego ale ogólny zarys brzmienia już będzie. W mniejszym pokoju pewnie też bas urośnie?

 

Dobrze by było mieć ze dwa wzmacniacze o różnej charakterystyce w domu i wtedy wziąść na odsłuch po kolei 2-3 kolumny i gotowe. Ja niestety wszystko stawiam od początku. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arturro007 napisał:

Dobrze by było mieć ze dwa wzmacniacze o różnej charakterystyce w domu i wtedy wziąść na odsłuch po kolei 2-3 kolumny i gotowe. Ja niestety wszystko stawiam od początku. 

Nie wiem na ile jesteś osłuchany, ale mając już coś zakladam np. wzmacniacz, możesz pożyczyć kolumny, a po tygodniu słuchania kolejne. Podobnie jest w odwrotnej sytuacji.

Porównania jeden do jeden nie są najlepsze, za dużo mącą w głowie.

Słuchałeś w różnych salonach różne sety, różnice wylapywałeś, zatem w domu też dasz radę.

Zadbać należy o ustawienie kolumn, jak się za to zabrać masz dużo informacji w necie.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2022 o 15:31, Arturro007 napisał:

?? Nie planuję Denona 1600. Myślę o wzmacniaczu klasy Nad 316bee v2, Rotel 11, Onkyo 9130 czy Denon 800.

 

A bo zrozumiałem że słuchałeś 1600, bo jego brzmienie jest zgoła odmienne od tych. OK

Dnia 29.07.2022 o 15:31, Arturro007 napisał:

Ale wzmacniacz będę wybierał pod konkretne upatrzone kolumny.

Słusznie

 

15 godzin temu, Arturro007 napisał:

wyższym modelem wzmacniacza 8006. 612-tce brakowało odrobinę mocy tak myślę ale z 8006 zagrały bardzo ciekawie. 

Tak ale to znowu model który bardzo odbiega od tych zakładanych.

9 godzin temu, Arturro007 napisał:

Polk Reserve 200 i Focal Chora 806 to moje dwa typy,  jak przy tych Key Q305 czy Elac mi kapcie nie spadną to będę się zastanawiał pomiędzy nimi. 

Jak Chora Ci się podobała to sprawdzałeś może Bronze 100?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak ale to znowu model który bardzo odbiega od tych zakładanych.

Jak Chora Ci się podobała to sprawdzałeś może Bronze 100?

 

Wiem że wyższy ale 6007 powinien mieć już więcej mocy jak 612a tam głównie tego brakowało - brzmienie było ogólnie w porządku.

 

Z tymi MA Bronze mam problem - znalazłem je tylko w sklepie u jakiegoś wariata i sobie darowałem wycieczkę.

"Panie Denon to Chińczyk ja tego nie sprzedaję... oni mają inny słuch i innej muzyki słuchają, nie są dostosowani🤣

 

Mogę jeszcze Dynaaudio Emit 20 sprawdzić ale wymagają podobno b.mocnych wzmacniaczy??

Edytowano przez Arturro007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocami się nie przejmuj. Najlepiej ustal swoje brzmienie. Jak wybierzesz kolumny, to będziesz szalał ze wzmocnieniem. Korelacja jest taka im więcej mocy tym lepsza kontrola niskich, więcej przestrzeni i powietrza w dźwięku. Ale można też trafić na mocny na papierze wzmacniacz, a buła na basie.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Wiem że wyższy ale 6007 powinien mieć już więcej mocy jak 612a tam głównie tego brakowało - brzmienie było ogólnie w porządku.

Marantz 612, 6007 i 8007 to inne wzmacniacze.

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

"Panie Denon to Chińczyk ja tego nie sprzedaję... oni mają inny słuch i innej muzyki słuchają, nie są dostosowani🤣

No ciekawe podejście. 😜

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Mogę jeszcze Dynaaudio Emit 20 sprawdzić ale wymagają podobno b.mocnych wzmacniaczy??

Grają lepiej z mocniejszymi wzmacniaczami.

16 godzin temu, Arturro007 napisał:

A jaka jest ich charakterystyka dźwięku? stoją po jaśniejszej stronie czy są neutralne?

Bardzo neutralne.

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Neutralne albo nawet ciemniejsze brzmienie mają. Jest to moim zdaniem cieplejsze brzmienie z dobrym basem, jeżeli zestawimy je z odpowiednią elektroniką.

Prawda. I ten bas wychodzi dopiero przy dobrej elektronice.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po ostatnim odsłuchu 😀

Rotel A11 Tribute + Kef Q350 i Elac Debut 6.2.

 

Napiszę krótko, że granie Rotela z tanimi Elac jest do przyjęcia i na tym się chyba zatrzymam :) 

Była fajna barwa, kolumny się wyrabiały, średnica niezła, nie wycofana i nie nachalna jak przy wielu odsłuchach. Detal też niezły i bas potrafił też zejść jak było go potrzeba... Granie nie było mistrzostwem w metalu ale już w ostrym rocku się b.podobało i inne gatunki też fajnie prezentowało.

Odrobina braku czystości nawet się podobała bo fajnie oddawała gitary - były bardzo namacalne.

Może jest odrobinę za dużo basu i ciepła ale zmiana kabli powinna pomóc (Kolumny znów miały za sobą tylko kilka godzin grania).

Słuchałem ostatnio lepszych kolumn ale w tej cenie to zestawienie gra b. przyzwoicie, mało co ustępuje droższym i nie muszę już kombinować i poszukiwać :)

 

Rotel z KefQ35 też grał dobrze, było sporo pozytywnej energii, barwa się podobała, często nóżka sama podrygiwała :) Ale dużo zależało od gatunku - w blusie nie czułem blusa ;) 

Wydawało mi się też, że to granie może zmęczyć i nie w każdym dniu podejdzie.

 

Reasumując połączenie Rotel A11 Tribute + Elac Debut 6.2 daje mi całkiem fajny i niedrogi zestaw na początek.

 

Jedyną alternatywą dla niego mogą być na chwilę obecną Polk Reserve r200 bo je polubiłem ale musiałbym jeszcze dobrać wzmacniacz. Z Denonem były lekko ciepłe/przygaszone w wokalu, z Audiolab 6000 średnica była zbyt natarczywa a z Marantz 8000 było tak sobie. To kolumny trzy razy droższe więc wymagam ;) 

Podobnie jest z Focal Chora 806 - Musiałbym jeszcze poszukać wzmacniacza z lepszym wypełnieniem niż Denon 1600.

 

Idę się przespać i jutro robię zamówienie :)

 

Dziękuję wszystkim za porady i podpowiedzi - przydały się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Arturro007 napisał:

I po ostatnim odsłuchu 😀

Rotel A11 Tribute + Kef Q350 i Elac Debut 6.2.

 

Napiszę krótko, że granie Rotela z tanimi Elac jest do przyjęcia i na tym się chyba zatrzymam :) 

Była fajna barwa, kolumny się wyrabiały, średnica niezła, nie wycofana i nie nachalna jak przy wielu odsłuchach. Detal też niezły i bas potrafił też zejść jak było go potrzeba... Granie nie było mistrzostwem w metalu ale już w ostrym rocku się b.podobało i inne gatunki też fajnie prezentowało.

Odrobina braku czystości nawet się podobała bo fajnie oddawała gitary - były bardzo namacalne.

Może jest odrobinę za dużo basu i ciepła ale zmiana kabli powinna pomóc (Kolumny znów miały za sobą tylko kilka godzin grania).

Słuchałem ostatnio lepszych kolumn ale w tej cenie to zestawienie gra b. przyzwoicie, mało co ustępuje droższym i nie muszę już kombinować i poszukiwać :)

 

Rotel z KefQ35 też grał dobrze, było sporo pozytywnej energii, barwa się podobała, często nóżka sama podrygiwała :) Ale dużo zależało od gatunku - w blusie nie czułem blusa ;) 

Wydawało mi się też, że to granie może zmęczyć i nie w każdym dniu podejdzie.

 

Reasumując połączenie Rotel A11 Tribute + Elac Debut 6.2 daje mi całkiem fajny i niedrogi zestaw na początek.

 

Jedyną alternatywą dla niego mogą być na chwilę obecną Polk Reserve r200 bo je polubiłem ale musiałbym jeszcze dobrać wzmacniacz. Z Denonem były lekko ciepłe/przygaszone w wokalu, z Audiolab 6000 średnica była zbyt natarczywa a z Marantz 8000 było tak sobie. To kolumny trzy razy droższe więc wymagam ;) 

Podobnie jest z Focal Chora 806 - Musiałbym jeszcze poszukać wzmacniacza z lepszym wypełnieniem niż Denon 1600.

 

Idę się przespać i jutro robię zamówienie :)

 

Dziękuję wszystkim za porady i podpowiedzi - przydały się.

 

I dobry wybór. Elac debut b6.2 tanie i dobre :) ostatnio co zauważyłem jak znajomy przyniósł jakis wzmacniacz Cambridge to ze lubia chyba mocne wzmacniacze , szczególnie na niskiej głośności grają bardziej miesiscie czy jak to tam nazwać , jakby pełniej w stosunku do mojej aiyima d03 ( przy klipsch rp-600m nie było różnicy w ślepym odsluchu ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robotnik napisał:

I dobry wybór. Elac debut b6.2 tanie i dobre :) ostatnio co zauważyłem jak znajomy przyniósł jakis wzmacniacz Cambridge to ze lubia chyba mocne wzmacniacze , szczególnie na niskiej głośności grają bardziej miesiscie czy jak to tam nazwać , jakby pełniej w stosunku do mojej aiyima d03 ( przy klipsch rp-600m nie było różnicy w ślepym odsluchu ) 

No właśnie. Wczoraj wieczorem przeczytałem też, że Rotel lubi się z Elac i stąd dobra synergia. I też zapomniałem napisać, że zestawienie potrafiło też grać cicho i dobrze co mnie cieszy.

Trochę się tylko zastanawiam tylko nad uniwersalnością Rotela. Jakbym chciał pokombinować kiedyś z lepszymi kolumnami to Rotel jest podobno jest wybredny?? W sumie to moja jedyna obawa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...